Температура при ГРВІ

Підвищення температури при ГРВІ — це характерна імунна відповідь організму на проникнення вірусу. Показники температури тіла можуть коливатися: від помірної (37°C-37,9°C) до високої (38°C і вище), що зазвичай супроводжується ознобом і пітливістю. Тяжкість залежить від здатності вірусу викликати захворювання та реакції організму на інфекцію.

ГРВІ може вразити будь-яку людину, незалежно від віку. Але ймовірність її розвитку вища у дітей та дорослих зі слабкою імунною системою. Зазвичай підвищені температурні показники не є серйозною проблемою і знижуються після нейтралізації вірусу.

Далі ми розглянемо, скільки тримається температура при ГРВІ, включаючи характерні особливості у дорослих та дітей.

Скільки днів температура при ГРВІ

Під час інфекції важливо вимірювати такі показники: частота дихання, температура, частота пульсу та артеріальний тиск. Їх вимір є стандартною практикою вже понад століття.

У нормі температурні показники становлять 36,6°C, але вони можуть змінюватись від 36,1°C до 37°C. Все, що вище 37°C, вважається легким підвищенням температури, а вище 39°C — високими температурними показниками.

Скільки днів тримається температура при ГРВІ? У людей, які хворіють на вірусну інфекцію без будь-яких супутніх захворювань, вона проходить самостійно через 3–4 дні. Але зустрічається більш коротке (всього 1 день) або тривале підвищення температурних показників (10 днів).

Середньостатистично здоровим людям потрібно кілька днів, щоб повністю одужати від вірусної інфекції. Але в деяких груп пацієнтів (маленькі діти, вагітні, люди похилого віку і хворі зі слабкою імунною системою) часто можуть виникати ускладнення.

Зазвичай підвищені температурні показники при ГРВІ не є приводом для занепокоєння. Це ознака того, що організм старанно бореться із вірусом. Якщо вони досягають 39°C або вище, слід прийняти жарознижувальні препарати, наприклад, Парацетамол або Ібупрофен. Також потрібно споживати багато рідини: звичайну питну воду, свіжий сік, бульйони, супи, чай. Для немовлят та малюків необхідні рекомендації педіатра, який спостерігає дитину.

Підвищення температурних показників може бути викликано безліччю причин. Це захисний механізм організму для нейтралізації патогену. Щоб визначити наявність вірусної причини необхідно провести діагностику. Перш ніж діагностувати ГРВІ, лікар зазвичай виключає бактеріальну причину.

Діагностика вірусної інфекції включає поєднання збору анамнезу, клінічного обстеження та лабораторних аналізів. Лікар бере до уваги симптоми пацієнта, історію хвороби та результати фізичного огляду. Залежно від передбачуваного діагнозу лабораторні дослідження можуть включати аналізи крові, сечі, мазки із зіва або зразки з дихальних шляхів. Ці аналізи допомагають ідентифікувати чи виключити інші потенційні інфекції. 

Скільки може триматись температура 37 при ГРВІ

Медичні працівники визначають температуру тіла від 37°C до 38°C як субфебрильну. Вона часто є першою ознакою інфекції. Це природний захисний механізм організму, що створює вороже середовище, яке допомагає нейтралізувати віруси. Коли імунна система виявляє попадання таких сторонніх тіл, вона запускає імунну відповідь, яка підвищує температурні показники.

Існують різні віруси, які шукають можливості атакувати людину заради свого виживання. Нижче наведені деякі з найчастіших вірусів, які можуть спричинити підвищення температурних показників:

  • грип;
  • риновірус;
  • аденовірус;
  • парагрип;
  • респіраторно-синцитіальний;
  • коронавірус.

Скільки триває температура при ГРВІ? Найчастіше субфебрильна температура при ГРВІ нешкідлива і проходить на третій, четвертий день або раніше. У важких випадках, особливо у немовлят, людей похилого віку та пацієнтів із серцевими або легеневими хворобами, вона може зберігатися до тижня.

Субфебрильна температура після ГРВІ часто вказує на млявий запальний процес або боротьбу організму з приєднаною інфекцією. Вона також може бути викликана неінфекційними причинами, наприклад аутоімунними захворюваннями або прийомом ліків.

За наявності субфебрильної температури після ГРВІ у дитини, особливо якщо вона супроводжується висипом, кашлем, діареєю, млявістю або сонливістю, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою. Це може вказувати на бактеріальну інфекцію чи інші серйозні захворювання. Оскільки симптоми вірусних та бактеріальних інфекцій часто збігаються, самостійна діагностика може бути складною без лікарського огляду.

Скільки днів може тривати температура при ГРВІ у дорослих

Проникнення вірусу в організм активує імунну систему. Як і будь-які інші мікроби, він має намір розмножуватися, а імунний захист намагається протистояти йому. Тривалість температури при ГРВІ у дорослих залежить від типу вірусу, його здатності викликати захворювання і виживати, а також від реакції імунної системи людини. Це еволюційна відповідь на боротьбу з вірусемією (наявністю вірусу в крові), яка корисна для виживання пацієнта, оскільки пригнічує розмноження вірусу.

Скільки днів тримається температура при ГРВІ у дорослих? Вона триває 3-4 дні, але іноді зберігається до 7 днів. Тривала ГРВІ температура 38°C і вище може бути ознакою гострого інфекційного процесу та вказувати на тяжке захворювання.

Негайної консультації лікаря вимагають високі температурні показники, що супроводжуються тривожними симптомами: висипання, мігрень, скутість м’язів шиї, часте блювання, задишка. Люди часто вдаються до самолікування, замість того, щоб звертатися до медичних працівників. Це збільшує ймовірність виникнення багатьох ускладнень при вірусних інфекціях.

Температура при ГРВІ у дітей: скільки днів

Відомо, що висока температура при ГРВІ у дітей зустрічається частіше, ніж в дорослих. Але кожна дитина індивідуальна, тому терміни та характер прояву симптомів різняться.

У дітей із ГРВІ скільки тримається температура? Приблизно 3-4 дні, температурні показники можуть знижуватися вже на 2-3 день, але іноді залишаються підвищеними трохи довше.

Необхідно обов’язково звернутися до лікаря, якщо у немовляти 0–3 місяці температурні показники становлять 38°C або вище, у немовляти 3–6 місяців – перевищують 39°C, у дитини 6–24 місяців – перевищують 39°C та зберігаються більше доби, у дитини старше двох років – неодноразово перевищують 40°C. Крім цього, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж давати дітям жарознижувальні препарати. У більшості випадків зменшити температуру тіла у дитини допомагає Парацетамол або Ібупрофен.

У домашніх умовах можна використати традиційний метод зниження температурних показників за допомогою вологої тканини. Для цього слід намочити чисту тканину прохолодною водою (30°C) і покласти її на лоб і пахви дитини.

Чому температура піднімається надвечір при ГРВІ?

Навіть у здорової людини температурні показники можуть трохи підвищуватися ближче до вечора. Це пов’язано з біологічними циклами і фізіологічними змінами та зазвичай викликано фізичними вправами, носінням надто великої кількості одягу, прийняттям гарячої ванни, перебуванням у спекотному приміщенні. Таке невинне вечірнє підвищення температурних показників лише посилює лихоманку при ГРВІ.

Чи потрібно збивати температуру при ГРВІ?

Підвищення температурних показників при ГРВІ – це природна реакція організму на інфекцію. Температура підвищується, щоб посилити імунну реакцію організму на вірус та допомогти боротися з інфекцією. Багато лікарів рекомендують не збивати температуру, якщо вона нижче 38°C і людина почувається відносно добре. Але, якщо температурні показники піднімаються вище 38,5°C або людина відчуває сильний дискомфорт, головний біль, біль у м’язах або інші серйозні симптоми, то може бути рекомендовано зниження температури за допомогою жарознижувальних препаратів.

Коли пік температури під час ГРВІ?

Зазвичай температурні показники піднімаються в перший день ГРВІ і можуть досягти свого піку того ж дня або наступного. Пік температури зазвичай триває 2-3 дні, після чого вона починає поступово знижуватись. Найчастіше температурні показники повертаються до норми протягом 3-4 днів з початку захворювання. Людям завжди потрібно звертатися до лікаря, якщо вони зберігаються, погіршуються або температура після ГРВІ продовжує підніматися.

Чи можна виходити на вулицю при температурі, викликаній ГРВІ?

Температурні показники та симптоми ГРВІ можуть змінюватись, і рішення про вихід на вулицю залежить від загального стану людини та рекомендацій лікаря. При невисокій температурі та нормальному самопочутті виходити на вулицю можна. Але рекомендується дотримуватися певних запобіжних заходів, щоб не поширювати інфекцію на інших людей. При високій температурі та сильно виражених симптомах краще залишатися вдома.

При ГРЗ скільки тримається температура?

Терміни температури при ГРЗ, скільки днів, залежать від причини, імунної відповіді та застосованого лікування. При ГРВІ температурні показники починають знижуватись на третій чи четвертий день. При бактеріальних інфекціях чи неінфекційному запаленні вони можуть зберігатися більше тижня, що потребує негайного звернення до лікаря для діагностики стану.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
У якому віці не варто робити лазерну корекцію зору
Лазерна корекція зору, також відома як рефракційна...
3 продукти, які допоможуть вбити клітини пухлини
Деякі продукти можуть мати антиканцерогенні власти...
Реклама