Вівсяний відвар: користь і шкода для здоров’я
Вівсяний відвар – один із найпопулярніших здорових напоїв, який уже давно знайшов своє місце в раціоні багатьох людей. Його готують шляхом кип’ятіння і настоювання зерен вівса у воді. Напій вважається корисним для серця, очищає судини, печінку, зміцнює захисні сили організму та налагоджує діяльність шлунково-кишкового тракту.
Вівсяний відвар: користь та важливі мікроелементи
Однією з ключових переваг цього напою є його багатий вміст клітковини, зокрема бета-глюкану, що допомагає таким чином:
- приводить у норму рівень холестерину в крові;
- налагоджує роботу кишківника;
- покращує травлення;
- знижує рівень глюкози в крові.
Не так давно вчені з’ясували, що рослинна клітковина бета-глюкан має таку дивовижну властивість, як справлятися з онкологічним захворюванням.
Крім того, відвар вівса корисний для печінки, оскільки ферменти напою мають жовчогінний ефект і виводять токсини з організму.
Крім того, вівсяний відвар містить вітаміни групи В, залізо, цинк та інші мікроелементи, необхідні для підтримки здоров’я. Цей напій також вважається відмінним джерелом енергії, оскільки містить рослинний білок і вуглеводи, які повільно засвоюються, забезпечуючи тривале відчуття ситості.
Протипоказання
Як і будь-який продукт, вівсяний відвар має свої недоліки та потенційну шкоду. Люди, які страждають від непереносимості глютену, мають бути обережними, оскільки в деяких вівсяних пластівцях може міститися цей білок.
За консультацією до лікаря з приводу лікування вівсяним відваром необхідно звернутися в разі низки таких захворювань:
- жовчнокам’яна хвороба;
- цироз;
- ниркова недостатність.
Передозування відвару вівса призводить до порушення водно-сольового балансу, діареї, запору, метеоризму, печії.
Загалом, вівсяний відвар – це корисний і поживний напій, який може зробити значний внесок у ваше здоров’я. Однак, щоб отримати максимальну користь, рекомендується вживати його без зайвих добавок і в поєднанні зі збалансованою дієтою та активним способом життя.