Вилікувати гайморит за 3 дні

Чи можна вилікувати гайморит за 3 дні в домашніх умовах — питання, яке часто задають пацієнти з цим захворюванням. Найчастіше лікар відповість на нього негативно, оскільки при гаймориті, якщо доєдналася бактеріальна інфекція або ж хвороба має тяжку форму, призначаються антибіотики, а це не менше, ніж сім днів. При гаймориті уражені інфекцією верхньощелепні синуси, а хворіють на це захворювання після 5 років, коли починається формування цих пазух.

Як лікувати гайморит у домашніх умовах — препарати, процедури

При перших симптомах гаймориту необхідно потрапити на прийом до лікаря. Тільки зібравши анамнез та оцінивши стан пацієнта, лікар призначить лікування. Якщо говорити про те, з чого зазвичай починається гострий гайморит, то це:

  • різке підвищення температури — до 38,5-39 оС;
  • гнійні виділення з носа (слиз спочатку прозорий, але дуже швидко набуває жовтого або зеленого відтінку, зустрічаються також і вкраплення крові);
  • поява болю — найчастіше болить зона щік, перенісся, а також під очима, при цьому з рухом голови (наприклад, з нахилом уперед або поворотом) біль посилюється;
  • утруднене дихання — частіше в положенні лежачи через набряк слизової оболонки.

В цілому ж, гайморит характеризується ще й загальним погіршенням стану пацієнта, адже його мучить головний біль та апатія, найчастіше до них приєднуються постійна втома, швидка стомлюваність та втрата нюху.

Важливо: гайморит, який не лікують чи лікують самостійно, може призвести до ускладнень — це і менінгіт, і отит, і флегмона орбіти (дифузне гнійне запалення, що розвивається у клітковині орбіти ока). Можуть постраждати ще й прилеглі органи (вуха та інші).

Найчастіше вилікувати гайморит за 3 дні не вдається, а мінімальний термін прийому препаратів та виконання процедур навіть за легкої форми хвороби становить від 5 до 7 днів. З домашніх процедур допомагають полегшити такі стани:

  • інгаляції (саме для носа) — зазвичай з використанням небулайзера, який перетворює розчин на дрібнодисперсний туман, а з препаратів можуть призначати судинозвужувальні, протинабрякові;
  • промивання носових ходів — тут найчастіше рекомендують сольовий розчин, а частота виконання процедури становить від 2 до 4 разів на день (можна використовувати спеціальні контейнери для промивання).

Якщо говорити про препарати, то при гаймориті, якщо підтверджена бактеріальна природа захворювання, призначають антибіотики (важливо дотримуватися дозування і кратності прийому, обов’язково пропити або проколоти весь курс до кінця), антигістамінні, судинозвужувальні краплі та спреї для носа. Для зниження температури майже завжди використовуються нестероїдні протизапальні засоби.

Важливо: при гаймориті не можна робити прогрівання та будь-які інші теплові процедури — вони можуть спровокувати швидке погіршення внаслідок утворення великої кількості гною. Також заборонені народні рецепти, а точніше саморобні розчини для промивання або використання шляхом закладання в ніс турунд (на основі господарського мила чи молока, з додаванням часнику чи цибулі, алкоголю).

Народні засоби лікування гаймориту

Один із популярних народних рецептів лікування гаймориту за три дні — міцний чорний чай із настоянкою евкаліпта та медом. Усі три компоненти беруться в рівних кількостях (наприклад, по 1 столовій ложці), а потім перемішуються. Рідина використовується як краплі в ніс, але не більше трьох днів і лише на початковій стадії захворювання.

Ще один рецепт, що прийшов з народної медицини, — це компреси з коренем живокосту (аптечним). Траву необхідно розмолоти до стану пилу, використавши для цього кавомолку, а потім змішати з вазеліном для отримання кашки. Компрес викладається тонким шаром на пластир, який після цього наклеюють на ділянці пазух — гайморових та лобових. Процедура виконується на ніч, а лікування триває три дні.

Важливо: будь-який із народних методів лікування потрібно обговорити з лікарем і застосовувати його тільки в тому випадку, якщо лікар це дозволив. Не рекомендовані такі способи лікування для таких груп пацієнтів, як діти, люди похилого віку, вагітні та годуючі мами.

Ефективні методи лікування гаймориту

Отоларинголог при гаймориті може призначити процедури, які проводяться в умовах амбулаторії. Часто пацієнтам з гайморитом призначають промивання за Проетцом, яке має й іншу відому назву — «кукушка». Призначається таке промивання і дорослим, і дітям, але у нинішніх реаліях це не є рутинним призначенням. Назву своє промивання отримало через те, що пацієнта просять під час маніпуляції постійно говорити «ку-ку». Внаслідок цього антисептичний розчин, яким і промивають ніс та пазухи, не потрапляє у дихальні шляхи пацієнта. Розчин вводять у ніздрі за допомогою м’якого катетера, а для виведення рідини використовується вакуум.

Важливо: прокол, який і сьогодні вважається рутинною процедурою у багатьох лікарнях, може бути причиною ускладнень і таких наслідків, як травма носослізного каналу, травма очниці. Сама собою ця хірургічна маніпуляція болюча, робиться спеціальною голкою, причому пацієнтові перед проколом роблять місцеве знеболювання.

Одним з ефективних методів вважається промивання носа сольовими розчинами у поєднанні з використанням судинозвужувальних крапель у гострий період захворювання.

Всі ці методи є дієвими та призначаються лікарем за певних умов. При виборі лікар враховує дуже багато факторів, включаючи вік пацієнта, наявність у нього хронічних або аутоімунних захворювань тощо.

Вилікувати гайморит за 3 дні повністю — нездійсненне завдання, а ось полегшити стан цілком вдасться, якщо терапія підібрана грамотно, з урахуванням особливостей самого пацієнта та форми хвороби, тяжкості її перебігу. Якщо пацієнту призначені антибіотики, в жодному разі не можна переривати курс навіть тоді, коли настає полегшення.

Поширені питання

Скільки днів беруть антибіотики при гаймориті?

Стандартна схема прийому антибіотиків — від 5 до 7 днів. Іноді під час лікування антибіотик змінюють, якщо призначений препарат не дає бажаного ефекту. Також трапляються випадки, коли лікування гаймориту займає до 14 днів.

Які антибіотики можуть призначати під час гаймориту?

З препаратів першої лінії призначають азитроміцин (500 мг) – цей препарат може бути призначений на три дні внаслідок своїх властивостей. Однак це не означає, що можна вилікувати гайморит за 3 дні в домашніх умовах, адже лікар може призначити препарати з інших груп — наприклад, амоксил, сорцеф, аугментин, амоксил, доксициклін тощо.

Що робити для очищення пазух від гною при гаймориті?

Домашні процедури не допоможуть, якщо гайморит протікає важко. Необхідно використати іншу методику. У кожному конкретному випадку лікар обирає одну з ефективних методик з огляду на стан пацієнта, його вік, наявність хронічних захворювань.

Чи можна вилікувати гайморит у домашніх умовах дитині?

Так, можна, якщо дотримуватися всіх призначень лікаря, не використовувати сумнівні методики народної медицини. Найчастіше дитині з гайморитом буде призначено антибіотик, при цьому важливо використовувати саме ту форму (таблетки, уколи, суспензія), яку призначив лікар. Навіть якщо стан маленького пацієнта покращився, не можна припиняти прийом препаратів, важливо пройти весь призначений курс лікування до кінця.

У якому разі пацієнту з гайморитом рекомендують стаціонар?

Якщо при гострому гаймориті високий ризик виникнення ускладнень, а також у разі коли при хронічному гаймориті потрібна операція, пацієнта кладуть у ЛОР-відділення. Також госпіталізація показана дітям та дорослим пацієнтам, якщо форма захворювання тяжка.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Гнійний синусит
Причини розвитку гнійного синуситуФактори ризику р...
Промивання носа при синуситі
Як правильно робити промивання носа при синуситіЯк...
Реклама
Реклама