Неграм инструкция по применению

Неграм фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Неграм таблетки по 500 мг №56 (8х7)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2684/01/01 от 22.02.2005. Приказ № 77 от 22.02.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить 500 мг налідиксової кислоти;допоміжні речовини: кальцію фосфат двохосновний, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, оксид заліза (Е172), желатин, калію сорбат, попередньо желатинізований крохмаль, магнію стеарат.

Основные физико-химические свойства:

коричнево-рожеві, круглі, злегка опуклі таблетки з насічкою на одному боці;

Производитель:

КРКА, д.д., Ново место, Словения

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Фторхинолоны.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Активною речовиною Неграму є налідиксова кислота - похідна карбоксилової кислоти. Це хіміотерапевтичний засіб, що належить до групи інгібіторів гірази. Налідиксова кислота чинить бактерицидну дію на більшість грамнегативних бактерій, особливо на E. coli, види Klebsiella, Enterobacter та Proteus. Цей препарат також ефективний проти сальмонели (Salmonella typhi, Salmonella paratyphi) і шигели (Shigella dysenteriae).Фармакокінетика. Після перорального прийому налідиксова кислота майже повністю всмоктується, її біодоступність становить 96%. Максимальна концентрація в плазмі досягається через 1-2 год після прийому. Налідиксова кислота метаболізується в печінці з утворенням чотирьох метаболітів. Антибактеріальну дію має лише гідроксиналідиксова кислота. У дорослих період напіввиділення становить 1-2 год, а у дітей він збільшується до 4 год. Налідиксова кислота погано проникає в тканини та органи. Більша частина (80 -90 %) виділяється нирками, і лише 4 - 5 % - через кишечник. Концентрація налідиксової кислоти в сечі значно перевищує мінімальні інгібуючі концентрації чутливих мікроорганізмів.Показання для застосування. Препарат застосовується для лікування гострих і рецидивуючих інфекцій сечового тракту, що викликані грамнегативними бактеріями: уретрити, цистити, пієлонефрити, шигельоз та сальмонельоз.

Противопоказания:

Неграм протипоказаний при підвищеній чутливості до будь-якого інгредієнта цього препарату, при судомних станах, а також вагітним та жінкам, які годують груддю.

Особенности применения:

Препарат слід призначати з особливою обережністю пацієнтам з печінковою недостатністю, нирковою недостатністю, дефіцитом ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, підвищеною чутливістю до споріднених речовин (хінолонів), схильністю до алергії, а також із тяжким церебральним атеросклерозом. При значній нирковій недостатності (коли кліренс креатиніну менше 50 мл/хв) препарат застосовувати не рекомендується через те, що він, головним чином, виводиться із сечею, а при низькому кліренсі креатиніну відбувається його накопичення в організмі. Якщо лікування триває більше 2 тижнів, необхідно перевіряти функцію нирок і печінки.Під час лікування рекомендується уникати перебування під прямими сонячними променями. У пацієнтів з порфірією в анамнезі введення налідиксової кислоти може викликати рецидив цього захворювання.При появі значних побічних реакцій з боку центральної нервової системи (збільшення внутрішньочерепного тиску, психотичні реакції, судоми) або реакцій гіперчутливості (шкірні висипи, фоточутливість) лікування необхідно припинити.У дітей та підлітків препарат може впливати на тимчасовий хрящ, тому при появі симптомів артралгії лікування необхідно припинити.При застосуванні редукційного методу для аналізу сечі у пацієнтів, які приймають Неграм, може виникати хибнопозитивна реакція на глюкозу сечі, а також можна отримувати хибновисокі величини рівня 17-кетостероїдів у сечі.Вагітність та годування груддю. Препарат протипоказаний у період вагітності та лактації.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобамиНеграм не впливає на здатність пацієнта керувати автомобілем та іншими механічними засобами, але у разі розвитку таких побічних ефектів, як запаморочення, галюцинації чи сонливість водіям автотранспорту та особам, що працюють з точними механізмами, слід бути обережними. 

Способ применения и дозы:

При гострих інфекціях сечовивідних шляхів доза Неграму для дорослих становить 1 г, тобто 2 таблетки 4 рази на день протягом 7 днів (загальна добова доза - 4 г).Після клінічного покращання дозу можна зменшити до 500 мг чотири рази на день.При тривалому лікуванні або тривалому профілактичному застосуванні доза становить 500 мг, тобто 1 таблетка 4 рази на добу (загальна добова доза - 2 г).Дітям старше 10 років (з масою тіла більше 30 кг) призначають по 2 г на добу в 4 прийоми. Таблетки не рекомендується призначати дітям молодшого віку через важке визначення дози.

Передозировка:

Прийом дуже великої кількості таблеток може викликати нудоту, блювання, діарею, у більш тяжких випадках - порушення свідомості, метаболічний ацидоз, запаморочення, психотичні реакції та судоми. У разі передозування слід якнайшвидше промити шлунок. Якщо препарат вже всмоктався і спричинив тяжке блювання, слід відшкодувати втрату рідини та електролітів. Терапія симптоматична.

Побочные действия:

Інколи можливі такі побічні ефекти: нудота, блювання, діарея та біль у животі; рідше бувають головний біль, запаморочення, галюцинації, сонливість, порушення зору, судоми, кропив'янка зі свербежем, біль у м'язах та суглобах, парестезії, м'язова слабкість, лейкопенія, еозинофілія та тромбоцитопенія. Спостерігається фоточутливість, але вона не вимагає припинення лікування. Великі дози можуть викликати гострі психотичні реакції.Оскільки налідиксова кислота належить до групи хінолонів, можуть виникнути також такі побічні ефекти: ниркова недостатність та підвищення рівня печінкових ферментів.

Лекарственное взаимодействие:

Неграм посилює дію пероральних антикоагулянтів через їх заміну у місцях зв'язування з білками плазми. Одночасне призначення пробенециду зменшує виділення налідиксової кислоти та підвищує її концентрацію в плазмі. Одночасне призначення нітрофуранів або антацидів з налідиксовою кислотою зменшує ефект останньої.

Срок годности:

Зберігати при температурі не вище 25 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

56 таблеток (8 х 7) у стрипах у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна назва: налідиксова кислота;Форма випускуТаблетки.АдресаНово место, Словенія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Неграм
Производитель:КРКА, д.д., Ново место, Словения
Форма выпуска: 56 таблеток (8 х 7) у стрипах у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/2684/01/01 от 22.02.2005. Приказ № 77 от 22.02.2005
МНН:Nalidixic acid
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить 500 мг налідиксової кислоти;допоміжні речовини: кальцію фосфат двохосновний, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, оксид заліза (Е172), желатин, калію сорбат, попередньо желатинізований крохмаль, магнію стеарат.

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Фторхинолоны.
Код АТХ:J01MB02 - Кислота налидиксовая
Реклама
К 2040 году больных раком простаты вдвое увеличится
По прогнозам, к 2040 году число мужчин с диагнозом...
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
Реклама
Неатрофический гастрит
Причины развития неатрофического гастритаХроническ...
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Реклама
Эксперты рассказали, чем опасен послеобеденный сон
Послеобеденный сон может продлиться от нескольких ...
Ученые назвали специи, которые помогут облегчить хроническую боль
Специи, такие как черный перец, гвоздика, корица и...
Реклама