Неграм інструкція по застосуванню

Неграм фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Неграм таблетки по 500 мг №56 (8х7)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2684/01/01 від 22.02.2005. Наказ № 77 від 22.02.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 500 мг налідиксової кислоти;допоміжні речовини: кальцію фосфат двохосновний, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, оксид заліза (Е172), желатин, калію сорбат, попередньо желатинізований крохмаль, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

коричнево-рожеві, круглі, злегка опуклі таблетки з насічкою на одному боці;

Виробник:

КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Фторхінолони.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Активною речовиною Неграму є налідиксова кислота - похідна карбоксилової кислоти. Це хіміотерапевтичний засіб, що належить до групи інгібіторів гірази. Налідиксова кислота чинить бактерицидну дію на більшість грамнегативних бактерій, особливо на E. coli, види Klebsiella, Enterobacter та Proteus. Цей препарат також ефективний проти сальмонели (Salmonella typhi, Salmonella paratyphi) і шигели (Shigella dysenteriae).Фармакокінетика. Після перорального прийому налідиксова кислота майже повністю всмоктується, її біодоступність становить 96%. Максимальна концентрація в плазмі досягається через 1-2 год після прийому. Налідиксова кислота метаболізується в печінці з утворенням чотирьох метаболітів. Антибактеріальну дію має лише гідроксиналідиксова кислота. У дорослих період напіввиділення становить 1-2 год, а у дітей він збільшується до 4 год. Налідиксова кислота погано проникає в тканини та органи. Більша частина (80 -90 %) виділяється нирками, і лише 4 - 5 % - через кишечник. Концентрація налідиксової кислоти в сечі значно перевищує мінімальні інгібуючі концентрації чутливих мікроорганізмів.Показання для застосування. Препарат застосовується для лікування гострих і рецидивуючих інфекцій сечового тракту, що викликані грамнегативними бактеріями: уретрити, цистити, пієлонефрити, шигельоз та сальмонельоз.

Протипоказання:

Неграм протипоказаний при підвищеній чутливості до будь-якого інгредієнта цього препарату, при судомних станах, а також вагітним та жінкам, які годують груддю.

Особливості застосування:

Препарат слід призначати з особливою обережністю пацієнтам з печінковою недостатністю, нирковою недостатністю, дефіцитом ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, підвищеною чутливістю до споріднених речовин (хінолонів), схильністю до алергії, а також із тяжким церебральним атеросклерозом. При значній нирковій недостатності (коли кліренс креатиніну менше 50 мл/хв) препарат застосовувати не рекомендується через те, що він, головним чином, виводиться із сечею, а при низькому кліренсі креатиніну відбувається його накопичення в організмі. Якщо лікування триває більше 2 тижнів, необхідно перевіряти функцію нирок і печінки.Під час лікування рекомендується уникати перебування під прямими сонячними променями. У пацієнтів з порфірією в анамнезі введення налідиксової кислоти може викликати рецидив цього захворювання.При появі значних побічних реакцій з боку центральної нервової системи (збільшення внутрішньочерепного тиску, психотичні реакції, судоми) або реакцій гіперчутливості (шкірні висипи, фоточутливість) лікування необхідно припинити.У дітей та підлітків препарат може впливати на тимчасовий хрящ, тому при появі симптомів артралгії лікування необхідно припинити.При застосуванні редукційного методу для аналізу сечі у пацієнтів, які приймають Неграм, може виникати хибнопозитивна реакція на глюкозу сечі, а також можна отримувати хибновисокі величини рівня 17-кетостероїдів у сечі.Вагітність та годування груддю. Препарат протипоказаний у період вагітності та лактації.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобамиНеграм не впливає на здатність пацієнта керувати автомобілем та іншими механічними засобами, але у разі розвитку таких побічних ефектів, як запаморочення, галюцинації чи сонливість водіям автотранспорту та особам, що працюють з точними механізмами, слід бути обережними. 

Спосіб застосування та дози:

При гострих інфекціях сечовивідних шляхів доза Неграму для дорослих становить 1 г, тобто 2 таблетки 4 рази на день протягом 7 днів (загальна добова доза - 4 г).Після клінічного покращання дозу можна зменшити до 500 мг чотири рази на день.При тривалому лікуванні або тривалому профілактичному застосуванні доза становить 500 мг, тобто 1 таблетка 4 рази на добу (загальна добова доза - 2 г).Дітям старше 10 років (з масою тіла більше 30 кг) призначають по 2 г на добу в 4 прийоми. Таблетки не рекомендується призначати дітям молодшого віку через важке визначення дози.

Передозування:

Прийом дуже великої кількості таблеток може викликати нудоту, блювання, діарею, у більш тяжких випадках - порушення свідомості, метаболічний ацидоз, запаморочення, психотичні реакції та судоми. У разі передозування слід якнайшвидше промити шлунок. Якщо препарат вже всмоктався і спричинив тяжке блювання, слід відшкодувати втрату рідини та електролітів. Терапія симптоматична.

Побічні дії:

Інколи можливі такі побічні ефекти: нудота, блювання, діарея та біль у животі; рідше бувають головний біль, запаморочення, галюцинації, сонливість, порушення зору, судоми, кропив'янка зі свербежем, біль у м'язах та суглобах, парестезії, м'язова слабкість, лейкопенія, еозинофілія та тромбоцитопенія. Спостерігається фоточутливість, але вона не вимагає припинення лікування. Великі дози можуть викликати гострі психотичні реакції.Оскільки налідиксова кислота належить до групи хінолонів, можуть виникнути також такі побічні ефекти: ниркова недостатність та підвищення рівня печінкових ферментів.

Лікарська взаємодія:

Неграм посилює дію пероральних антикоагулянтів через їх заміну у місцях зв'язування з білками плазми. Одночасне призначення пробенециду зменшує виділення налідиксової кислоти та підвищує її концентрацію в плазмі. Одночасне призначення нітрофуранів або антацидів з налідиксовою кислотою зменшує ефект останньої.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

56 таблеток (8 х 7) у стрипах у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: налідиксова кислота;Форма випускуТаблетки.АдресаНово место, Словенія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01MB02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Неграм
Виробник:КРКА, д.д., Ново место, Словенія
Форма випуску: 56 таблеток (8 х 7) у стрипах у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2684/01/01 від 22.02.2005. Наказ № 77 від 22.02.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Nalidixic acid
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 500 мг налідиксової кислоти;допоміжні речовини: кальцію фосфат двохосновний, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, оксид заліза (Е172), желатин, калію сорбат, попередньо желатинізований крохмаль, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Фторхінолони.
Код АТС:J01MB02 - Кислота налідиксова
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Потріскані стопи ніг: від гіпотиреозу до раку крові
Які ще захворювання може вказувати суха шкіра п'ят...
Цей природний засіб може знизити рівень артеріального тиску до 12 мм рт. ст.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Фі...
Реклама