Оксамет Минт инструкция по применению

Оксамет Минт фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Оксамет Минт спрей наз., р-р 0,025 % по 10 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5928/01/01 от 19.02.2007. Приказ № 78 от 19.02.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

10 мл розчину містять 0,0025 г оксиметазоліну гідрохлориду;допоміжні речовини: кислота борна, натрію тетраборату декагідрат, бензалконію хлорид, динатрію едетату дигідрат, олія ефірна евкаліптова, полісорбат 80, вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

прозора безбарвна або зі слабким коричнюватим відтінком речовина, з характерним запахом евкаліпту;

Производитель:

Тева Чех Индастриз с.р.о.

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты, которые стимулируют альфа-и альфа + бета-адренорецепторы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Оксиметазолін – це симпатоміметик, який безпосередньо подразнює -адренергічні симпатичні рецептори і майже або зовсім не впливає на β--адренергічні рецептори. Подразнення -адренергічних рецепторів призводить до звуження розширених артеріол та подальшого усунення набряку слизової оболонки носа. Таким чином, інтраназальне застосування оксиметазоліну відновлює вільне дихання носом. Також відбувається відкриття та розширення отворів придаткових пазух носа і євстахієвої труби. Це покращує секрецію та запобігає осадженню бактерій.Фармакокінетика. Терапевтичний ефект зазвичай настає через 10 хвилин після застосування і триває протягом 6–8 годин. Усмоктування оксиметазоліну слизовою оболонкою носа настає після застосування із можливою системною побічною дією.

Показания к применению:

Гострий риніт, спричинений застудою, вазомоторний риніт, алергічний риніт, запалення придаткових пазух носа, запалення євстахієвої труби, середній отит, симптоматичне усування набряку слизової оболонки.

Противопоказания:

Не застосовувати препарат для лікування дітей віком молодше 3 років. Не застосовувати препарат у випадках алергії на оксиметазолін або інший компонент препарату; не застосовувати препарат у випадку сухого риніту.

Особенности применения:

З обережністю застосовувати препарат у випадках захворювань серцево-судинної системи, метаболічних порушень (цукровий діабет, гіпертиреоз) та феохромоцитоми.Обережно застосовувати препарат разом з інгібіторами моноаміноксидази та іншими лікарськими засобами, що підвищують тиск.Тривале застосування препарату може призвести до закупорки носового каналу та медикаментозного риніту. Тому не слід застосовувати препарат більше 7 днів. Препарат не призначається для лікування хронічного риніту, за винятком загострення хвороби.Препарат призначений для застосування у дітей.Взаємодія з лікарськими засобами. Взаємодія з інгібіторами моноаміноксидази або трициклічними антидепресантами (навіть декілька днів після застосування цих ліків) може призвести до підвищення артеріального тиску.

Способ применения и дозы:

Дітям від 3 до 8 років застосовувати одну дозу 2–3 рази на день у кожну ніздрю. Між індивідуальними дозами має бути інтервал принаймні 6 годин. Лікарський препарат передбачає нетривале застосування. Його не слід застосовувати більше 7 днів. Якщо ніс вільно дихає, лікування можна припинити навіть раніше. Препарат можна застосовувати знову після перерви в лікуванні в декілька днів.

Передозировка:

Передозування або випадкове застосування цього препарату може призвести до системних побічних ефектів, таких як нервозність, підвищена пітливість, головний біль, тремтіння, тахікардія, прискорене серцебиття та підвищення артеріального тиску. Можливі ознаки та симптоми передозування: нудота, ціаноз, підвищена температура, судоми, зупинка серцевої діяльності, набряк легень, або порушення дихання, психічний розлад. Також можливе пригнічення центральної нервової системи, що супроводжується сонливістю, зниженням температури тіла, брадикардією, пітливістю, різким зниженням артеріального тиску, апное і комою. Лікування. Симптоматичне. У випадку шокового стану: плазмозамінювачі, тепло, кисень; у більш складних випадках – інтубація і штучна вентиляція.Діти є більш чутливими до побічних ефектів порівняно з дорослими, тому ризик передозування для дітей є більшим.

Побочные действия:

Препарат відзначається доброю переносимістю, якщо застосовується в рекомендованих дозах. Іноді дуже чутливі пацієнти можуть відчувати печіння, сухість слизової оболонки носа та чхання. Дуже рідко може з’явитися сильне відчуття закладеного носа після застосування препарату. У поодиноких випадках можуть виникнути загальні симптоми внаслідок подразнення симпатичної нервової системи, серед яких: нервозність, підвищена пітливість, головний біль, тремтіння, тахікардія, прискорене серцебиття та підвищення артеріального тиску. Довготривале застосування та передозування може призвести до закупорки носового каналу та медикаментозного риніту.Для закупорки носового каналу характерне почервоніння слизової оболонки носа, що супроводжується закупоркою судин слизової оболонки, звуженням ніздрів та неможливістю застосування інших доз препарату. Довготривале застосування може призвести до пошкодження епітелію слизової оболонки з пригніченням ціліарної діяльності, що може спричинити до необоротне порушення слизової оболонки та сухий риніт.

Срок годности:

Зберігати лікарський засіб у недоступному для дітей місці. Не заморожувати. Флакон зберігати у картонній коробці.Термін придатності – 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

Поліетиленовий флакон з механічним нагнітачем, дитячим розпилювачем та кришкою. Флакон, що містить 10 мл розчину, у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: оксиметазолін; 2-(3-гідрокси-2,6-диметил-4-терт.бутилбензил)-2-імідазоліну хлорид;

Форма випуску

Спрей назальний, розчин.

Адреса

Вул. Остравска 29, 74770 Опава-Комаров, Чеська Республіка.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Оксамет Минт
Производитель:Тева Чех Индастриз с.р.о.
Форма выпуска:

Поліетиленовий флакон з механічним нагнітачем, дитячим розпилювачем та кришкою. Флакон, що містить 10 мл розчину, у картонній коробці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/5928/01/01 от 19.02.2007. Приказ № 78 от 19.02.2007
МНН:Oxymetazoline
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

10 мл розчину містять 0,0025 г оксиметазоліну гідрохлориду;допоміжні речовини: кислота борна, натрію тетраборату декагідрат, бензалконію хлорид, динатрію едетату дигідрат, олія ефірна евкаліптова, полісорбат 80, вода очищена.

Фармакологическая группа:Препараты, которые стимулируют альфа-и альфа + бета-адренорецепторы.
Код АТХ:R01AA05 - Оксиметазолин
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама