Спазлаксон инструкция по применению

Спазлаксон фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Спазлаксон таблетки по 800 мг №28 в конт.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/11747/01/01 от 06.09.2011. Приказ № 570 от 06.09.2011
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 23.03.2022
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить метаксалону 800 мг;допоміжні речовини: кислота альгінова, амонію кальцію альгінат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат.

Основные физико-химические свойства:

від майже білого до білого кольору капсулоподібної форми таблетки з насічкою з одного боку і гладенькою поверхнею - з іншого.

Производитель:

Др. Редди'с Лабораторис Лтд, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Сечогінні препарати. Нетіазидні діуретики з помірно вираженою активністю.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Механізм дії метаксалону остаточно не встановлено, однак він пов’язаний із загальним пригніченням функціонування центральної нервової системи. Таке пригнічення послаблює біль, що виникає при м’язовому спазмі. Метаксалон не чинить прямої дії на механізм скорочення смугастих м’язів, на рухову кінцеву пластинку м’язового веретена або нервові волокна.Фармакокінетика. При пероральному прийомі разової дози 400 мг натщесерце максимальну концентрацію (Cmax) було зафіксовано через 3 години. Концентрація метаксалону знижується за логарифмічно-лінійною залежністю з кінцевим періодом напіввиведення в 9,0 ± 4,8 години. Подвоєння дози метаксалону з 400 мг до 800 мг призводить до пропорційного збільшення Cmax та площі під кривою „концентрація-час” (AUC). Пропорційність цих показників при дозах вище 800 мг не досліджували. Абсолютну біодоступність метаксалону не встановлювали. Наявність високого вмісту жирів у їжі при одночасному прийомі препарату зменшує показники Cmax та AUC порівняно з відповідними показниками при прийомі натщесерце. При цьому збільшується час досягнення Cmax та зменшується кінцевий період напіввиведення. Ці зміни можуть бути пов’язані з більш повною абсорбцією препарату в присутності жирів їжі.Розподіл, метаболізм та виведення. Хоча показники зв’язування з білками та абсолютної біодоступності для метаксалону не встановлені, уявний об’єм розподілу (V/F близько 800 л) та ліпофільні властивості препарату (log Р = 2,42) дозволяють припустити, що метаксалон характеризується значним розподілом у тканинах. Метаксалон метаболізується в печінці та виводиться із сечею у вигляді неідентифікованих метаболітів.Метаболізм метаксалону здійснюється за участю ферментів цитохрому Р450, особливо CYP1A2, CYP2D6, CYP2E1, CYP3A4 та меншою мірою – CYP2C8, CYP2C9, CYP2C19.

Показания к применению:

Зменшення гострого м’язового болю, що виникає при спазмах м’язів, при розтягненні суглобів, при м’язово-скелетних травмах та/або ушкодженнях опорно-рухового апарату. Як допоміжний засіб при лікувальній фізкультурі і лікувальному режимі спокою.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Схильність до розвитку анемії (індукованої ліками, гемолітичної анемії або анемії іншого генезису).Порушення функції нирок чи печінки. Дитячий вік.Одночасне застосування з алкоголем, антидепресантами.

Особенности применения:

З особливою обережністю слід застосовувати Спазлаксон при лікуванні пацієнтів з відомою раніше патологією печінки. Перед початком та протягом терапії рекомендовано контролювати відповідні печінкові проби у такої категорії пацієнтів.Можливе отримання помилкових (хибнопозитивних) результатів проби Бенедикта. Для диференціації отриманих результатів рекомендовані проби, що є специфічними до глюкози.Застосування метаксалону разом із їжею може посилювати пригнічення функцій ЦНС, особливо у пацієнтів літнього віку.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Безпека застосування метаксалону вагітними жінками не досліджувалась, тому неможливо виключити негативний вплив препарату на розвиток плода. Таким чином, препарат не рекомендовано застосовувати вагітним жінкам, особливо на ранніх етапах вагітності, а також жінкам, які збираються завагітніти. У разі, якщо застосування препарату є вкрай необхідним, потрібно ретельно зважити користь та потенційний ризик можливого негативного ефекту на розвиток плода. Не відомо, чи проникає метаксалон у грудне молоко. Однак, зважаючи на таку можливість, не слід застосовувати препарат у період годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Прийом метаксалону може порушувати розумові та фізичні швидкісні реакції організму. Тому під час застосування препарату рекомендовано утримуватися від керування автотранспортом та/або роботи з іншими механізмами.

Дети:

Застосування препарату дітям не вивчалося. Тому Спазлаксон не застосовують у педіатричній практиці.

Способ применения и дозы:

Рекомендована доза для дорослих: по 1 таблетці (800 мг) 3-4 рази на добу. Режим дозування та тривалість курсу лікування визначаються індивідуально залежно від перебігу захворювання, ефективності терапії та стану пацієнта. Не перевищувати рекомендовану добову дозу.

Передозировка:

Симптоми: седативний ефект, що поглиблюється, тимчасове запаморочення свідомості, пригнічення дихальної функції. У разі передозування рекомендовано промивання шлунка та призначення підтримувальної терапії.

Побочные действия:

Залежно від частоти виникнення розділяються на категорії: дуже часті (≥ 10 %), часті (від ≥ 1 % до < 10 %), нечасті (від ≥ 0,1 % до < 1 %), рідкісні (від ≥ 0,01 % до < 0,1 %),Часті: З боку ЦНС: головний біль, запаморочення, сонливість, нервозний та/або дратівливий стан.З боку ШКТ: нудота, блювання, відчуття дискомфорту в шлунково-кишковому тракті.З боку імунної системи: реакції підвищеної чутливості; висипання, що можуть супроводжуватися свербежем.Нечасті :З боку системи крові: лейкопенія, гемолітична анемія.З боку гепатобіліарної системи: жовтяниця.Рідкісні: анафілактоїдні реакції.

Лекарственное взаимодействие:

Метаксалон посилює дію алкоголю, барбітуратів та інших лікарських засобів, що впливають на функціонування ЦНС (бензодіазепін, опіоїди, трициклічні антидепресанти). Тому слід бути обережними у разі одночасного застосування Спазлаксону і хоча б одного із зазначених лікарських засобів.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС.

Форма выпуска / упаковка:

По 28 таблеток у контейнері, по 1 контейнеру в коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Дільниці № 42, 45 та 46, с. Бачупалі, Кутбулапур Мандал, округ Ранга Редді, штат Андра Прадеш, Індія.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ :

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Спазлаксон
Производитель:Др. Редди'с Лабораторис Лтд, Индия
Форма выпуска:

По 28 таблеток у контейнері, по 1 контейнеру в коробці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/11747/01/01 от 06.09.2011. Приказ № 570 от 06.09.2011
МНН:Metaxalone
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить метаксалону 800 мг;допоміжні речовини: кислота альгінова, амонію кальцію альгінат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат.

Фармакологическая группа:Сечогінні препарати. Нетіазидні діуретики з помірно вираженою активністю.
Реклама
Борьба с туберкулезом восстанавливается после пандемии COVID-19, но все еще отстает от цели
Согласно докладу Всемирной организации здравоохран...
С 1970 года вдвое удвоилось число рожденных близнецов
По данным Базы данных метаболомов человека (HMBD),...
Реклама
Профилактика ОРВИ
Защитные меры в сезон ОРВИ и ОРЗЛекарственные преп...
С-реактивный белок при ОРВИ
Что такое С-реактивный белокАнализ на С-реактивный...
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама