Тетацин Кальция инструкция по применению

Тетацин Кальция фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Тетацин Кальция раствор д/ин. 10 % по 10 мл в амп. №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3366/01/01 от 24.06.2005. Приказ № 305 от 24.06.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 мл розчину містить натрію кальцію едетату 100 мг; допоміжні речовини: 2М розчин хлористоводневої кислоти, вода для ін¢єкцій.

Основные физико-химические свойства:

безбарвна прозора рідина;

Производитель:

Фармак, АО, г. Киев, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Антидоты.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Тетацин кальцію утворює малотоксичні розчинні комплексні сполуки з важкими та рідкоземельними металами шляхом заміщення кальцію іонами металів, що утворюють з ним комплекси стійкіші за кальцієві, і сприяє виведенню їх з організму із сечею. З іонами барію, стронцію та ін., константа стійкості яких є меншою, ніж у кальцію, Тетацин кальцію у взаємодію не вступає.Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення препарат рівномірно розподіляється в позаклітинній рідині. Час напіввиведення з плазми при внутрішньовенному введенні становить 20 хвилин. Виводиться із сечею у вигляді хелатних комплексів та у незміненому вигляді. При внутрішньовенному введенні екскреція хелатів свинцю із сечею починається через 1 годину, пік екскреції настає через 24 – 48 годин.

Показания к применению:

Лікування гострих та хронічних отруєнь свинцем, кобальтом, кадмієм, ураном, церієм, ітрієм, ртуттю, торієм, у тому числі для ліквідації синдрому свинцевої коліки.

Противопоказания:

Препарат протипоказаний при нефритах, нефрозах, гострих та хронічних гепатитах з вираженим порушенням функцій печінки.

Особенности применения:

Введення тетацину кальцію при гострих аліментарних отруєннях металами проводиться після ретельного очищення шлунково-кишкового тракту: (промивання шлунка, сифонні клізми).Комплекси препарату з металами легкорозчинні, і можуть всмоктуватись із шлунка та кишечника, посилюючи симптоми та тяжкість отруєння.Якщо після проведення курсу лікування триває контакт зі свинцем і знову з’являються симптоми інтоксикації, то можливим є повторне призначення препарату у таблетках, але не раніше, ніж через 1 рік після останнього курсу лікування.При лікуванні Тетацином кальцію доцільно призначати препарати заліза (внутрішньо) та ціанокобаламін (5-6 ін'єкцій по 100 мкг через день). Недостатній досвід застосування препарату у вагітних та при годуванні груддю. Немає доказів впливу на частоту вроджених аномалій або пошкоджуючої дії на плід. При вагітності та годуванні груддю препарат слід застосовувати за життєвими показаннями.

Способ применения и дозы:

Дорослим та дітям Тетацин кальцію вводять по 1000 мг/м2 на добу внутрішньовенно крапельно в 250-500 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5% розчині глюкози. Разова та добова дози для дорослих при внутрішньовенному введенні становлять відповідно, 2 г (20 мл 10% розчину) і 4 г. Препарат вводять щоденно протягом 3 - 4 днів із наступною перервою також на 3 - 4 дні. При введенні двічі на добу інтервал між ін'єкціями становить не менше 3-х годин. Курс лікування 1 місяць.

Передозировка:

Введення великих доз тетацину кальцію (50 – 60 г) може призвести до посилення побічних ефектів, розвитку токсичного нефрозу, набряку мозку. Терапія: маніт (для зменшення набряку мозку), форсування діурезу, підтримання життєво важливих функцій.

Побочные действия:

Можливе підвищення температури тіла, яке супроводжується слабкістю, пропасницею та спрагою. Іноді спостерігаються головний біль, міалгії, нудота, блювання, анорексія, набряк слизової оболонки носа, сльозотеча, анемія, дерматит.На початку лікування у деяких хворих виникає незначне загострення свинцевої інтоксикації, що проявляється погіршенням загального самопочуття, посиленням болю у кінцівках, втратою апетиту. Усі вказані явища до закінчення лікування зникають. Іноді спостерігаються зниження концентрації гемоглобіну, збільшення кількості ретикулоцитів. Можливе короткочасне зниження рівня загального заліза в крові та плазмі, який швидко зростає після припинення прийому препарату. У деяких випадках відзначається зниження вмісту вітаміну В12 у крові.

Лекарственное взаимодействие:

Одночасне застосування тетацину кальцію із цинк-інсуліном, препаратами заліза зменшує ефективність останніх.

Срок годности:

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15˚С до 25˚С. Термін придатності 5 років.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 мл в ампулі, по10 ампул у пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикахімічна назва: кальцій-динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти;Форма випускуРозчин для ін'єкцій.АдресаУкраїна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ V03AB03:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Тетацин Кальция
Производитель:Фармак, АО, г. Киев, Украина
Форма выпуска: По 10 мл в ампулі, по10 ампул у пачці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/3366/01/01 от 24.06.2005. Приказ № 305 от 24.06.2005
МНН:Sodium calcium edetate
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 мл розчину містить натрію кальцію едетату 100 мг; допоміжні речовини: 2М розчин хлористоводневої кислоти, вода для ін¢єкцій.

Фармакологическая группа:Антидоты.
Код АТХ:V03AB03 - Эдетовая кислота
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама