Стаг 30 инструкция по применению

Стаг 30 фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Стаг 30 капсулы по 30 мг №100 (10х10)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4545/01/01 от 23.05.2006. Приказ № 309 от 23.05.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 капсула містить ставудину 30 мг або 40 мг;допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, натрію крохмалю гліколят.

Основные физико-химические свойства:

тверді желатинові капсули з корпусом білого кольору та кришечкою синього кольору, що містять порошок білого або майже білого кольору діючої речовини 30 мг;тверді желатинові капсули з корпусом темно-малинового кольору та кришечкою червоного кольору, що містять порошок білого або майже білого кольору діючої речовини 40 мг;

Производитель:

Фарма Старт, ООО

Фармакотерапевтическая группа:

Противовирусные средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Ставудин - синтетичний нуклеозидний аналог тимідину, противірусний препарат, що активний іп vitro відносно ВІЛ у клітинах людини. Під впливом клітинних кіназ він фосфорилується у ставудинтрифосфат, який пригнічує зворотну транскриптазу ВІЛ внаслідок конкуренції з природним субстратом, а саме - тимідинтрифосфатом. Препарат також пригнічує синтез вірусної ДНК через індукцію, термінування ланцюгів ДНК, що пояснюється відсутністю 3'-гідроксильної групи, необхідної для елонгації ДНК. Іп vitro ставудинтрифосфат пригнічує клітинну ДНК-полімеразу через пригнічення синтезу мітохондріальної ДНК. Його активність щодо клітинних ДНК полімераз α і β в 100 разів нижча відносно зворотної транскриптази ВІЛ.Фармакокінетика. Абсолютна біодоступність становить 86 ± 18%. Після прийому пероральних доз 0,5 - 0,67 мг/кг Сmах дорівнювало 810 ± 175 нг/мл. Значення Сmах (максимальної концентрації) і АUС (площа під кривою) збільшуються пропорційно дозі в дозовому інтервалі 0,033 - 4 мг/кг при пероральному застосуванні.Період напіввиведення не залежить від дози і дорівнює 1,3 ± 0,2 год після прийому одноразової дози та 1,4 ± 0,2 год після багаторазового прийому препарату. Час напівжиття всередині клітини ставудинтрифосфату іп vitro дорівнює 3,5 год у лімфоцитах лінії СЕМ і в мононуклеарних клітинах периферичної крові, що дозволяє застосовувати препарат два рази на добу.Загальний кліренс ставудину становить 600 ± 90 мл/хв, а нирковий кліренс - 240 ± 50 мл/хв, що вказує на активну канальцеву секрецію поряд з гломерулярною фільтрацією. Після перорального прийому в незміненому вигляді із сечею виводиться 34 ± 5% одноразової дози або 40 ± 12% - після багаторазового прийому пероральних доз; причому інші 60% препарату, можливо, виділяються з організму іншими механізмами. Для хворих зі зниженою функцією нирок рекомендується коригувати дозу препарату, оскільки зі зменшенням кліренсу креатиніну зменшується і кліренс ставудину.

Показания к применению:

Препарат застосовується для лікування ВІЛ-інфікованих хворих, які раніше одержували тривалу терапію зидовудином.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до ставудину чи інших компонентів препарату. Тяжкі порушення функції печінки. Дитячий вік до 5 років.

Особенности применения:

Призначаючи лікування ставудином, слід ретельно спостерігати за станом здоров'я хворого. Перед призначенням препарату необхідно визначити функціональний стан нирок, наявність симптомів периферичної нейропатії (постійне поколювання, затерплість або біль у ділянці рук і/або ніг), а також стан підшлункової залози.Ставудин може поліпшити стан хворого, але навіть під час лікування цим препаратом пацієнт залишається ВІЛ-інфікованим і повинен запобігати передачі інфекції іншій людині та дотримуватися всіх запобіжних заходів.ВІЛ-інфікованим жінкам ні в якому разі не можна годувати груддю, оскільки це призведе до ВІЛ-інфікування дитини.Вагітним призначають препарат тільки за наявності абсолютних показань.Якщо пацієнт випадково пропустив час прийому препарату, то наступного разу треба прийняти звичайну дозу. Не можна приймати подвійну дозу, щоб компенсувати пропущену.Застосування ставудину не впливає на здатність людини керувати транспортними засобами або механізмами.

Способ применения и дозы:

Капсули приймають внутрішньо, незалежно від приймання їжі.Дорослим з масою тіла більше 60 кг призначають по 40 мг 2 рази на добу, пацієнтам з масою тіла менше 60 кг - по 30 мг 2 рази на добу. Інтервал між прийомами препарату - 12 год.Дітям старше 5 років і з масою тіла менше 30 кг призначають у добовій дозі 2 мг/кг; дітям з масою тіла більше 30 кг призначають дозу, як і дорослим. Терапія може тривати до 2 років.Якщо в процесі лікування розвиваються симптоми нейропатії (відчуття затерплості, поколювання чи біль у ступнях), ставудин необхідно відмінити. При негайному припиненні лікування зазначені симптоми звичайно минають.Дози препарату, що рекомендуються для лікування хворих з порушенням функції нирок: Кліренс креатиніну, мл/хв  Доза ставудину, що рекомендується    залежно від маси тіла хворого     60 кг і більше Менше 60 кг Більше 50 40 мг кожні 12 год 30 мг кожні 12 год 26-50 20 мг кожні 12 год* 15 мг кожні 12 год* 10-25 20 мг кожні 12 год* 15 мг кожні 12 год* * Рекомендовано застосовувати інші лікарські форми препарату.

Передозировка:

Немає серйозної небезпеки в тому, що людина або дитина випадково прийме надлишкову дозу препарату (відомо, що у дорослих 12-разове перевищення добової дози не супроводжувалось ознаками гострої інтоксикації), однак у цьому випадку потрібний нагляд лікаря, а за необхідності -- проведення неспецифічних детоксикаційних заходів.

Побочные действия:

Найчастіше відмічається периферична нейропатія, а також головний біль, озноб, пропасниця, діарея, нудота, блювання, біль у животі, міалгія, безсоння, анорексія, алергічні реакції, панкреатит (менше ніж в 1% випадків), помірне підвищення активності трансаміназ, рідше - підвищення рівня білірубіну в крові, анемія (менше ніж в 1% випадків), нейтропенія, тромбоцитопенія.Панкреатит різного ступеня тяжкості може розвинутись у хворого на різній стадії лікування і не залежить від комбінації з іншими препаратами або ступеня імуносупресії. В комбінації з диданозином ризик розвитку панкреатиту збільшується.Молочнокислий ацидоз і жировий гепатоз можуть виявлятися симптомами диспепсії.

Лекарственное взаимодействие:

Не рекомендується приймати ставудин одночасно із зидовудином. Це може пригнічувати внутрішньоклітинне фосфорилування ставудину. Одночасний прийом диданозину, ламівудину або нелфінавіру не впливає на ефективність ставудину.

Срок годности:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі 15 - 30°С. Термін придатності - 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 капсул у контурних чарункових упаковках; по 10 контурних чарункових упаковок у пачці з картону.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: stavudine; 1-(2,3-дидезокси-β-D-гліцеро-пент-2-енофуранозил)-5-метил-2,4( 1Н,ЗН)-піримідиндіон;Форма випускуКапсули.Адреса22-110, I.D.A., Джейдіметла, Гідерабад-500 055 А.Р., Індія.Розфасовано і упаковано. ТОВ Фарма Старт.АдресаУкраїна, 03124, м. Київ, бул. І. Лепсе, 8.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J05AF04:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Стаг 30
Производитель:Фарма Старт, ООО
Форма выпуска: По 10 капсул у контурних чарункових упаковках; по 10 контурних чарункових упаковок у пачці з картону.
Регистрационное удостоверение:№ UA/4545/01/01 от 23.05.2006. Приказ № 309 от 23.05.2006
МНН:Stavudine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 капсула містить ставудину 30 мг або 40 мг;допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, натрію крохмалю гліколят.

Фармакологическая группа:Противовирусные средства.
Код АТХ:J05AF04 - Ставудин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама