Оксамет Мінт інструкція по застосуванню

Оксамет Мінт фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Оксамет Мінт спрей наз., р-н 0,025 % по 10 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5928/01/01 від 19.02.2007. Наказ № 78 від 19.02.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

10 мл розчину містять 0,0025 г оксиметазоліну гідрохлориду;допоміжні речовини: кислота борна, натрію тетраборату декагідрат, бензалконію хлорид, динатрію едетату дигідрат, олія ефірна евкаліптова, полісорбат 80, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна або зі слабким коричнюватим відтінком речовина, з характерним запахом евкаліпту;

Виробник:

Тева Чех Індастріз с.р.о.

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які стимулюють альфа- та альфа+бета-адренорецептори

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Оксиметазолін – це симпатоміметик, який безпосередньо подразнює -адренергічні симпатичні рецептори і майже або зовсім не впливає на β--адренергічні рецептори. Подразнення -адренергічних рецепторів призводить до звуження розширених артеріол та подальшого усунення набряку слизової оболонки носа. Таким чином, інтраназальне застосування оксиметазоліну відновлює вільне дихання носом. Також відбувається відкриття та розширення отворів придаткових пазух носа і євстахієвої труби. Це покращує секрецію та запобігає осадженню бактерій.Фармакокінетика. Терапевтичний ефект зазвичай настає через 10 хвилин після застосування і триває протягом 6–8 годин. Усмоктування оксиметазоліну слизовою оболонкою носа настає після застосування із можливою системною побічною дією.

Показання до застосування:

Гострий риніт, спричинений застудою, вазомоторний риніт, алергічний риніт, запалення придаткових пазух носа, запалення євстахієвої труби, середній отит, симптоматичне усування набряку слизової оболонки.

Протипоказання:

Не застосовувати препарат для лікування дітей віком молодше 3 років. Не застосовувати препарат у випадках алергії на оксиметазолін або інший компонент препарату; не застосовувати препарат у випадку сухого риніту.

Особливості застосування:

З обережністю застосовувати препарат у випадках захворювань серцево-судинної системи, метаболічних порушень (цукровий діабет, гіпертиреоз) та феохромоцитоми.Обережно застосовувати препарат разом з інгібіторами моноаміноксидази та іншими лікарськими засобами, що підвищують тиск.Тривале застосування препарату може призвести до закупорки носового каналу та медикаментозного риніту. Тому не слід застосовувати препарат більше 7 днів. Препарат не призначається для лікування хронічного риніту, за винятком загострення хвороби.Препарат призначений для застосування у дітей.Взаємодія з лікарськими засобами. Взаємодія з інгібіторами моноаміноксидази або трициклічними антидепресантами (навіть декілька днів після застосування цих ліків) може призвести до підвищення артеріального тиску.

Спосіб застосування та дози:

Дітям від 3 до 8 років застосовувати одну дозу 2–3 рази на день у кожну ніздрю. Між індивідуальними дозами має бути інтервал принаймні 6 годин. Лікарський препарат передбачає нетривале застосування. Його не слід застосовувати більше 7 днів. Якщо ніс вільно дихає, лікування можна припинити навіть раніше. Препарат можна застосовувати знову після перерви в лікуванні в декілька днів.

Передозування:

Передозування або випадкове застосування цього препарату може призвести до системних побічних ефектів, таких як нервозність, підвищена пітливість, головний біль, тремтіння, тахікардія, прискорене серцебиття та підвищення артеріального тиску. Можливі ознаки та симптоми передозування: нудота, ціаноз, підвищена температура, судоми, зупинка серцевої діяльності, набряк легень, або порушення дихання, психічний розлад. Також можливе пригнічення центральної нервової системи, що супроводжується сонливістю, зниженням температури тіла, брадикардією, пітливістю, різким зниженням артеріального тиску, апное і комою. Лікування. Симптоматичне. У випадку шокового стану: плазмозамінювачі, тепло, кисень; у більш складних випадках – інтубація і штучна вентиляція.Діти є більш чутливими до побічних ефектів порівняно з дорослими, тому ризик передозування для дітей є більшим.

Побічні дії:

Препарат відзначається доброю переносимістю, якщо застосовується в рекомендованих дозах. Іноді дуже чутливі пацієнти можуть відчувати печіння, сухість слизової оболонки носа та чхання. Дуже рідко може з’явитися сильне відчуття закладеного носа після застосування препарату. У поодиноких випадках можуть виникнути загальні симптоми внаслідок подразнення симпатичної нервової системи, серед яких: нервозність, підвищена пітливість, головний біль, тремтіння, тахікардія, прискорене серцебиття та підвищення артеріального тиску. Довготривале застосування та передозування може призвести до закупорки носового каналу та медикаментозного риніту.Для закупорки носового каналу характерне почервоніння слизової оболонки носа, що супроводжується закупоркою судин слизової оболонки, звуженням ніздрів та неможливістю застосування інших доз препарату. Довготривале застосування може призвести до пошкодження епітелію слизової оболонки з пригніченням ціліарної діяльності, що може спричинити до необоротне порушення слизової оболонки та сухий риніт.

Термін придатності:

Зберігати лікарський засіб у недоступному для дітей місці. Не заморожувати. Флакон зберігати у картонній коробці.Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

Поліетиленовий флакон з механічним нагнітачем, дитячим розпилювачем та кришкою. Флакон, що містить 10 мл розчину, у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: оксиметазолін; 2-(3-гідрокси-2,6-диметил-4-терт.бутилбензил)-2-імідазоліну хлорид;Форма випускуСпрей назальний, розчин. АдресаВул. Остравска 29, 74770 Опава-Комаров, Чеська Республіка.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R01AA05:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Оксамет Мінт
Виробник:Тева Чех Індастріз с.р.о.
Форма випуску: Поліетиленовий флакон з механічним нагнітачем, дитячим розпилювачем та кришкою. Флакон, що містить 10 мл розчину, у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5928/01/01 від 19.02.2007. Наказ № 78 від 19.02.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Oxymetazoline
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

10 мл розчину містять 0,0025 г оксиметазоліну гідрохлориду;допоміжні речовини: кислота борна, натрію тетраборату декагідрат, бензалконію хлорид, динатрію едетату дигідрат, олія ефірна евкаліптова, полісорбат 80, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Препарати, які стимулюють альфа- та альфа+бета-адренорецептори
Код АТС:R01AA05 - Оксиметазолін
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
У якому віці не варто робити лазерну корекцію зору
Лазерна корекція зору, також відома як рефракційна...
3 продукти, які допоможуть вбити клітини пухлини
Деякі продукти можуть мати антиканцерогенні власти...
Реклама