США охоплені четвертою хвилею фентанілової кризи

наркотики

Фентаніл — синтетичний опіоїд вважається потужнішим, ніж морфін. Дві третини всіх смертей від передозування наркотиків у США пов’язані саме з ним. Дедалі все більше американців помирають від передозування фентанілом. При цьому четверта хвиля опіоїдної епідемії набирає обертів.

У 2021 році США подолали рубіж у понад 100 000 смертей від передозування наркотиків за один рік. Дві третини з них пов’язані з фентанілом, потужним синтетичним опіоїдом, який у 50–100 разів сильніший за морфін.

У 2010 році менш як 40 000 людей померли від передозування наркотиків у США, причому менш ніж 10% із них були пов’язані з фентанілом.

Фармацевтичний препарат може бути призначений лікарем для лікування сильного болю. Однак він також незаконно виробляється і продається злочинними угрупованнями, переважно контрабандами з Мексики, з використанням китайських інгредієнтів.

Збільшення смертності від фентанілу можна пояснити тим, що наркотик поєднується з іншими стимуляторами, такими як кокаїн або метамфетамін, для отримання тривалішого кайфу. У 2015 році розпочалася так звана четверта хвиля кризи передозування.

Афроамериканці помирають від комбінації фентанілу та інших наркотиків. При цьому спостерігається зростання показників у різних вікових групах та географічних межах.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама