Пасконат инструкция по применению

Пасконат фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Пасконат раствор д/инф. 3 % по 100 мл в бутыл.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8132/01/01 от 15.03.2013. Приказ № 210 от 15.03.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина:1 мл розчину містить натрію аміносаліцилату 30 мг; допоміжні речовини: динатрію едетат, натрію сульфіт, вода для ін’єкцій. 

Основные физико-химические свойства:

прозора, безбарвна або жовтуватого кольору рідина, рН 7,80-9,20.

Производитель:

Юрия-Фарм, ООО.

Фармакотерапевтическая группа:

Засоби для лікування туберкульозу. Аміносаліцилова кислота та похідні.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Препарат має бактеріостатичну активність щодо мікобактерій туберкульозу, у поєднанні з іншими протитуберкульозними препаратами сповільнює розвиток медикаментозної резистентності і підсилює дію відповідних препаратів. Туберкулостатичний ефект Пасконату® зумовлений його конкурентною взаємодією з параамінобензойною і пантотеновою кислотами та біотином, котрі є факторами росту мікобактерій. Фармакокінетика. При внутрішньовенному введенні майже миттєво проникає в органи і тканини, де виявляється у високих концентраціях. Препарат метаболізується головним чином у печінці через 30-60 хв, де відбувається його ацетилування і сполучення з гліцином. За добу із сечею виводиться 90-100 % введеної дози.

Показания к применению:

У складі комплексної терапії активних прогресуючих форм туберкульозу, головним чином хронічного фіброзно-кавернозного туберкульозу легень.

Противопоказания:

Внутрішньовенне введення протипоказане при підвищеній чутливості до препарату або до допоміжних речовин, тяжкій печінковій недостатності, гепатиті, цирозі печінки, тяжкій нирковій недостатності, вираженій гіпертрофії міокарду лівого шлуночка, декомпенсованій серцевій недостатності, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, мікседемі, амілоїдозі, тяжкому атеросклерозі, тромбофлебітах, порушенні згортання крові.

Особенности применения:

Обережно призначати пацієнтам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, порушеннями функції печінки та нирок, з серцевою недостатністю (у випадку тяжких порушень застосування протипоказано).Тривале застосування великих доз препарату, а також у комбінації з етіонамідом може спричинити зниження функції щитовидної залози. При застосуванні натрію аміносаліцилату може розвинутися кристалурія. Її утворення сповільнюється при нейтральній або лужній реакції рН сечі.При застосуванні натрію аміносаліцилату можливе порушення згортання крові. Обережно призначати при можливому ризику кровотеч різного походження. Через ризик розвитку гемолітичної анемії з обережністю застосовувати пацієнтам з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.Не рекомендується застосовувати натрію аміносаліцилату пацієнтам, яким рекомендовано харчування зі зниженим вмістом іонів натрію.У період лікування забороняється паління та вживання алкоголю. Для запобігання появи гематом та флебітів застосовувати тонкі голки і почергове введення у різні вени.З метою уникнення шокових станів розчин слід вводити повільно. Під час лікування слід проводити лабораторний контроль сечі і функціонального стану печінки.

Применение в период беременности или кормления грудью:

У період вагітності або годування груддю застосування препарату протипоказано.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами, але особам, у яких протягом лікування виникають запаморочення, симптоми печінкової енцефалопатії, слід утримуватися від діяльності, яка потребує швидкості психомоторних реакцій.

Дети:

Немає інформації щодо обмеження застосування препарату дітям.

Способ применения и дозы:

Розчин натрію аміносаліцилату вводити внутрішньовенно крапельно, починаючи з 15 крапель на хвилину. При відсутності місцевих та загальних реакцій протягом 3 хвилин швидкість введення збільшити до 40-60 крапель на хвилину. При першому вливанні вводити 200 мл 3 % розчину. Дорослим при відсутності побічних реакцій дозу збільшити до 400 мл на добу і вводити її 5-6 разів на тиждень або через день почергово з пероральним прийомом ПАСК. Курс лікування становить 1-2 місяці, іноді більше. Дітям, незалежно від віку, призначати препарат з розрахунку 0,2 г/кг маси тіла (6,5 мл 3 % розчину на 1 кг маси тіла дитини). Дітям віком до 4 років препарат призначати тільки при наявності резистентності мікобактерій до протитуберкульозних препаратів. Добова доза дітям – 200-300 мл. 

Передозировка:

Можливі диспепсичні явища, нудота, блювання, діарея, гарячка, може розвинутися психоз, шокові стани. При вказаних проявах введення препарату слід негайно припинити. Терапія симптоматична.

Побочные действия:

З боку шлунково-кишкового тракту: розлади, погіршення або втрата апетиту, нудота, блювання, біль у животі, діарея або запор.Порушення функції печінки і/або жовчовивідних шляхів: збільшення протромбінового часу та активності трансаміназ печінки, поява болю та збільшення розміру печінки, печінкова енцефалопатія (сплутаність свідомості, сонливість), жовтяниця, гепатит. З боку серцево-судинної системи: васкуліти, коливання артеріального тиску. З боку нервової системи: запаморочення. З боку кровотворної та лімфатичної систем: лейкопенія, порушення синтезу протромбіну, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, еозинофілія, порушення балансу кальцію і фосфору за рахунок порушення обміну вітаміну D, розвиток гемолітичної анемії.Порушення функції нирок і сечовивідних шляхів: кристалурія. З боку шкіри і підшкірних тканин: кропив’янка, пурпура, ексфоліативний дерматит, енантеми, екзантеми, пропасниця; зміни в місці введення, включаючи почервоніння, біль, флебіт. З боку скелетно-м'язово і сполучної тканини: біль у суглобах. З боку дихальної системи: бронхоспазм, еозинофільний інфільтрат у легенях.З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи астматичні явища, гіпертермію; синдром Леффлера.З боку ендокринної системи: гіпотиреоз.З боку обміну речовин: гіпокаліємію (при тривалому застосуванні пацієнтам з захворюваннями серцево-судинної системи) плазми і рівня рН. Інші: колаптоїдні стани.Вказані явища, як правило, зникають при зменшенні дози або короткочасному припиненні введення препарату, вони менше виражені при правильному триразовому режиму харчуванні. При алергічних проявах призначають антигістамінні засоби, кальцію хлорид, кислоту аскорбінову, при затяжних алергічних реакціях – кортикостероїди.

Лекарственное взаимодействие:

Підвищує концентрацію ізоніазиду в крові внаслідок конкуренції за спільні шляхи метаболізму, порушує всмоктування рифампіцину, еритроміцину, лінкоміцину. Порушує засвоєння вітаміну В12, внаслідок чого можливий розвиток анемії.

Срок годности:

1,5 року.

Условия хранения:

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від +8 оС до +18 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 100 мл або 200 мл або 400 мл у пляшці скляній; по 1 пляшці у пачці. По 400 мл у контейнерах полімерних.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняУкраїна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10. Тел: 275-01-08; 275-92-42.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J04AA02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Пасконат
Производитель:Юрия-Фарм, ООО.
Форма выпуска: По 100 мл або 200 мл або 400 мл у пляшці скляній; по 1 пляшці у пачці. По 400 мл у контейнерах полімерних.
Регистрационное удостоверение:№ UA/8132/01/01 от 15.03.2013. Приказ № 210 от 15.03.2013
МНН:Sodium aminosalicylate
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина:1 мл розчину містить натрію аміносаліцилату 30 мг; допоміжні речовини: динатрію едетат, натрію сульфіт, вода для ін’єкцій. 

Фармакологическая группа:Засоби для лікування туберкульозу. Аміносаліцилова кислота та похідні.
Код АТХ:J04AA02 - Натрия аминосалицилат
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама