Горло при ГРВІ

Першіння, поколювання, біль у горлі — часті симптоми при застудних та вірусних захворюваннях. Що ж робити, якщо горло при ГРВІ болить, ковтати стає складно, і все це на додачу до інших симптомів? Звернутися до лікаря, щоб отримати призначення препаратів у вигляді спреїв, льодяників або полоскань, а також рекомендації щодо застосування припустимих до використання народних рецептів.

Причини болю в горлі при ГРВІ або ГРЗ

Оскільки віруси та бактерії найчастіше потрапляють в організм з повітрям і їжею, то горло одними з перших «вхідних воріт» для них. Саме тому біль у горлі при ГРЗ чи ГРВІ проявляється вже на самому початку. Збудників багато, а серед симптомів, що супроводжують цей стан, виділяють так само нежить і кашель, головний біль та ломоту в тілі, сонливість.

Важливо: біль у горлі, викликаний вірусом, може бути слабким, а от якщо природа його бактеріальна, то прояви можуть бути серйознішими. При постійному болю в горлі, який супроводжується підвищеною температурою тіла, утрудненням ковтання, відкривання рота, збільшенням шийних або підщелепних лімфовузлів необхідно показатися лікарю, щоб не проґавити такі захворювання, як, наприклад, гострий тонзиліт (ангіна) або паратонзилярний абсцес.

Ще біль у горлі може виникати через порушення носового дихання. У такому разі людина дихає ротом, а причинами появи больових відчуттів можуть стати:

  • зміни вологості (занадто сухе повітря чи навпаки);
  • частинки пилу у повітрі;
  • наявність хімічних сполук у повітрі;
  • шерсть тварин та інші алергени.

Чим полоскати горло під час ГРВІ

Полоскання — один із дієвих методів, що дозволяють швидко полегшити біль у горлі. Серед складів лікарі рекомендують як аптечні, так і рецепти народної медицини:

  • розчин із фурациліном, хлорофіліптом (2 таблетки на 200 мл теплої води);
  • аптечні препарати для полоскань — люголь, йодинол, мірамістин (для полоскання зробити розчин за інструкцією);
  • відвари трав — ромашки, арніки, евкаліпта, деревію, кори дуба, хвоща (1,5 ст. ложки на склянку окропу, залишити на 30 хвилин для заварювання).

Горло потрібно полоскати після їди, куріння або як мінімум за пів години до цього. Об’єм, що набирається для полоскання, повинен бути приблизно таким, як один ковток. Також важливо добре закинути голову назад, щоб розчин максимально результативно діяв у горлі. Що стосується кількості полоскань на день, то лікар може призначити часті процедури — наприклад, кожні дві години, а якщо ситуація не дуже складна, достатньо буде 4-5 разів протягом дня. Рідина для полоскання має бути комфортно теплою.

Примітка: важливо не займатися самолікуванням та не призначати самостійно медикаменти та розчини для полоскання, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю.

Як зняти набряк горла при ГРВІ

При ГРВІ чи інших простудних захворюваннях часто виникає набряк горла. Він проявляється не тільки складністю ковтання, а й першінням, болем. З інших симптомів варто звернути увагу на:

  • осиплість, яка тримається протягом кількох днів і іноді доходить до афонії (повна втрата голосу);
  • сухий кашель;
  • утруднення в диханні (біль на вдиху).
Важливо: будь-який із перелічених вище симптомів має стати приводом для негайного звернення до лікаря.

Чим знімати набряклість, може вирішити лише лікар — надто небезпечно займатися самолікуванням у цьому випадку. Іноді єдиним виходом може бути негайна госпіталізація, але найчастіше є способи зняти набряк горла в домашніх умовах. Лікар може призначити гормональний або антигістамінний препарат (пігулки або ін’єкцію), полоскання. Потрібно також забезпечити приплив свіжого повітря у приміщенні, де знаходиться пацієнт.

При набряку горла під час того, як пацієнт хворіє на ГРВІ, рекомендовано тепле питво, але при цьому краще уникати меду у складі, адже він є алергеном.

Горло — одна з больових точок при ГРВІ. Зняти біль буває складно, а якщо до нього приєдналася набряклість, то пацієнту важко не лише їсти та пити, а й дихати. Лікар має оцінити ситуацію та призначити адекватне лікування — і тоді симптоми вдасться швидко звести нанівець.

Біль у горлі при ГРВІ — часте явище?

Так, найчастіше ГРВІ супроводжується першінням, болем при ковтанні. Цьому сприяє холодне повітря. Іноді горло першим дає знати, що у пацієнта починається ГРВІ. Зменшити біль у горлі можна за допомогою полоскань, спреїв чи пастилок для розсмоктування.

Набряк горла — це небезпечно чи ні?

У багатьох випадках набряк горла (гортані) може бути небезпечним для життя. Потрібно стежити за станом пацієнта, щоб за потреби викликати швидку допомогу. Якщо стан пацієнта не викликає побоювань, то можна застосовувати різні методи позбавлення від набряку горла.

Горло при ГРВІ — які симптоми?

Найчастіше ГРВІ починається із загального нездужання, але дуже швидко підключаються й інші симптоми. Горло дається взнаки першінням, і іноді на цьому все і закінчується, якщо форма захворювання легка. Однак у складніших ситуаціях пацієнтові стає боляче ковтати, а також може виникати й набряк.

Чи корисно полоскати горло під час ГРВІ?

Так, полоскання вважається ефективним способом. Важливо прислухатися до рекомендацій лікаря, якщо йдеться про лікарські засоби для цієї процедури. У перші дні полоскати горло можна кожні 2-3 години, а потім можна звести кількість процедур до 3 на день.

Горло при ГРВІ у алергіка — чи існує небезпека для життя?

У пацієнтів зі схильністю до алергічних реакцій набряк горла під час ГРВІ може спричинити небезпеку для життя. Найскладніша ситуація виникає під час набряку Квінке — необхідно терміново викликати бригаду швидкої допомоги.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама