Амарант – дослідження корисних властивостей і потенційної шкоди

амарант

Амарант – це рослина, яка здавна використовується для приготування їжі, має безліч корисних властивостей. Вона є джерелом вітамінів, мінералів та антиоксидантів, що робить її цінним продуктом для підтримки здоров’я. Розберемо чим насіння амаранту привертає увагу дослідників медицини.

Амарант: користь

Його листя і зерна вважаються відмінним джерелом протеїну. Соя та овес містить на 30-50% менше білка, ніж амарант. Вітамінів А, В, С і Е також у 2 рази більше, ніж у вівсянці. 

У великій кількості містяться мінерали, такі, як, наприклад, магній, кальцій, калій, фосфор, залізо, марганець і цинк, що зміцнює імунну систему. 

Амарант багатий на клітковину, яка сприяє нормалізації травлення і підтримці здорової ваги. За вмістом волокон він перевершує коричневий рис і пшеницю. 

Дослідження показують, що цей «суперпродукт» має антиоксидантні властивості, тому знижує кров’яний тиск і рівень атеросклерозогенного холестерину (ЛПНЩ). 

Крім того, дія антиоксидантів проявляється завдяки таким поживним речовинам як сквален, ліпіди та лізин. Наприклад, сквален має такі властивості: 

 • зменшує утворення злоякісних клітин;
 • забезпечує сатурацію;
 • зміцнює імунітет, особливо в період застуди й запалень;
 • слугує профілактикою у схильних до діабету;
 • виступає як допоміжний засіб у разі хвороб суглобів, вен і підшлункової залози.

Дія пептидів в амаранті:

 • уповільнюють запальні процеси;
 • запобігають клітинним мутаціям. 

Таким чином, завдяки пептидам, вживання рослини в їжу дає змогу налагодити травлення, нормалізувати рівень холестерину, відновити пошкоджені тканини, а також утворити нові.

Амінокислота лізин в амаранті необхідна для синтезу білка в організмі. Зазвичай ця речовина міститься в продуктах тваринного походження, а в зернових, як правило, відсутня. Вона сприяє формуванню м’язової маси, зменшує нервозність, стабілізує рівень цукру в крові та покращує засвоєння кальцію.

Завдяки ідеальному співвідношенню амінокислот про користь зерен амаранту заговорили навіть у рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Амарант: користь для жінок

Для жінок амарант може бути особливо корисним. Він містить велику кількість заліза, що допомагає запобігти або лікувати анемію, яка часто виникає у жінок у період менструації або вагітності. Крім того, амарант багатий на фолієву кислоту, яка відіграє важливу роль у здоров’ї матері та дитини під час вагітності.

Користь амаранту для чоловіків

У раціоні чоловіків амарант не менш корисний. Його насіння містить чималу кількість білка, що допомагає підтримувати м’язову масу і сприяє регенерації тканин. Крім того, амарант містить аргінін, амінокислоту, яка сприяє розширенню судин і покращує кровообіг, що особливо важливо для підтримки здоров’я серця і статевої функції.

Рослинні стероли в листі та насінні амаранту також допомагають знизити рівень холестерину в крові та покращують загальну функцію серцево-судинної системи. 

Протипоказання амаранту

Однак, попри всі корисні властивості амаранту, є кілька важливих моментів, які варто врахувати. Насіння амаранту містить оксалати, які схильні спричиняти проблеми в людей із каменями в нирках. У цьому разі слід обмежити споживання амаранту або проконсультуватися з фахівцем.

Крім того, не рекомендується його використовувати людям, схильним до повноти або тим, хто бажає схуднути. Його калорійність вища, ніж у макаронів і більшості інших круп.

Наявність таких захворювань також обмежує прийом амаранту в раціоні:

 • панкреатит;
 • холецистит;
 • гіпотонія;
 • камені в нирках.

Висновок

Амарант – це харчовий продукт з безліччю корисних властивостей, особливо в контексті насіння. Він може бути корисним для жінок під час менструації та вагітності, а також для чоловіків у підтримці м’язової маси й здоров’я серця. Однак, перед використанням амаранту рекомендується проконсультуватися з фахівцем і бути обережним під час споживання, особливо для людей із проблемами нирок, шлунково-кишкового тракту або алергічними реакціями.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама