Витамин В6 инструкция по применению

Витамин В6 фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Витамин В6 таблетки по 50 мг №30
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8510/01/01 от 01.07.2008. Приказ № 342 от 01.07.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: Pyridoxine;1 таблетка містить піридоксину гідрохлорид 50 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат.

Основные физико-химические свойства:

круглі таблетки білого кольору з однорідною поверхнею без плям та пошкоджень.

Производитель:

ТЕВА КУТНО, АО, Польша

Фармакотерапевтическая группа:

Витамины. Простые препараты витаминов. Пиридоксин (витамин В6).

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Піридоксин виконує роль коензиму, бере участь в обміні амінокислот, синтезі білка – обумовлює активність більше 60 різних ферментів. Особливо важливе значення має піридоксин при обміні триптофану, в результаті чого утворюється серотонін та нікотинова кислота. Піридоксин необхідний в процесі фосфорилування, впливає на глікогенез та глікогеноліз у м’язах, відіграє важливу роль в імунологічних та кровотворних процесах. Крім того, він необхідний в процесах росту та розвитку (для утворення червоних та білих кров’яних тілець, клітин імунної системи). Піридоксин потрібен для нормального функціонування центральної та периферичної нервової системи.Фармакокінетика. Піридоксин адсорбується в шлунково-кишковому тракті та перетворюється в активний піридоксальфосфат. Накопичується в печінці і там підлягає обміну до 4-піридоксової кислоти. Період напіврозпаду в плазмі становить від 15 до 20 днів. Виділяється з сечею переважно у вигляді метаболітів. Надлишок вітаміну В6, що перевищує добову потребу, виводиться з сечею у незмінному стані. Піридоксин проникає крізь плацентарний бар’єр та в грудне молоко.

Показания к применению:

Лікування дефіциту вітаміну В6, анемій (сидеробластичних, макро- та мікроцитарних), лейкопеній, м’язових судом; лікування метаболічних розладів (при синдромі недостатнього всмоктування), судом при синдромах спадкового дефіциту піридоксину; у складі комбінованої терапії при депресії, м’язовій дистрофії, синдромі передменструального напруження, шкірних захворюваннях (себорея, десквамативних еритродерміях, сонячних опіках), захворюваннях слизових оболонок (парадонтопатіях), цистинурії та надмірному виведенні оксалатів з сечею, променевій хворобі, гіперкенетичному синдромі у дітей, алкоголізмі, гострих отруєннях ізоніазидом, вагітності (для лікування нудоти), застосуванні гормональних контрацептивних засобів.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особенности применения:

Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам із виразкою шлунка та 12-палої кишки (через можливість підвищення кислотності шлункового соку) та при тяжких ураженнях печінки, а також хворим на ішемічну хворобу серця.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат застосовується у вагітних під ретельним спостереженням лікаря.Піридоксин проникає у молоко матері, тому рішення про застосування препарату під час годування груддю приймає лікар, враховуючи співвідношення користь/ризик.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Вітамін В6 не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Дети:

Препарат призначають дітям з 3 років.

Способ применения и дозы:

Препарат призначають дорослим зазвичай по 50 мг (1 таблетка) 1 – 2 рази на добу. Курс лікування становить 1 – 2 місяці.При гострих отруєннях ізоніазидом, а також, при лейкопенії та анемії рекомендують 50 мг на добу. У складі комплексної терапії при захворюваннях шкіри та слизових оболонок, сонячних опіках призначають 150 – 200 мг (3 – 4 таблетки) одноразово або протягом 10 годин по 1 – 2 таблетки кожну годину.При променевій хворобі, нудоті у вагітних призначають по 50 – 100 мг (1 – 2 таблетки) на добу.При цистинурії зазвичай призначають у дозі 50 – 100 мг (1 – 2 таблетки) 3 рази на добу, максимальна доза 300 мгПрепарат призначають дітям віком від 3 років по 1 таблетці на добу, з 6 років по 1 – 2 таблетки на добу протягом 2 - 4 тижнів.

Передозировка:

Випадки передозування препарату у рекомендованих дозах не відомі.

Побочные действия:

Тривале застосування препарату у великих дозах може призвести до розвитку тяжкої периферичної нейропатії. Можливі алергічні реакції на препарат (шкірний висип та свербіж).

Лекарственное взаимодействие:

Піридоксин зменшує протипаркінсонічну активність леводопи та нейротоксичну дію ізоніазиду. При застосуванні разом з аміодароном може відзначатися фотосенсибілізація. Застосування циклосерину, гідралазину, імуносупресивних препаратів (таких як кортикостероїди, кортикотропін, циклоспорин, ізоніазид, пеніциламін) може викликати підвищення виділення піридоксину з сечею та призвести до анемії, з огляду на це зазначені лікарські засоби збільшують потребу у піридоксині.Також естрогени та пероральні контрацептивні засоби збільшують потребу організму у піридоксині.Піридоксин збільшує діурез та посилює дію діуретичних засобів. У хворих із хронічною серцевою недостатністю препарат потенціює дію серцевих глікозидів.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

При температурі 15 – 25 0С в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 30 таблеток у блістері. По 1 або 2 блістери в пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Вул. Сенкевича, 25, 99-300 Кутно, Польща (Sienkiewicza 25 Str., 99-300 Kutno, Poland).

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ A11HA02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Витамин В6
Производитель:ТЕВА КУТНО, АО, Польша
Форма выпуска:

По 30 таблеток у блістері. По 1 або 2 блістери в пачці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/8510/01/01 от 01.07.2008. Приказ № 342 от 01.07.2008
МНН:Pyridoxine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

Діюча речовина: Pyridoxine;1 таблетка містить піридоксину гідрохлорид 50 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат.

Фармакологическая группа:Витамины. Простые препараты витаминов. Пиридоксин (витамин В6).
Код АТХ:A11HA02 - Пиридоксин (витамин В6)
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама