Пасконат інструкція по застосуванню

Пасконат фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Пасконат розчин д/інф. 3 % по 100 мл у пляш.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8132/01/01 від 15.03.2013. Наказ № 210 від 15.03.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина:1 мл розчину містить натрію аміносаліцилату 30 мг; допоміжні речовини: динатрію едетат, натрію сульфіт, вода для ін’єкцій. 

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора, безбарвна або жовтуватого кольору рідина, рН 7,80-9,20.

Виробник:

Юрія-Фарм, ТОВ.

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування туберкульозу. Аміносаліцилова кислота та похідні.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат має бактеріостатичну активність щодо мікобактерій туберкульозу, у поєднанні з іншими протитуберкульозними препаратами сповільнює розвиток медикаментозної резистентності і підсилює дію відповідних препаратів. Туберкулостатичний ефект Пасконату® зумовлений його конкурентною взаємодією з параамінобензойною і пантотеновою кислотами та біотином, котрі є факторами росту мікобактерій. Фармакокінетика. При внутрішньовенному введенні майже миттєво проникає в органи і тканини, де виявляється у високих концентраціях. Препарат метаболізується головним чином у печінці через 30-60 хв, де відбувається його ацетилування і сполучення з гліцином. За добу із сечею виводиться 90-100 % введеної дози.

Показання до застосування:

У складі комплексної терапії активних прогресуючих форм туберкульозу, головним чином хронічного фіброзно-кавернозного туберкульозу легень.

Протипоказання:

Внутрішньовенне введення протипоказане при підвищеній чутливості до препарату або до допоміжних речовин, тяжкій печінковій недостатності, гепатиті, цирозі печінки, тяжкій нирковій недостатності, вираженій гіпертрофії міокарду лівого шлуночка, декомпенсованій серцевій недостатності, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, мікседемі, амілоїдозі, тяжкому атеросклерозі, тромбофлебітах, порушенні згортання крові.

Особливості застосування:

Обережно призначати пацієнтам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, порушеннями функції печінки та нирок, з серцевою недостатністю (у випадку тяжких порушень застосування протипоказано).Тривале застосування великих доз препарату, а також у комбінації з етіонамідом може спричинити зниження функції щитовидної залози. При застосуванні натрію аміносаліцилату може розвинутися кристалурія. Її утворення сповільнюється при нейтральній або лужній реакції рН сечі.При застосуванні натрію аміносаліцилату можливе порушення згортання крові. Обережно призначати при можливому ризику кровотеч різного походження. Через ризик розвитку гемолітичної анемії з обережністю застосовувати пацієнтам з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.Не рекомендується застосовувати натрію аміносаліцилату пацієнтам, яким рекомендовано харчування зі зниженим вмістом іонів натрію.У період лікування забороняється паління та вживання алкоголю. Для запобігання появи гематом та флебітів застосовувати тонкі голки і почергове введення у різні вени.З метою уникнення шокових станів розчин слід вводити повільно. Під час лікування слід проводити лабораторний контроль сечі і функціонального стану печінки.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності або годування груддю застосування препарату протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами, але особам, у яких протягом лікування виникають запаморочення, симптоми печінкової енцефалопатії, слід утримуватися від діяльності, яка потребує швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Немає інформації щодо обмеження застосування препарату дітям.

Спосіб застосування та дози:

Розчин натрію аміносаліцилату вводити внутрішньовенно крапельно, починаючи з 15 крапель на хвилину. При відсутності місцевих та загальних реакцій протягом 3 хвилин швидкість введення збільшити до 40-60 крапель на хвилину. При першому вливанні вводити 200 мл 3 % розчину. Дорослим при відсутності побічних реакцій дозу збільшити до 400 мл на добу і вводити її 5-6 разів на тиждень або через день почергово з пероральним прийомом ПАСК. Курс лікування становить 1-2 місяці, іноді більше. Дітям, незалежно від віку, призначати препарат з розрахунку 0,2 г/кг маси тіла (6,5 мл 3 % розчину на 1 кг маси тіла дитини). Дітям віком до 4 років препарат призначати тільки при наявності резистентності мікобактерій до протитуберкульозних препаратів. Добова доза дітям – 200-300 мл. 

Передозування:

Можливі диспепсичні явища, нудота, блювання, діарея, гарячка, може розвинутися психоз, шокові стани. При вказаних проявах введення препарату слід негайно припинити. Терапія симптоматична.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту: розлади, погіршення або втрата апетиту, нудота, блювання, біль у животі, діарея або запор.Порушення функції печінки і/або жовчовивідних шляхів: збільшення протромбінового часу та активності трансаміназ печінки, поява болю та збільшення розміру печінки, печінкова енцефалопатія (сплутаність свідомості, сонливість), жовтяниця, гепатит. З боку серцево-судинної системи: васкуліти, коливання артеріального тиску. З боку нервової системи: запаморочення. З боку кровотворної та лімфатичної систем: лейкопенія, порушення синтезу протромбіну, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, еозинофілія, порушення балансу кальцію і фосфору за рахунок порушення обміну вітаміну D, розвиток гемолітичної анемії.Порушення функції нирок і сечовивідних шляхів: кристалурія. З боку шкіри і підшкірних тканин: кропив’янка, пурпура, ексфоліативний дерматит, енантеми, екзантеми, пропасниця; зміни в місці введення, включаючи почервоніння, біль, флебіт. З боку скелетно-м'язово і сполучної тканини: біль у суглобах. З боку дихальної системи: бронхоспазм, еозинофільний інфільтрат у легенях.З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи астматичні явища, гіпертермію; синдром Леффлера.З боку ендокринної системи: гіпотиреоз.З боку обміну речовин: гіпокаліємію (при тривалому застосуванні пацієнтам з захворюваннями серцево-судинної системи) плазми і рівня рН. Інші: колаптоїдні стани.Вказані явища, як правило, зникають при зменшенні дози або короткочасному припиненні введення препарату, вони менше виражені при правильному триразовому режиму харчуванні. При алергічних проявах призначають антигістамінні засоби, кальцію хлорид, кислоту аскорбінову, при затяжних алергічних реакціях – кортикостероїди.

Лікарська взаємодія:

Підвищує концентрацію ізоніазиду в крові внаслідок конкуренції за спільні шляхи метаболізму, порушує всмоктування рифампіцину, еритроміцину, лінкоміцину. Порушує засвоєння вітаміну В12, внаслідок чого можливий розвиток анемії.

Термін придатності:

1,5 року.

Умови зберігання:

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від +8 оС до +18 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл або 200 мл або 400 мл у пляшці скляній; по 1 пляшці у пачці. По 400 мл у контейнерах полімерних.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняУкраїна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10. Тел: 275-01-08; 275-92-42.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J04AA02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Пасконат
Виробник:Юрія-Фарм, ТОВ.
Форма випуску: По 100 мл або 200 мл або 400 мл у пляшці скляній; по 1 пляшці у пачці. По 400 мл у контейнерах полімерних.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8132/01/01 від 15.03.2013. Наказ № 210 від 15.03.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Sodium aminosalicylate
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина:1 мл розчину містить натрію аміносаліцилату 30 мг; допоміжні речовини: динатрію едетат, натрію сульфіт, вода для ін’єкцій. 

Фармакотерапевтична група:Засоби для лікування туберкульозу. Аміносаліцилова кислота та похідні.
Код АТС:J04AA02 - Натрію аміносаліцилат
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама