Проницид инструкция по применению

Проницид фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Проницид таблетки, п/о, по 250 мг №30 (10х3)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5338/01/01 от 03.11.2006. Приказ № 726 от 03.11.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 25.03.2022
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить 250 мг протіонаміду;допоміжні речовини: крохмаль, сахароза, желатин, тальк очищений, магнію стеарат, еудрагіт Е-100, дибутилфталат, натрію кармелоза, ПВП (полівінілпіролідон), ПЕГ-6000 (поліетиленгліколь), аеросил (кремнію діоксид колоїдний), титану діоксид, кальцію карбонат, заліза оксид жовтий, заліза оксид чорний, заліза оксид червоний, віск бджолиний, віск карнаубський.

Основные физико-химические свойства:

круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, чорнувато-коричневого кольору;

Производитель:

Темис Медикаре Лтд, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Інгібітори фактора некрозу пухлин альфа (TNFальфа). Фламмегіс® є біоподібним медичним продуктом.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Блокує синтез міколевих кислот, який є найважливішим структурним компонентом клітинної стінки мікобактерій туберкульозу, має властивості антагоніста нікотинової кислоти. У високій концентрації порушує синтез білка мікробної клітини. Виявляє бактеріостатичну дію на мікобактерії (в основному ті, що розмножуються) туберкульозу (включаючи атипічні), впливає на поза- і внутрішньоклітинно розташовані мікроорганізми. Ефективний відносно мікобактерій туберкульозу, стійких до препаратів першого ряду. У процесі лікування швидко розвиваються стійкі штами.Фармакокінетика. Швидко всмоктується у ШКТ, досягаючи максимальної концентрації в крові через 2 – 3 год після прийому всередину. Легко проникає у здорові і патологічно змінені тканини (туберкульозні вогнища, каверни у легенях, серозний і гнійний плевральний випіт, спинномозкову рідину при менінгіті). У організмі частково перетворюється в сульфоксид, який має туберкулостатичну активність. Частково виділяється в незмінному вигляді (до 15 – 20% прийнятої дози) із сечею або фекаліями.

Показания к применению:

Усі форми туберкульозу, у тому числі якщо збудник стійкий до інших протитуберкульозних препаратів (першого ряду) або при непереносимості інших протитуберкульозних препаратів (першого ряду).

Противопоказания:

індивідуальна гіперчутливість до протионаміду; виражені порушення функції печінки; вагітність, лактація;дитячий вік до 14 років.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Курс рекомендується починати після визначення бактеріологічної чутливості і визначати дозу на підставі індивідуальної чутливості і переносимості.При комбінованому застосуванні Проніциду з ізоніазидом і циклосерином варто звернути увагу на можливість розвитку розладу психіки.Через перехресну резистентність з етіонамідом протионамід не слід призначати при розвитку у мікобактерій туберкульозу стійкості до етіонаміду. Оскільки препарат постійно застосовується в комбінації з іншими протитуберкульозними препаратами, необхідний регулярний контроль сироваткових трансаміназ, γ-глутаматтрансферази і лужної фосфатази.У хворих на цукровий діабет необхідний контроль рівня цукру в крові не рідше одного разу на місяць.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

Всередину, після їди. Дорослим та дітям старше 14 років: призначають по 250 мг 3 рази на день, при добрій переносимості – по 500 мг 2 рази на день (1 г на добу). У хворих старше 60 років і при масі тіла менше 50 кг добова доза не повинна перевищувати 750 мг (найчастіше по 250 мг 2 рази на добу).Хворі краще переносять цей препарат, якщо приймають його з апельсиновим соком або молоком, а також після прийому молока або перед сном – це попереджує нудоту.

Передозировка:

Побочные действия:

З боку шлунково-кишкового тракту: втрата апетиту, нудота, блювання, сухість і металевий присмак у роті.З боку печінки: часто під час лікування відзначається підвищення у крові рівня трансаміназ. Рідко відзначаються виражені порушення печінки з ознаками гепатиту і жовтяниці. Гепатотоксичність препарату залежить від наявних порушень функції печінки, таких як ушкодження печінки в результаті алкоголізму або після оперативних втручань. Ці побічні ефекти відзначаються особливо при комбінованій терапії з ізоніазидом, рифампіцином і піразинамідом.Шкірні реакції (виявляються рідко) можуть бути першими ознаками пелагроподібних побічних ефектів. Це варто розцінювати як причину необхідного припинення прийому препарату.Іноді відзначаються порушення з боку ендокринної системи, у тому числі розвиток гіпоглікемії (зниження цукру в крові менше 50 мг %) у хворих на цукровий діабет.Іноді протионамід спричиняє порушення периферичної і центральної нервової систем: запаморочення, головні болі, порушення концентрації уваги, розладу психіки. Одночасний прийом інших протитуберкульозних препаратів або прийом алкоголю може призводити до посилення побічних ефектів з боку ЦНС.

Лекарственное взаимодействие:

Застосування Проніциду в комбінації з іншими протитуберкульозними препаратами знижує імовірність розвитку резистентності туберкульозу. У визначених випадках при прийомі Проніциду необхідно знизити дозу інсуліну або пероральних антидіабетичних препаратів.Унаслідок метаболічної конкуренції відбувається уповільнення перетворення в організмі інших препаратів, у тому числі ізоніазиду або барбітуратів. При комбінованій терапії туберкульозу варто брати до уваги адитивний гепатотоксичний ефект окремих препаратів, особливо при комбінації протионаміду з ізоніазидом, рифампіцином і піразинамідом. Адитивний ефект на центральну нервову систему відзначається при одночасному застосуванні ізоніазиду і циклосерину.

Срок годности:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25ºС. Термін придатності – 5 років.

Условия хранения:

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; 3 блістери у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: Protionamide; 2-пропіл-4-піридинкарботіоамід; Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.Адреса11/12, Удиог Нагар, С.В. Роуд, Горгеон (захід), Мумбаі 400 104, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J04AD01:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама