Болять очі при ГРВІ

У більшості людей ГРВІ асоціюється з нежиттю, чханням і кашлем. Але це поширене захворювання може сильно вплинути на очі, викликаючи сухість, подразнення, біль і навіть кон’юнктивіт.

У цьому огляді редакція Медправди розповідає, чому при ГРВІ болять очі, як звести до мінімуму хворобливі симптоми, а також, як уникнути неприємних станів, таких як кон’юнктивіт.

Чому болять очі при ГРВІ

Згідно з даними Національної бібліотеки медицини, віруси, що спричиняють ГРВІ, вражають найбільш вразливі ділянки організму. Тому ніжні тканини носових ходів, задньої стінки горла й очей піддаються вищому ризику інфікування та запалення.

Біль в очах при ГРВІ також може бути спричинений підвищеним напруженням, порушенням сльозоутворення, запаленням кон’юнктиви та іншими причинами. Нижче наведено таблицю, що описує деякі з можливих симптомів і причин, через які болять очі при ГРВІ.

СимптомиМожливі причини
Біль і почервонінняЗапалення кон’юнктиви (кон’юнктивіт)
СльозотечаЗапалення слізних залоз
Відчуття різіПодразнення слизової оболонки
Плавають «мушки»Загальна інтоксикація організму
Чутливість до світлаЗапалення судин сітківки
Зір став менш чіткимНабряк повік, зміни в слізній плівці

Тільки лікар може визначити причину, чому болять очі під час ГРВІ, і надати відповідні рекомендації щодо лікування.

Поширені проблеми з очима, пов’язані з ГРВІ

Якщо сухі, сверблячі очі болять при ГРВІ — це звичайне явище, спричинене недостатньою кількістю слизових виділень. Неприємне відчуття можна усунути за допомогою очних крапель зі штучною сльозою і прикладання вологої тканини. Ще один поширений дискомфорт полягає в тому, що очі можуть стати чутливими до світла через загальні симптоми, пов’язані з ГРВІ.

Але гірше за всі ці неприємні відчуття — кон’юнктивіт. Ця інфекція часто супроводжує ГРВІ, при цьому подразнюються, червоніють і болять очі. Цей стан триває кілька днів.

Кон’юнктивіт

Кон’юнктивіт — це захворювання очей, яке спричиняється вірусами, бактеріями, впливом хімічних речовин або алергією. Але, якщо кон’юнктивіт з’явився при ГРВІ, найімовірніше, що він викликаний вірусом. За даними Флоридського інституту зору, мікроорганізми, які спричиняють застудні симптоми, також призводять і до кон’юнктивіту.

Важливо! Навіть така проста дія, як витирання носа під час ГРВІ та подальший дотик до очей, сприяє поширенню вірусу.

Симптоми включають почервоніння, свербіж, відчуття різі (як в одному, так і в обох очних яблуках), виділення і сльозотечу. Кон’юнктивіт зазвичай не призводить до проблем із зором. Але, якщо його не лікувати, він може спричинити запалення рогівки, що іноді призводить до втрати зору та утворення рубців.

Щоб полегшити симптоми, коли болять очі, можна прикласти до них прохолодну вологу тканину. У хворого на кон’юнктивіт може спостерігатися рясне виділення слизу в нічний час, через що вранці йому важко відкрити повіки. Але це не привід для занепокоєння, витерти засохлу скоринку можна акуратно вологою тканиною.

Печіння та свербіж

Коли людина застуджена, її організм зазнає вірусної атаки і стає вразливим для очних інфекцій. При ГРВІ може вироблятися занадто багато очного слизу, але може статися і зворотне, що в результаті призведе до сухості, подразнення, свербіння і болю.

Важливо! Якщо горять, сверблять або болять очі при ГРВІ, головне — не торкатися їх, оскільки тертя тільки погіршить ситуацію і збільшить шанси на розвиток і поширення інфекції.

Один із найкращих домашніх засобів для заспокоєння очей — прикласти до них заварений пакетик із ромашковим чаєм. Це не тільки забезпечить більш тривале полегшення, ніж волога тканина, а й поліпшить кровообіг у цій ділянці.

Ще один спосіб позбутися сухості очей — вживати в їжу продукти, багаті на омега-3, такі як:

  • жирна риба;
  • волоські горіхи;
  • яйця;
  • насіння льону.

Набряк повік

Набряк повік може бути наслідком кон’юнктивіту, але іноді виникає сам по собі. Цей стан особливо неприємний, оскільки через набряк болять очі під час моргання.

Зазвичай набряк повік минає через 24 години. Але його можна зняти, приклавши до хворої ділянки пакетик ромашкового чаю.

Чутливість до світла

Усім знайоме відчуття закладеності носа під час ГРВІ. Носові пазухи закладені, з носа тече, і до всього іншого, ймовірно, болить голова. У сукупності ці симптоми впливають на зір і можуть призвести до того, що очі стають дуже чутливими до світла.

Хоча можна закрити штори вдома і кілька днів просидіти в темряві, але найкращий спосіб впоратися з цим дискомфортним станом — скористатися наступними рекомендаціями:

  • купити недорогі тимчасові окуляри, щоб носити їх при різкому яскравому світлі в офісі;
  • скоротити час використання цифрових пристроїв, оскільки це може погіршити симптоми, спричиняючи напруження очей, запаморочення і втому.

Більшість із перерахованих вище проблем минають разом із ГРВІ, але важливо проконсультуватися з лікарем, якщо вони погіршуються або зберігаються.

Як уникнути неприємних симптомів кон’юнктивіту

Ми часто торкаємося обличчя, особливо очей. Але, якщо дотримуватися обережності та пильності, особливо поруч із застудженою людиною, то можна уникнути зараження кон’юнктивітом.

Рекомендовані способи вберегти очі від зараження включають:

  • мити руки часто і ретельно;
  • намагатися не торкатися очей руками;
  • частіше міняти наволочки на подушках;
  • не користуватися спільними рушниками та косметикою.
Важливо! При використанні контактних лінз слід регулярно очищати і правильно зберігати їх, а також обов’язково мити руки перед тим, як вставити або зняти.

Якщо у людини болять очі при ГРВІ, і цей біль не минає або погіршується, слід звернутися до лікаря. Консультація лікаря необхідна для точного діагнозу і лікування, особливо якщо болі супроводжуються іншими серйозними симптомами.

Що означає, якщо при ГРВІ болять очі?

Віруси зазвичай вражають найбільш вразливі ділянки організму. У випадку з вірусами, що спричиняють ГРВІ, насамперед інфікуються і запалюються більш делікатні тканини носових ходів, задньої стінки горла та очей. Тому, крім звичайних симптомів, хворий може виявити, що в нього подразнюються, набрякають і болять очі при ГРВІ. Іноді також спостерігаються прозорі липкі виділення, які описуються як липкі сльози.

Чому боляче рухати очима при ГРВІ?

По-перше, слизова оболонка стає запаленою через вплив вірусу. По-друге, симптоми ГРВІ можуть призвести до підвищення очного тиску, при якому теж часто болять очі. Особливо це відчутно під час спроби дивитися в сторони або під час фокусування погляду. До того ж, через запалення може погіршитися зволоження очних яблук, що також спричиняє дискомфорт під час руху ними.

Чим лікувати очі при ГРВІ?

Лікування проблем з очима при ГРВІ полягає в усуненні основної вірусної інфекції. Якщо очі сильно болять і дуже подразнені, можна використовувати очні краплі зі штучною сльозою. Нанести холодний компрес на закриті повіки протягом 10-15 хвилин, що допоможе зменшити набряк і почервоніння. Постаратися уникати напруження, читати або дивитися телевізор при нормальному освітленні. Перед використанням будь-яких лікарських засобів або процедур важливо отримати консультацію лікаря.

Які бувають очні інфекції?

Кон’юнктивіт — запалення кон’юнктиви, може бути спричинений вірусами (наприклад, аденовірусами) і бактеріями (наприклад, стрептококами або стафілококами). Кератит — запалення рогівки, прозорої оболонки передньої очної поверхні, може бути спричинений бактеріями, вірусами, грибками або паразитами. Увеїт — запалення судинної очної оболонки, може бути спричинений інфекціями або запальними захворюваннями.

Як зрозуміти, що в мене очна інфекція?

Існує кілька ознак, які можуть вказувати на очну інфекцію. Насамперед, це помітне почервоніння склери (білка ока) і повік. Інфекція може стимулювати сльозотечу (посилене виділення сліз), набряклість верхньої або нижньої повіки. Наявність жовтуватих або зеленуватих виділень може свідчити про бактеріальну інфекцію. Іноді виникає відчуття тиску або тяжкості в очних яблуках. Інфекція може тимчасово знизити чіткість зору. Не варто намагатися самостійно лікувати очні інфекції без консультації з лікарем.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама