Кукурудзяні пластівці: користь та шкода

кукурудзяні пластівці

Кукурудзяні пластівці з молоком — улюблений сніданок дітей та дорослих. Він не тільки смачний, а й корисний. Адже він містить вуглеводи — джерело енергії. А у поєднанні з таким рослинним білком, як молоко, допомагає насититися надовго. Однак дієтологи попереджають: кукурудзяні пластівці користь мають відносно невелику та радять не зловживати ними.

Кукурудзяні пластівці — користь для суглобів

Вживання кукурудзяних пластівців користь може принести організму чималу. Вони багаті на залізо, що перешкоджає розвитку анемії. Є хорошим джерелом білка, який необхідний для зростання м’язів. А у поєднанні з йогуртом чи молоком допомагають забезпечити організм кальцієм. Цей мінерал піклується про правильний розвиток кісток та запобігає появі остеопорозу в майбутньому.

Однак деякі виробники додають до них натрій та цукор. Натрій допомагає продовжити термін придатності, а цукор — покращити смак. І надлишок цих елементів може згубно позначитися на здоров’ї. Натрій викликає затримку води, що може стати причиною появи набряклості та гіпертонії. А цукор сприяє появі зайвої ваги, діабету, запорів. До того ж кукурудзяні пластівці містять мало клітковини. Тому їх не слід споживати тим, хто прагне схуднути.

Ще одна причина, через яку кукурудзяні пластівці користі не становлять, є їхній високий глікемічний індекс. Це означає, що вони різко підвищують рівень глюкози у крові. З цієї причини хворим на діабет або тим, хто має зайву вагу, слід ласувати ними зрідка.

Кукурудзяні пластівці: користь для хворих

Кукурудзяні пластівці не є ідеальною їжею для здорових людей. Однак вони можуть допомогти пацієнтам, які страждають на захворювання травної системи.

Продукт легко засвоюється, не подразнює кишківник і травний тракт. Він також містить велику кількість клітковини. З цієї причини кукурудзяні пластівці користь можуть мати для прооперованих хворих, які повинні харчуватися стравами, що легко засвоюються.

Кукурудзяні пластівці на сніданок можна вживати при запаленні:

  • печінки;
  • жовчного міхура та жовчних проток;
  • підшлункової залози;
  • слизової оболонки кишківника;
  • шлунку.

Вчені нагадують, що кукурудзяні пластівці є продуктом із високим ступенем перероблення. Це означає, що на виробничій лінії вони можуть контактувати з багатьма сортами злаків, у тому числі з пшеницею, житом або ячменем. У цьому випадку пластівці можуть бути забруднені глютеном. Він може спричинити нестерпність організму або алергійну реакцію. Тому купуйте безглютенові кукурудзяні пластівці, користь яких висока, а побічні ефекти — невеликі.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама