Вівсяне молоко – користь і шкода для здоров’я

вівсяне молоко

Вівсяне молоко – це рослинна альтернатива традиційному тваринному молоку, виготовлена з настою вівсяних пластівців і очищена від твердих частинок. Цей продукт став особливо популярним серед людей, які стежать за своїм здоров’ям або дотримуються вегетаріанської чи веганської дієти.

Також вівсяний напій обирають люди, у яких алергія на глютен або лактозу в тваринному молоці. Воно багате поживними речовинами, але, як і з будь-яким іншим продуктом, є й деякі нюанси, які слід врахувати.

Що міститься в молоці з вівса

Користь вівсяного молока полягає в його високому вмісті клітковини, вітамінів, амінокислот і мінералів. Позитивний вплив речовин проявляється в такому:

  1. Клітковина сприяє нормалізації діяльності кишківника, зниженню рівня холестерину та контролю апетиту. Бета-глюкан, специфічний вид клітковини, допомагає в регулюванні рівня цукру в крові.
  2. Білок, який міститься у вівсяному молоці, необхідний для росту і регенерації тканин.
  3. Багатий вміст вітамінів групи В, кальцію та заліза робить його корисним для здоров’я кісток і крові.

Що станеться з організмом, якщо постійно вживати вівсяне молоко

Вівсяне молоко впливає на організм таким чином:

  • стабілізує функціонування кишківника;
  • посилює здоров’я кісток і хрящових тканин;
  • підвищує імунітет;
  • позитивно впливає на стан шкіри;
  • заспокоює нервову систему;
  • зміцнює судинні стінки;
  • ефективно виводить токсини та надлишкову рідину.

Вівсяне молоко – природний дезінфекційний засіб. Наприклад, воно дезінфікує слизові ротової порожнини та обволікає шлунково-кишковий тракт. Під час сезонних інфекцій, включення вівсяного молока в раціон збільшує стійкість організму.

Шкода вівсяного молока

Однак, як і у будь-якого продукту, є і потенційні негативні аспекти вживання вівсяного молока. Деякі люди можуть відчувати алергічні реакції на вівсяні продукти, включно з молоком.

Воно містить менше білка, ніж звичайне молоко, тому людям, особливо активним фізично або тим, хто займається спортом, може знадобитися додаткове джерело білка.

Крім того, вівсяне молоко, як і інші рослинні альтернативи молока, часто збагачується різними добавками, такими як кальцій, вітамін D і вітамін B12. Це особливо важливо для веганів і вегетаріанців, які можуть бути схильні до ризику нестачі цих поживних речовин. Однак, вівсяне молоко не є повною заміною коров’ячого молока з погляду поживності та складу. Коров’яче молоко містить низку поживних речовин, таких як білок, кальцій, вітамін B12 і вітамін D, яких недостатньо у вівсяному молоці.

Також вівсяне молоко шкідливе для тих, хто страждає на ниркову і печінкову недостатність, остеопороз, целіакію, а також для дітей до двох років.

Загалом, напій може слугувати альтернативою коров’ячому молоку для людей, які віддають перевагу рослинним продуктам або не можуть вживати тваринні продукти. Він багатий поживними речовинами й може мати низку позитивних ефектів на здоров’я. Однак перед повним заміщенням коров’ячого молока вівсяним молоком рекомендується проконсультуватися з лікарем або дієтологом, щоб переконатися, що ваш харчовий раціон достатньо збалансований і покриває всі потреби в необхідних поживних речовинах.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Реклама
Білий наліт на шоколаді є ознакою поганого зберігання
Білий наліт на шоколаді може бути спричинений кіль...
Вчені сказали, які люди можуть бути привабливими для кліщів
Навесні активізуються кліщі. Ці павукоподібні вкра...
Реклама