Проніцид інструкція по застосуванню

Проніцид фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Проніцид таблетки, в/о, по 250 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5338/01/01 від 03.11.2006. Наказ № 726 від 03.11.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 25.03.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 250 мг протіонаміду;допоміжні речовини: крохмаль, сахароза, желатин, тальк очищений, магнію стеарат, еудрагіт Е-100, дибутилфталат, натрію кармелоза, ПВП (полівінілпіролідон), ПЕГ-6000 (поліетиленгліколь), аеросил (кремнію діоксид колоїдний), титану діоксид, кальцію карбонат, заліза оксид жовтий, заліза оксид чорний, заліза оксид червоний, віск бджолиний, віск карнаубський.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, чорнувато-коричневого кольору;

Виробник:

Теміс Медикаре Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Інгібітори фактора некрозу пухлин альфа (TNFальфа). Фламмегіс® є біоподібним медичним продуктом.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Блокує синтез міколевих кислот, який є найважливішим структурним компонентом клітинної стінки мікобактерій туберкульозу, має властивості антагоніста нікотинової кислоти. У високій концентрації порушує синтез білка мікробної клітини. Виявляє бактеріостатичну дію на мікобактерії (в основному ті, що розмножуються) туберкульозу (включаючи атипічні), впливає на поза- і внутрішньоклітинно розташовані мікроорганізми. Ефективний відносно мікобактерій туберкульозу, стійких до препаратів першого ряду. У процесі лікування швидко розвиваються стійкі штами.Фармакокінетика. Швидко всмоктується у ШКТ, досягаючи максимальної концентрації в крові через 2 – 3 год після прийому всередину. Легко проникає у здорові і патологічно змінені тканини (туберкульозні вогнища, каверни у легенях, серозний і гнійний плевральний випіт, спинномозкову рідину при менінгіті). У організмі частково перетворюється в сульфоксид, який має туберкулостатичну активність. Частково виділяється в незмінному вигляді (до 15 – 20% прийнятої дози) із сечею або фекаліями.

Показання до застосування:

Усі форми туберкульозу, у тому числі якщо збудник стійкий до інших протитуберкульозних препаратів (першого ряду) або при непереносимості інших протитуберкульозних препаратів (першого ряду).

Протипоказання:

індивідуальна гіперчутливість до протионаміду; виражені порушення функції печінки; вагітність, лактація;дитячий вік до 14 років.

Особливості застосування:

Курс рекомендується починати після визначення бактеріологічної чутливості і визначати дозу на підставі індивідуальної чутливості і переносимості.При комбінованому застосуванні Проніциду з ізоніазидом і циклосерином варто звернути увагу на можливість розвитку розладу психіки.Через перехресну резистентність з етіонамідом протионамід не слід призначати при розвитку у мікобактерій туберкульозу стійкості до етіонаміду. Оскільки препарат постійно застосовується в комбінації з іншими протитуберкульозними препаратами, необхідний регулярний контроль сироваткових трансаміназ, γ-глутаматтрансферази і лужної фосфатази.У хворих на цукровий діабет необхідний контроль рівня цукру в крові не рідше одного разу на місяць.

Спосіб застосування та дози:

Всередину, після їди. Дорослим та дітям старше 14 років: призначають по 250 мг 3 рази на день, при добрій переносимості – по 500 мг 2 рази на день (1 г на добу). У хворих старше 60 років і при масі тіла менше 50 кг добова доза не повинна перевищувати 750 мг (найчастіше по 250 мг 2 рази на добу).Хворі краще переносять цей препарат, якщо приймають його з апельсиновим соком або молоком, а також після прийому молока або перед сном – це попереджує нудоту.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту: втрата апетиту, нудота, блювання, сухість і металевий присмак у роті.З боку печінки: часто під час лікування відзначається підвищення у крові рівня трансаміназ. Рідко відзначаються виражені порушення печінки з ознаками гепатиту і жовтяниці. Гепатотоксичність препарату залежить від наявних порушень функції печінки, таких як ушкодження печінки в результаті алкоголізму або після оперативних втручань. Ці побічні ефекти відзначаються особливо при комбінованій терапії з ізоніазидом, рифампіцином і піразинамідом.Шкірні реакції (виявляються рідко) можуть бути першими ознаками пелагроподібних побічних ефектів. Це варто розцінювати як причину необхідного припинення прийому препарату.Іноді відзначаються порушення з боку ендокринної системи, у тому числі розвиток гіпоглікемії (зниження цукру в крові менше 50 мг %) у хворих на цукровий діабет.Іноді протионамід спричиняє порушення периферичної і центральної нервової систем: запаморочення, головні болі, порушення концентрації уваги, розладу психіки. Одночасний прийом інших протитуберкульозних препаратів або прийом алкоголю може призводити до посилення побічних ефектів з боку ЦНС.

Лікарська взаємодія:

Застосування Проніциду в комбінації з іншими протитуберкульозними препаратами знижує імовірність розвитку резистентності туберкульозу. У визначених випадках при прийомі Проніциду необхідно знизити дозу інсуліну або пероральних антидіабетичних препаратів.Унаслідок метаболічної конкуренції відбувається уповільнення перетворення в організмі інших препаратів, у тому числі ізоніазиду або барбітуратів. При комбінованій терапії туберкульозу варто брати до уваги адитивний гепатотоксичний ефект окремих препаратів, особливо при комбінації протионаміду з ізоніазидом, рифампіцином і піразинамідом. Адитивний ефект на центральну нервову систему відзначається при одночасному застосуванні ізоніазиду і циклосерину.

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25ºС. Термін придатності – 5 років.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: Protionamide; 2-пропіл-4-піридинкарботіоамід; Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.Адреса11/12, Удиог Нагар, С.В. Роуд, Горгеон (захід), Мумбаі 400 104, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Проніцид
Виробник:Теміс Медикаре Лтд, Індія
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; 3 блістери у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5338/01/01 від 03.11.2006. Наказ № 726 від 03.11.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Protionamide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 250 мг протіонаміду;допоміжні речовини: крохмаль, сахароза, желатин, тальк очищений, магнію стеарат, еудрагіт Е-100, дибутилфталат, натрію кармелоза, ПВП (полівінілпіролідон), ПЕГ-6000 (поліетиленгліколь), аеросил (кремнію діоксид колоїдний), титану діоксид, кальцію карбонат, заліза оксид жовтий, заліза оксид чорний, заліза оксид червоний, віск бджолиний, віск карнаубський.

Фармакотерапевтична група:Інгібітори фактора некрозу пухлин альфа (TNFальфа). Фламмегіс® є біоподібним медичним продуктом.
Код АТС:J04AD01 - Протіонамід
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Реклама
Білий наліт на шоколаді є ознакою поганого зберігання
Білий наліт на шоколаді може бути спричинений кіль...
Вчені сказали, які люди можуть бути привабливими для кліщів
Навесні активізуються кліщі. Ці павукоподібні вкра...
Реклама