Які ускладнення викликає COVID-19

лікар тримає записку

Клініцисти простежили ускладнення, які викликає коронавірус SARS-CoV-2 у всьому тілі, починаючи від легень, епіцентру інфекції, аж до серця та головного мозку.

Вірус SARS-CoV-2 проникає в клітини людини, прикріплюючись до рецептора клітинної поверхні — ангіотензинперетворювального ферменту 2 (ACE2). Після зараження вірус захоплює клітину-господаря і починає розмножуватися, щоб атакувати більше клітин.

Через ніс та горло вірус потрапляє у легені. Його легені, крихітні повітряні мішечки, вистелені шаром клітин, альвеоли, також багаті на рецептори ACE2.

Зазвичай кисень проникає через альвеоли до капілярів, перш ніж переноситься кровоносною системою по всьому тілу. Коли імунна система бореться з вірусом, лейкоцити вивільняють сигнальні молекули, які називаються цитокінами. Ці білки координують реакцію організму на інфекцію та викликають запалення.

Життєво важливі органи по всьому тілу, багаті на ACE2, є мішенями для вірусу. Серед них — слизова оболонка серця та кровоносних судин, нирок та тонкої кишки, а також носа, горла та альвеол.

У деяких пацієнтів надмірна реакція імунної системи, відома як цитокіновий шторм, призводить до неконтрольованих рівнів цитокінів. Вони активують більше імунних клітин, що спричиняє гіперзапалення. Імунні клітини починають атакувати здорові тканини, внаслідок чого падає кров’яний тиск, утворюються кров’яні згустки та може виникнути катастрофічна органна недостатність.

Загроза вірусу SARS-CoV-2 — це аномальна схильність до згортання крові. Згустки крові можуть розпадатися і потрапляти в легені, блокуючи життєво важливі артерії, тромбоемболію легеневої артерії, а також осідати в мозку, викликаючи інсульт.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама