Алергія на гель-лак

рука з висипом і гель-лак

Алергія на гель-лак — це реакція гіперчутливості до хімічних речовин, які містяться в декоративному покритті для нігтів. Зазвичай вона спричинена такими інгредієнтами, як метакрилат, нітроцелюлоза, тозиламід/формальдегідна смола, камфора, дибутилфталат та розчинники. Найчастіше винуватцем алергії є метакрилат, який проникає у шкіру та викликає неприємні симптоми.

Прояви алергічної реакції включають відшарування нігтів від нігтьового ложа, появу сильної висипки на будь-якій ділянці тіла, включаючи руки, обличчя, шию, верхню частину грудей. У поодиноких випадках можуть бути проблеми з диханням або загострення астми.

Люди також можуть стати чутливими до метакрилатів, які використовуються в інших областях, таких як стоматологія, лікування діабету та ортопедична хірургія. Це пожиттєва сенсибілізація, яка є серйозною проблемою.

Причини появи

Алергічна реакція на гель-лак може бути викликана кількома причинами, включаючи:

 • склад гель-лаку — деякі інгредієнти, такі як метакрилати;
 • неправильне застосування — нанесення занадто тонкого або товстого шару;
 • склад базового покриття — у деяких людей може бути алергія на базу для гель-лаку або розчинник, який застосовується для її видалення;
 • неправильне затвердіння — недостатній час для полімеризації або неправильне налаштування лампи.

Щоб гель-лак повністю висох і затвердів, він повинен пройти процес полімеризації під ультрафіолетовим випромінюванням. При цьому для кожного покриття може знадобитися різна температура та довжина хвилі. Тому не всі УФ-лампи підходять для сушіння конкретного типу гель-лаку. Якщо потужність лампи або довжина хвилі не відповідають вимогам сушіння, хімічні речовини метакрилати, що використовуються для зв’язування гелю, повністю не висихають. Вони потрапляють у нігтьове ложе та прилеглу шкіру, викликаючи подразнення та алергічну реакцію.

Симптоми алергії на гель-лак

Характерні ознаки алергії на гель-лак включають:

 • висип — може виникнути на руках, обличчі, шиї. Зазвичай він супроводжується свербінням, набряком, почервонінням та подразненням шкіри;
 • пухирі біля нігтів — ознака серйознішої реакції, пухирці при алергії на гель-лак можуть з’явитися всього через кілька годин після нанесення покриття;
 • знебарвлення та відшарування нігтьової пластини — може відбутися при тривалому використанні гель-лаку.

При алергії на пил від гель-лаку можливі респіраторні проблеми, такі як кашель, задишка, асфіксія, а також свербіж та почервоніння очей.

У людей, які страждають на алергію на метакрилат, після обробки нігтів засобом на основі цієї речовини, зазвичай розвивається контактний дерматит. Уражені ділянки стають червоними, горбистими, лускатими, сверблячими або опухлими. Оскільки вплив метакрилату зазвичай обмежується руками, дерматит найчастіше проявляється на пальцях рук, але також зустрічається на обличчі та шиї. Рідше можуть уражатися живіт та стегна.

У майстрів нігтьового сервісу з алергією на метакрилат зазвичай спостерігається серйозніша реакція, яка розвивається при постійному впливі речовини. Найчастіше поширені пульпіт та шкірні тріщини. Інші симптоми алергічної реакції можуть включати піднігтьовий гіперкератоз, оніхолізис та дистрофію нігтів. У поодиноких випадках можуть виникати парестезії, кропив’янка або симптоми з боку верхніх дихальних шляхів.

При наявності у людини чутливості до гель-лаку реакція може проявитися через 48 годин, а інколи навіть через декілька місяців після нанесення покриття.

Як перевірити чи є алергія на гель-лак?

При підозрі на алергію на гель-лак важливо отримати правильний діагноз. Тому що метакрилати часто містяться в медичних продуктах, застосовуються в косметології та медицині, включаючи стоматологічні та ортопедичні процедури, хірургічні клеї, ранові пов’язки, контактні та інтраокулярні лінзи, нарощування вій та волосся. Тому важливо, щоб історія хвороби точно відбивала статус алергії на метакрилат.

Діагностика алергії починається із докладної історії хвороби. Лікар ставить питання про контакт із засобами для догляду за нігтями та іншими поширеними шкірними алергенами, які можуть викликати характерні симптоми. Якщо в анамнезі є підозра на алергію на гель-лак, наступним кроком буде тестування шкіри.

Патч-тестування

Патч-тест — це форма тестування на шкірну алергію, яка використовується для виявлення причин алергічного контактного дерматиту, включаючи алергію на гель-лак або метакрилат. Пластир патч-тесту з невеликими камерами, які містять потенційні алергени, такі як ГЕМА, етилціанакрилат та ін., приклеюють до спини пацієнта. При наявності шкірної алергії протягом 2-4 днів під пластиром з’являються локалізовані осередки запалення.

Чим лікувати алергію на гель-лак?

Адекватне лікування алергії на гель-лак залежить від тяжкості симптомів і може включати наступні заходи:

 • видалення декоративного покриття з нігтів — запобігає подальшому подразненню шкіри;
 • використання антигістамінних препаратів — лоратадин Кларитин, цетиризин Цетрин допоможуть усунути свербіж, почервоніння та набряк;
 • нанесення місцевих стероїдів — мазі та креми з гормонами Гідрокортизон, Преднізолон зменшують запалення та свербіж шкіри;
 • запобігання повторній алергічній реакції — необхідно уникати використання гель-лаку, у складі якого присутні алергенні речовини. Також рекомендується проводити тест на чутливість перед застосуванням будь-яких косметичних продуктів.

В більшості випадків після видалення гель-лаку симптоми алергії проходять через декілька днів або тижнів. Але додатково лікар може призначити стероїдний крем або антигістамінні таблетки, які допоможуть швидше позбутися алергічних проявів.

При алергії на гель-лак вихід один — виключити контакт з алергеном у майбутньому. Також важливо уникати використання інших косметичних продуктів, які містять алергенні компоненти.

Алергія на гель-лак: чим замінити?

При наявності алергічної реакції на гель-лак можна використовувати звичайний лак для нігтів. Він не включає інгредієнти, присутні в гібридах лаку та гелю.

Можна також вибрати гелеве покриття для нігтів, яке не містить алергену. Одним із найвідоміших алергенів є інгредієнт під назвою Hema. Для нанесення можна використовувати продукт, який не включає цей або інший алергенний компонент. Дерматологи рекомендують обирати лаки для нігтів з формулами 5-free, 7-free та 9-free. Вони не містять поширених алергенів і можуть використовуватися людьми з чутливістю до інших гель-лаків.

При алергії на липкий шар гель-лаку слід уникати його потрапляння на шкіру. Альтернативою може бути застосування базового покриття чи топу без липкого шару.

Більш безпечний варіант для людей, які страждають на алергію на різні косметичні продукти, — не використовувати засоби для покриття нігтів і залишити їх природними.

Чим небезпечна алергія на гель-лак?

Чутливість до метакрилатів може мати серйозні наслідки для майбутнього медичного та стоматологічного обслуговування, оскільки ці речовини використовуються в зубних пломбах та емалевих покриттях, ортопедичному кістковому цементі, діабетичних сенсорах глюкози та інсулінових помпах. Тому людина не зможе скористатися певними видами лікування, такими як встановлення зубних пломб та протезів, операції із заміни суглобів та прийом деяких препаратів від діабету. Це пов’язано з тим, що сенсибілізований організм більше не переносить засоби та продукти, які містять метакрилати.

Щоб запобігти розвитку алергічної реакції на гель-лак, майстрам нігтьового сервісу рекомендується при нанесенні засобів надягати нітрилові рукавички, змінюючи їх кожні 30 хвилин безконтактним методом. При використанні гель-лаку в домашніх умовах необхідно прочитати інструкцію до засобу, завжди застосовувати рекомендовану УФ-лампу для полімеризації й не використовувати її з іншими покриттями, придбаними окремо. Також важливо уникати прямого контакту шкіри з гель-лаком під час його затвердіння.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Потріскані стопи ніг: від гіпотиреозу до раку крові
Які ще захворювання може вказувати суха шкіра п'ят...
Цей природний засіб може знизити рівень артеріального тиску до 12 мм рт. ст.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Фі...
Реклама