Орнисид Форт инструкция по применению

Орнисид Форт фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Орнисид Форт таблетки, п/плен. обол., по 500 мг №10 (10х1)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3099/01/02_ от 23.08.2013. Приказ № 400 от 16.06.2014
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: орнідазол;1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить:орнідазолу 500 мг;допоміжні речовини:ядро таблетки: гіпромелоза (НРМС Е-15), крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат;плівкова оболонка: гіпромелоза (HPMC E-15), макрогол 4000, тальк, Опаспрей білий M-1-7120 (вода очищена, титану діоксид (Е 171), промисловий метильований спирт 74 ОР, гіпромелоза 5ср, натрію бензоат (Е 211)).

Основные физико-химические свойства:

білі або жовтувато-білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з рискою поділу з одного боку.

Производитель:

Абди Ибрахим Илач Санаи ве Тиджарет А.Ш., Турция

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые при амебиазе и других протозойных инфекциях. Производные нитроимидазола. Орнидазол.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Орнідазол – протипротозойний та антибактеріальний засіб, похідне 5-нітроімідазолу. Активний щодо Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamblia (Gardia intestinalis), а також деяких анаеробних бактерій, таких як Bacteroides, Clostridium spp., Fusobacterium spp. та анаеробних коків.За механізмом дії орнідазол – ДНК-тропний препарат із вибірковою активністю щодо мікроорганізмів, які мають ферментні системи, здатні відновлювати нітрогрупу і каталізувати взаємодію білків групи феридоксинів з нітросполуками. Після проникнення препарату в мікробну клітину механізм його дії обумовлений відновленням нітрогрупи під впливом нітроредуктаз мікроорганізму та активністю уже відновленого нітроімідазолу. Продукти відновлення утворюють комплекси з ДНК, викликаючи її деградацію, порушують процеси реплікації і транскрипції ДНК. Крім того, продукти метаболізму препарату мають цитотоксичні властивості і порушують процеси клітинного дихання.Фармакокінетика.Всмоктування.Після внутрішнього застосування орнідазол швидко всмоктується у шлунково-кишковий тракт. У середньому всмоктування становить 90 %. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається в межах 3 годин.Розподіл.Зв’язування орнідазолу з білками плазми крові становить приблизно 13 %. Діюча речовина проникає у спинномозкову рідину, інші рідини організму та у тканини.Концентрація орнідазолу в плазмі крові знаходиться у діапазоні 6-36 мг/л, тобто на рівні, який вважається оптимальним для різних показань до застосування препарату. Після багаторазового застосування доз у 500 мг та 1000 мг здоровим добровольцям через кожні 12 годин коефіцієнт кумуляції дорівнює 1,5-2,5.Метаболізм.Орнідазол метаболізується в печінці з утворенням, в основному, 2-гідроксиметил- та α-гідроксиметилметаболітів. Обидва метаболіти менш активні щодо Trichomonas vaginalis та анаеробних бактерій, ніж незмінений орнідазол.Виведення.Період напіввиведення становить приблизно 13 годин. Після одноразового застосування 85 % дози виводиться протягом перших 5 діб, головним чином у вигляді метаболітів. Близько 4 % прийнятої дози виводиться нирками у незміненому вигляді.Особливості фармакокінетики при певних порушеннях функціонування органів та систем.Порушення функції печінки.Період напіввиведення діючої речовини при цирозі печінки збільшується до 22 годин, кліренс зменшується (35 порівняно з 51 мл/хвилину) порівняно зі здоровими особами.Порушення функції нирок.Фармакокінетика Орнідазолу не змінюється при порушеннях функціонування нирок, тому дозу прийому препарату змінювати не потрібно. Орнідазол виводиться під час гемодіалізу. Перед початком проведення гемодіалізу необхідно застосувати додатково 500 мг орнідазолу, якщо добова доза становить 2 г на добу, або додатково 250 мг орнідазолу, якщо добова доза становить 1 г на добу. Діти (у тому числі новонароджені).Фармакокінетика орнідазолу у дітей (в тому числі новонароджених) подібна до фармакокінетики дорослих.

Показания к применению:

1. Трихомоніаз.Урогенітальні інфекції у жінок і чоловіків, спричинені Trichomonas vaginalis.2. Амебіаз.Всі інфекції, спричинені Entamoeba histolytica (у тому числі амебна дизентерія), а також випадки амебіазу позакишкової локалізації, зокрема амебний абсцес печінки. 3. Лямбліоз.4. Профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями після хірургічних втручань на товстому кишечнику та після гінекологічних операцій.

Противопоказания:

Гіперчутливість до препарату або до інших похідних нітроімідазолу. Хворі з ураженням ЦНС (епілепсія, ураження головного мозку, розсіяний склероз).Патологічні ураження крові або інші гематологічні аномалії.

Особенности применения:

При застосуванні високих доз препарату та у випадку лікування понад 10 днів рекомендується проводити клінічний та лабораторний моніторинг.У осіб при наявності в анамнезі порушень з боку крові рекомендується контроль за лейкоцитами, особливо при проведенні повторних курсів лікування.Посилення порушень з боку центральної або периферичної нервової системи можуть спостерігатися у період проведення лікування препаратом. У випадку периферичної нейропатії, порушень координації рухів (атаксії), запаморочення або затьмарення свідомості слід припинити лікування.Може спостерігатися загострення кандидомікозу, яке вимагатиме відповідного лікування.У випадку проведення гемодіалізу необхідно враховувати зменшення періоду напіввиведення та призначати додаткові дози препарату до або після гемодіалізу.У пацієнтів, які застосовують літій та похідні амідазолу, необхідно контролювати концентрацію літію, рівень креатиніну та електролітів у плазмі крові.Ефект інших лікарських засобів може бути підвищено або послаблено під час лікування препаратом.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Незважаючи на те, що в результаті досліджень жодних ознак тератогенності або фетотоксичної дії цього препарату не виявлено, протягом першого триместру вагітності та в період годування груддю застосовувати його можна лише в разі крайньої необхідності. Прийом у другому та третьому триместрах можливий лише тоді, коли користь від застосування для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

При застосуванні препарату можливі такі прояви, як сонливість, ригідність, запаморочення, тремор, судоми, порушення координації, тимчасова втрата свідомості. Можливість таких проявів необхідно враховувати для пацієнтів, які керують автотранспортом або працюють з іншими механізмами.

Дети:

Препарат застосовують дітям відповідно до рекомендацій щодо дозування, вказаних у розділі Спосіб застосування та дози.

Способ применения и дозы:

Таблетки застосовують внутрішньо після прийому їжі, запиваючи невеликою кількістю води.Рекомендовані наступні схеми дозування препарату.Лікування трихомоніазу а) Курс лікування - 1 день:дорослі та діти з масою тіла понад 35 кг - 3 таблетки на прийом ввечері;добова доза для дітей з масою тіла більше 20 кг становить 25 мг орнідазолу на 1 кг маси тіла і призначається на 1 прийом.б) Курс лікування - 5 діб:дорослі та діти з масою тіла понад 35 кг - 2 таблетки (по 1 таблетці вранці і ввечері).Щоб усунути можливість повторного зараження, статевий партнер повинен пройти такий самий курс лікування.Дітям з масою тіла менше 35 кг - не рекомендується.Лікування амебіазуМожливі схеми лікування: а) 3-добовий курс лікування хворих з амебною дизентерією;б) 5-10-добовий курс лікування при всіх формах амебіазу.Рекомендована схема дозування препарату:

Тривалість лікування Добова дозаДорослі та діти з масою тіла більше 35 кг Діти з масою тіла до 35 кга) Амебна дизентерія - 3 доби 3 таблетки одноразово ввечері При масі тіла понад 60 кг: 4 таблетки (2 таблетки вранці, 2 таблетки ввечері) 35 кг - 3 таблетки на 1 прийом; 25 кг - 2 таблетки на 1 прийом; 13 кг - 1 таблетка на 1 прийом; (розраховується як 40 мг орнідазолу на 1 кг маси тіла на 1 прийом)б) Інші форми амебіазу - 5-10 діб По 2 таблетки (по 1 таблетці вранці і ввечері) 35 кг - 2 таблетки на 1 прийом; 20 кг - 1 таблетка на 1 прийом; (розраховується як 25 мг орнідазолу на 1 кг маси тіла на 1 прийом)

Лікування лямбліозуДорослим і дітям з масою тіла понад 35 кг призначають 3 таблетки одноразово ввечері, дітям з масою тіла менше 35 кг - одноразовий прийом дози з розрахунку 40 мг/кг маси тіла на добу. Тривалість лікування становить 1-2 дні.Профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями. Тривалість післяопераційної терапії, як правило, становить 5-10 днів, однак її слід визначати, виходячи з клінічних даних оперованого. Таблетки Орнісид Форт слід призначати після стабілізації стану оперованого і можливості самостійного застосування таблетованих лікарських засобів. Призначають по 1 таблетці кожні 12 годин.Для дітей добова доза становить 20 мг на 1 кг маси тіла за 2 прийоми протягом 5-10 днів. Для профілактики змішаних інфекцій слід застосовувати Орнісид Форт у комбінації з аміноглікозидами, антибіотиками пеніцилінового та цефалоспоринового ряду. Лікарські засоби слід застосовувати окремо.

Передозировка:

У разі перевищення дози прогресують симптоми, детально описані в розділі Побічні реакції.Лікування симптоматичне, специфічний антидот невідомий.Для виведення орнідазолу з організму рекомендовано промивання шлунка або гемодіаліз.У випадку появи судом рекомендовано внутрішньовенне введення діазепаму.

Побочные действия:

Побічні ефекти при застосуванні препарату дозозалежні.Кров та лімфатична системаНечасто: прояви впливу на утворення кісткового мозку та нейтропенія.Імунна системаНечасто: прояви шкірних реакцій і реакцій гіперчутливості.Нервова системаРідко: тремор, ригідність, порушення координації, ступор, судоми, тимчасова втрата або сплутаність свідомості, ознаки сенсорної або змішаної периферичної нейропатії, запаморочення, сонливість.Шлунково-кишкові порушенняНудота, блювання, присмак металу у роті.

Лекарственное взаимодействие:

На відміну від інших похідних нітроімідазолу, орнідазол не пригнічує альдегіддегідрогеназу, тому ризик непереносимості алкоголю відсутній. Проте орнідазол посилює дію пероральних антикоагулянтів кумаринового ряду, що вимагає відповідної корекції їх дозування. Орнідазол подовжує тривалість міорелаксуючої дії векуронію броміду.Сумісне застосування фенобарбіталу та інших індукторів ферментів знижує період напіввиведення орнідазолу з сироватки крові, у той час як інгібітори ферментів (наприклад, циметидин) підвищують.У пацієнтів, які застосовують літій та похідні імідазолу, необхідно контролювати концентрацію літію, рівень креатиніну та електролітів у плазмі крові.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 оС.

Форма выпуска / упаковка:

10 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Санаї Махаллеші Тунч Джаддесі №3, Есенюрт / Стамбул, Туреччина. Sanayi Mahallesi Tunc Caddesi №3 Esenyurt / Istanbul, Turkey.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01XD03:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Орнисид Форт
Производитель:Абди Ибрахим Илач Санаи ве Тиджарет А.Ш., Турция
Форма выпуска:10 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/3099/01/02_ от 23.08.2013. Приказ № 400 от 16.06.2014
МНН:Ornidazole
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: орнідазол;1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить:орнідазолу 500 мг;допоміжні речовини:ядро таблетки: гіпромелоза (НРМС Е-15), крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат;плівкова оболонка: гіпромелоза (HPMC E-15), макрогол 4000, тальк, Опаспрей білий M-1-7120 (вода очищена, титану діоксид (Е 171), промисловий метильований спирт 74 ОР, гіпромелоза 5ср, натрію бензоат (Е 211)).

Фармакологическая группа:Средства, применяемые при амебиазе и других протозойных инфекциях. Производные нитроимидазола. Орнидазол.
Код АТХ:J01XD03 - Орнидазол
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама