У США спостерігається спалах сифілісу через нестачу ліків

бактерія

Дефіцит пеніциліну на тлі кількості випадків сифілісу, що зростає, став настільки гострим, що чиновники охорони здоров’я США попереджають: епідемія інфекцій, що передаються статевим шляхом, посилиться.

Дефіцит пеніциліну G бензатину Pfizer, який використовують для лікування первинного та вторинного сифілісу, розпочався у квітні. Фармацевтична компанія Pfizer є єдиною, яка випускає попередньо заповнені шприци пеніциліну під торговою маркою Bicillin L-A. Проте виробники заявляють, що препарат повернеться на склад у другому кварталі 2024 року.

Лікарі можуть використати інший антибіотик, доксициклін. Однак його необхідно застосовувати двічі на день протягом як мінімум двох тижнів, що обтяжливо для пацієнтів. Пеніцилін G бензатин іноді дозволяє перемогти хворобу за допомогою однієї ін’єкції.

інфографіка поширення сифілісу в США

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань Америки (CDC), з 2000 року захворюваність на сифіліс зростає. У 2021 році вона досягла 53 767 первинних та вторинних випадків, що більше на 899% у порівнянні з 2000 роком. 

Помічник міністра охорони здоров’я адмірал Рейчел Левін очолив уряд США для розв’язання цієї проблеми. Це включає мобілізацію експертів та чиновників CDC для розробки та реалізації планів боротьби з дефіцитом та зниженням поширення сифілісу.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Вчені пояснили, чому потрібно мити м'ясо
Інфекції сечовивідних шляхів (МП) виникають, коли ...
Реклама