Тетацин Кальцію інструкція по застосуванню

Тетацин Кальцію фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Тетацин Кальцію розчин д/ін. 10 % по 10 мл в амп. №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3366/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл розчину містить натрію кальцію едетату 100 мг; допоміжні речовини: 2М розчин хлористоводневої кислоти, вода для ін¢єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

безбарвна прозора рідина;

Виробник:

Фармак, АТ, м. Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антидоти.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Тетацин кальцію утворює малотоксичні розчинні комплексні сполуки з важкими та рідкоземельними металами шляхом заміщення кальцію іонами металів, що утворюють з ним комплекси стійкіші за кальцієві, і сприяє виведенню їх з організму із сечею. З іонами барію, стронцію та ін., константа стійкості яких є меншою, ніж у кальцію, Тетацин кальцію у взаємодію не вступає.Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення препарат рівномірно розподіляється в позаклітинній рідині. Час напіввиведення з плазми при внутрішньовенному введенні становить 20 хвилин. Виводиться із сечею у вигляді хелатних комплексів та у незміненому вигляді. При внутрішньовенному введенні екскреція хелатів свинцю із сечею починається через 1 годину, пік екскреції настає через 24 – 48 годин.

Показання до застосування:

Лікування гострих та хронічних отруєнь свинцем, кобальтом, кадмієм, ураном, церієм, ітрієм, ртуттю, торієм, у тому числі для ліквідації синдрому свинцевої коліки.

Протипоказання:

Препарат протипоказаний при нефритах, нефрозах, гострих та хронічних гепатитах з вираженим порушенням функцій печінки.

Особливості застосування:

Введення тетацину кальцію при гострих аліментарних отруєннях металами проводиться після ретельного очищення шлунково-кишкового тракту: (промивання шлунка, сифонні клізми).Комплекси препарату з металами легкорозчинні, і можуть всмоктуватись із шлунка та кишечника, посилюючи симптоми та тяжкість отруєння.Якщо після проведення курсу лікування триває контакт зі свинцем і знову з’являються симптоми інтоксикації, то можливим є повторне призначення препарату у таблетках, але не раніше, ніж через 1 рік після останнього курсу лікування.При лікуванні Тетацином кальцію доцільно призначати препарати заліза (внутрішньо) та ціанокобаламін (5-6 ін'єкцій по 100 мкг через день). Недостатній досвід застосування препарату у вагітних та при годуванні груддю. Немає доказів впливу на частоту вроджених аномалій або пошкоджуючої дії на плід. При вагітності та годуванні груддю препарат слід застосовувати за життєвими показаннями.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям Тетацин кальцію вводять по 1000 мг/м2 на добу внутрішньовенно крапельно в 250-500 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5% розчині глюкози. Разова та добова дози для дорослих при внутрішньовенному введенні становлять відповідно, 2 г (20 мл 10% розчину) і 4 г. Препарат вводять щоденно протягом 3 - 4 днів із наступною перервою також на 3 - 4 дні. При введенні двічі на добу інтервал між ін'єкціями становить не менше 3-х годин. Курс лікування 1 місяць.

Передозування:

Введення великих доз тетацину кальцію (50 – 60 г) може призвести до посилення побічних ефектів, розвитку токсичного нефрозу, набряку мозку. Терапія: маніт (для зменшення набряку мозку), форсування діурезу, підтримання життєво важливих функцій.

Побічні дії:

Можливе підвищення температури тіла, яке супроводжується слабкістю, пропасницею та спрагою. Іноді спостерігаються головний біль, міалгії, нудота, блювання, анорексія, набряк слизової оболонки носа, сльозотеча, анемія, дерматит.На початку лікування у деяких хворих виникає незначне загострення свинцевої інтоксикації, що проявляється погіршенням загального самопочуття, посиленням болю у кінцівках, втратою апетиту. Усі вказані явища до закінчення лікування зникають. Іноді спостерігаються зниження концентрації гемоглобіну, збільшення кількості ретикулоцитів. Можливе короткочасне зниження рівня загального заліза в крові та плазмі, який швидко зростає після припинення прийому препарату. У деяких випадках відзначається зниження вмісту вітаміну В12 у крові.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування тетацину кальцію із цинк-інсуліном, препаратами заліза зменшує ефективність останніх.

Термін придатності:

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15˚С до 25˚С. Термін придатності 5 років.

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл в ампулі, по10 ампул у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикахімічна назва: кальцій-динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти;Форма випускуРозчин для ін'єкцій.АдресаУкраїна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ V03AB03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Тетацин Кальцію
Виробник:Фармак, АТ, м. Київ, Україна
Форма випуску: По 10 мл в ампулі, по10 ампул у пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3366/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Sodium calcium edetate
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл розчину містить натрію кальцію едетату 100 мг; допоміжні речовини: 2М розчин хлористоводневої кислоти, вода для ін¢єкцій.

Фармакотерапевтична група:Антидоти.
Код АТС:V03AB03 - Едетова кислота
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження
За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ),...
Реклама