Вітамін В6 інструкція по застосуванню

Вітамін В6 фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Вітамін В6 таблетки по 50 мг №30
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8510/01/01 від 01.07.2008. Наказ № 342 від 01.07.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Діюча речовина: Pyridoxine;1 таблетка містить піридоксину гідрохлорид 50 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі таблетки білого кольору з однорідною поверхнею без плям та пошкоджень.

Виробник:

ТЕВА КУТНО, АТ, Польща

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Прості препарати вітамінів. Піридоксин (вітамін В6).

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Піридоксин виконує роль коензиму, бере участь в обміні амінокислот, синтезі білка – обумовлює активність більше 60 різних ферментів. Особливо важливе значення має піридоксин при обміні триптофану, в результаті чого утворюється серотонін та нікотинова кислота. Піридоксин необхідний в процесі фосфорилування, впливає на глікогенез та глікогеноліз у м’язах, відіграє важливу роль в імунологічних та кровотворних процесах. Крім того, він необхідний в процесах росту та розвитку (для утворення червоних та білих кров’яних тілець, клітин імунної системи). Піридоксин потрібен для нормального функціонування центральної та периферичної нервової системи.Фармакокінетика. Піридоксин адсорбується в шлунково-кишковому тракті та перетворюється в активний піридоксальфосфат. Накопичується в печінці і там підлягає обміну до 4-піридоксової кислоти. Період напіврозпаду в плазмі становить від 15 до 20 днів. Виділяється з сечею переважно у вигляді метаболітів. Надлишок вітаміну В6, що перевищує добову потребу, виводиться з сечею у незмінному стані. Піридоксин проникає крізь плацентарний бар’єр та в грудне молоко.

Показання до застосування:

Лікування дефіциту вітаміну В6, анемій (сидеробластичних, макро- та мікроцитарних), лейкопеній, м’язових судом; лікування метаболічних розладів (при синдромі недостатнього всмоктування), судом при синдромах спадкового дефіциту піридоксину; у складі комбінованої терапії при депресії, м’язовій дистрофії, синдромі передменструального напруження, шкірних захворюваннях (себорея, десквамативних еритродерміях, сонячних опіках), захворюваннях слизових оболонок (парадонтопатіях), цистинурії та надмірному виведенні оксалатів з сечею, променевій хворобі, гіперкенетичному синдромі у дітей, алкоголізмі, гострих отруєннях ізоніазидом, вагітності (для лікування нудоти), застосуванні гормональних контрацептивних засобів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливості застосування:

Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам із виразкою шлунка та 12-палої кишки (через можливість підвищення кислотності шлункового соку) та при тяжких ураженнях печінки, а також хворим на ішемічну хворобу серця.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат застосовується у вагітних під ретельним спостереженням лікаря.Піридоксин проникає у молоко матері, тому рішення про застосування препарату під час годування груддю приймає лікар, враховуючи співвідношення користь/ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Вітамін В6 не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Діти:

Препарат призначають дітям з 3 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначають дорослим зазвичай по 50 мг (1 таблетка) 1 – 2 рази на добу. Курс лікування становить 1 – 2 місяці.При гострих отруєннях ізоніазидом, а також, при лейкопенії та анемії рекомендують 50 мг на добу. У складі комплексної терапії при захворюваннях шкіри та слизових оболонок, сонячних опіках призначають 150 – 200 мг (3 – 4 таблетки) одноразово або протягом 10 годин по 1 – 2 таблетки кожну годину.При променевій хворобі, нудоті у вагітних призначають по 50 – 100 мг (1 – 2 таблетки) на добу.При цистинурії зазвичай призначають у дозі 50 – 100 мг (1 – 2 таблетки) 3 рази на добу, максимальна доза 300 мгПрепарат призначають дітям віком від 3 років по 1 таблетці на добу, з 6 років по 1 – 2 таблетки на добу протягом 2 - 4 тижнів.

Передозування:

Випадки передозування препарату у рекомендованих дозах не відомі.

Побічні дії:

Тривале застосування препарату у великих дозах може призвести до розвитку тяжкої периферичної нейропатії. Можливі алергічні реакції на препарат (шкірний висип та свербіж).

Лікарська взаємодія:

Піридоксин зменшує протипаркінсонічну активність леводопи та нейротоксичну дію ізоніазиду. При застосуванні разом з аміодароном може відзначатися фотосенсибілізація. Застосування циклосерину, гідралазину, імуносупресивних препаратів (таких як кортикостероїди, кортикотропін, циклоспорин, ізоніазид, пеніциламін) може викликати підвищення виділення піридоксину з сечею та призвести до анемії, з огляду на це зазначені лікарські засоби збільшують потребу у піридоксині.Також естрогени та пероральні контрацептивні засоби збільшують потребу організму у піридоксині.Піридоксин збільшує діурез та посилює дію діуретичних засобів. У хворих із хронічною серцевою недостатністю препарат потенціює дію серцевих глікозидів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

При температурі 15 – 25 0С в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 30 таблеток у блістері. По 1 або 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняВул. Сенкевича, 25, 99-300 Кутно, Польща (Sienkiewicza 25 Str., 99-300 Kutno, Poland).
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Вітамін В6
Виробник:ТЕВА КУТНО, АТ, Польща
Форма випуску: По 30 таблеток у блістері. По 1 або 2 блістери в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8510/01/01 від 01.07.2008. Наказ № 342 від 01.07.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Pyridoxine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Діюча речовина: Pyridoxine;1 таблетка містить піридоксину гідрохлорид 50 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Вітаміни. Прості препарати вітамінів. Піридоксин (вітамін В6).
Код АТС:A11HA02 - Піридоксин (вітамін В6)
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Гострий синусит
Причини розвитку гострого синуситу та чинники ризи...
Реклама
Що станеться з організмом, якщо одразу з'їсти плитку шоколаду
Від шоколаду не можна відірватися. Вчені пояснюють...
Вчені пояснили, чому жінкам важко схуднути
Фізіологічно чоловіки та жінки мають різні схильно...
Реклама