Вітамін В6 інструкція по застосуванню

Вітамін В6 фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Вітамін В6 таблетки по 50 мг №30
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8510/01/01 від 01.07.2008. Наказ № 342 від 01.07.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Діюча речовина: Pyridoxine;1 таблетка містить піридоксину гідрохлорид 50 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі таблетки білого кольору з однорідною поверхнею без плям та пошкоджень.

Виробник:

ТЕВА КУТНО, АТ, Польща

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Прості препарати вітамінів. Піридоксин (вітамін В6).

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Піридоксин виконує роль коензиму, бере участь в обміні амінокислот, синтезі білка – обумовлює активність більше 60 різних ферментів. Особливо важливе значення має піридоксин при обміні триптофану, в результаті чого утворюється серотонін та нікотинова кислота. Піридоксин необхідний в процесі фосфорилування, впливає на глікогенез та глікогеноліз у м’язах, відіграє важливу роль в імунологічних та кровотворних процесах. Крім того, він необхідний в процесах росту та розвитку (для утворення червоних та білих кров’яних тілець, клітин імунної системи). Піридоксин потрібен для нормального функціонування центральної та периферичної нервової системи.Фармакокінетика. Піридоксин адсорбується в шлунково-кишковому тракті та перетворюється в активний піридоксальфосфат. Накопичується в печінці і там підлягає обміну до 4-піридоксової кислоти. Період напіврозпаду в плазмі становить від 15 до 20 днів. Виділяється з сечею переважно у вигляді метаболітів. Надлишок вітаміну В6, що перевищує добову потребу, виводиться з сечею у незмінному стані. Піридоксин проникає крізь плацентарний бар’єр та в грудне молоко.

Показання до застосування:

Лікування дефіциту вітаміну В6, анемій (сидеробластичних, макро- та мікроцитарних), лейкопеній, м’язових судом; лікування метаболічних розладів (при синдромі недостатнього всмоктування), судом при синдромах спадкового дефіциту піридоксину; у складі комбінованої терапії при депресії, м’язовій дистрофії, синдромі передменструального напруження, шкірних захворюваннях (себорея, десквамативних еритродерміях, сонячних опіках), захворюваннях слизових оболонок (парадонтопатіях), цистинурії та надмірному виведенні оксалатів з сечею, променевій хворобі, гіперкенетичному синдромі у дітей, алкоголізмі, гострих отруєннях ізоніазидом, вагітності (для лікування нудоти), застосуванні гормональних контрацептивних засобів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливості застосування:

Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам із виразкою шлунка та 12-палої кишки (через можливість підвищення кислотності шлункового соку) та при тяжких ураженнях печінки, а також хворим на ішемічну хворобу серця.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат застосовується у вагітних під ретельним спостереженням лікаря.Піридоксин проникає у молоко матері, тому рішення про застосування препарату під час годування груддю приймає лікар, враховуючи співвідношення користь/ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Вітамін В6 не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Діти:

Препарат призначають дітям з 3 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначають дорослим зазвичай по 50 мг (1 таблетка) 1 – 2 рази на добу. Курс лікування становить 1 – 2 місяці.При гострих отруєннях ізоніазидом, а також, при лейкопенії та анемії рекомендують 50 мг на добу. У складі комплексної терапії при захворюваннях шкіри та слизових оболонок, сонячних опіках призначають 150 – 200 мг (3 – 4 таблетки) одноразово або протягом 10 годин по 1 – 2 таблетки кожну годину.При променевій хворобі, нудоті у вагітних призначають по 50 – 100 мг (1 – 2 таблетки) на добу.При цистинурії зазвичай призначають у дозі 50 – 100 мг (1 – 2 таблетки) 3 рази на добу, максимальна доза 300 мгПрепарат призначають дітям віком від 3 років по 1 таблетці на добу, з 6 років по 1 – 2 таблетки на добу протягом 2 - 4 тижнів.

Передозування:

Випадки передозування препарату у рекомендованих дозах не відомі.

Побічні дії:

Тривале застосування препарату у великих дозах може призвести до розвитку тяжкої периферичної нейропатії. Можливі алергічні реакції на препарат (шкірний висип та свербіж).

Лікарська взаємодія:

Піридоксин зменшує протипаркінсонічну активність леводопи та нейротоксичну дію ізоніазиду. При застосуванні разом з аміодароном може відзначатися фотосенсибілізація. Застосування циклосерину, гідралазину, імуносупресивних препаратів (таких як кортикостероїди, кортикотропін, циклоспорин, ізоніазид, пеніциламін) може викликати підвищення виділення піридоксину з сечею та призвести до анемії, з огляду на це зазначені лікарські засоби збільшують потребу у піридоксині.Також естрогени та пероральні контрацептивні засоби збільшують потребу організму у піридоксині.Піридоксин збільшує діурез та посилює дію діуретичних засобів. У хворих із хронічною серцевою недостатністю препарат потенціює дію серцевих глікозидів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

При температурі 15 – 25 0С в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 30 таблеток у блістері. По 1 або 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняВул. Сенкевича, 25, 99-300 Кутно, Польща (Sienkiewicza 25 Str., 99-300 Kutno, Poland).
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A11HA02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Вітамін В6
Виробник:ТЕВА КУТНО, АТ, Польща
Форма випуску: По 30 таблеток у блістері. По 1 або 2 блістери в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/8510/01/01 від 01.07.2008. Наказ № 342 від 01.07.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Pyridoxine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Діюча речовина: Pyridoxine;1 таблетка містить піридоксину гідрохлорид 50 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Вітаміни. Прості препарати вітамінів. Піридоксин (вітамін В6).
Код АТС:A11HA02 - Піридоксин (вітамін В6)
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама