Відмінності Омікрону від ГРВІ

До пандемії COVID-19 першіння в горлі та нежить зазвичай означали початок ГРВІ. Сьогодні високозаразні версії штаму Омікрон викликають симптоми COVID-19, які дуже схожі на прояви інших респіраторних вірусних інфекцій. Це змушує багатьох людей задуматися: яке у них захворювання та як відрізнити ГРВІ від Омікрона? Редакція Медправди відповідає на це актуальне питання у цьому огляді.

Основні симптоми ГРВІ

Якщо подивитися на основні прояви ГРВІ та COVID-19, можна виявити безліч збігів, а також кілька потенційних відмінностей. Симптоми ГРВІ зазвичай менш серйозні, ніж при перших штамах COVID-19, але можуть не відрізнятися від проявів, спричинених останніми варіантами Омікрону:

 • нежить або закладеність носа;
 • легкий або помірний кашель;
 • біль в горлі;
 • нездужання;
 • болі у м’язах;
 • головний біль.

Основні симптоми Омікрону

На даний момент деякі з найбільш часто виникаючих симптомів цього штаму коронавірусу включають:

 • біль у горлі та сухий кашель — характерні для всіх вікових груп і зазвичай слабо виражені у вакцинованих людей;
 • втома та фізичне виснаження — щоб відрізнити ці симптоми від ГРВІ, лікарі визначають, чи спостерігається сильна втома, яка супроводжується затуманенням свідомості або мозку;
 • сильний головний біль — один з перших проявів Омікрону, навіть більш поширений, ніж кашель, підвищення температури та втома. Але головний біль може бути симптомом багатьох інших захворювань, включаючи ГРВІ. Тому фахівці визначили ознаки, які допоможуть відрізнити омікронний головний біль: це помірний або інтенсивний біль з відчуттям «здавлювання» або «розколювання». Біль локалізується з обох боків голови і зазвичай триває понад три дні;
 • нежить — проходить приблизно через 2-5 днів після виникнення;
 • нічна пітливість — специфічний прояв, який відрізняє Омікрон від інших варіантів COVID-19. Ці нічні напади пітливості характеризуються раптовим та інтенсивним потовиділенням. Але цей симптом може бути пов’язаний з іншими медичними станами або основними захворюваннями.

Лікарі також кажуть, що при цьому штамі коронавірусної інфекції вони часто спостерігають шлунково-кишкові симптоми, особливо діарею, а також блювання та біль у животі.

Як відрізнити Омікрон від ГРВІ

Сьогодні визначити, чим відрізняється Омікрон від ГРВІ, набагато складніше, ніж на початку пандемії. При всіх цих захворюваннях зазвичай є прояви з боку верхніх дихальних шляхів. Тому самостійно поставити собі точний діагноз неможливо. Ситуація ускладнюється тим, що у більшості людей з Омікроном, особливо вакцинованих, спостерігаються легкі, слабко виражені симптоми або їх відсутність.

За даними клініки Мейо, інкубаційний період COVID-19 коливається від 2 до 14 днів, зазвичай становить близько 5 днів. На думку експертів, для Омікрона цей термін коротший — 3 дні. Для ГРВІ він становить від 1 до 3 днів.

Якщо людина страждає від симптомів ГРВІ або Омікрону, вона має пройти тестування або самоізолюватися, доки прояви не зникнуть. Це допоможе стримати поширення вірусу.

Важливо! Жоден конкретний симптом (або його відсутність) не дозволяє точно сказати, що це Омікрон. Потрібно зробити тест на Ковід.

Тестування — єдиний спосіб діагностувати COVID-19

Якщо людина із застудними симптомами хоче дізнатися, у неї Омікрон чи ГРВІ, лікарі можуть дати одну пораду: пройти тестування. Враховуючи подібність між цими респіраторними інфекціями, без тесту можна лише здогадуватися причину захворювання.

Користь від тестування на COVID-19 очевидна: дотримуючись карантину, хворий зводить до мінімуму ймовірність поширення вірусу серед інших людей. Це також допоможе визначити курс лікування.

Через скільки днів з’являються симптоми Омікрону?

На початку пандемії інкубаційний період COVID-19 оцінювався в межах від 2 до 14 днів. При штамі Омікрон симптоми зазвичай проявляються на другий або третій день після контакту із зараженою людиною.

Чи можу я заразитися Омікроном двічі?

Так, згідно з проведеними дослідженнями, ймовірність повторного зараження Омікроном набагато вища, ніж іншими штамами Covid-19. Крім цього, людина може заразитися кілька разів різними штамами.

Чи вказує колір виділень із носа на Омікрон?

Ні. Кольоровий слиз — зелений або жовтий, іноді з неприємним запахом — часто буває при вірусному або бактеріальному риносинуситі. Прозорий або кольоровий слиз не вказує, що це Омікрон або ГРВІ. При підозрі на Ковід лікар може призначити хворому спеціальний тест.

Які симптоми Омікрону у дітей?

Омікрон — один із найбільш заразних штамів коронавірусу для всіх вікових груп, включаючи дорослих та дітей. Але його прояви найчастіше спостерігалися у нещеплених людей. Внаслідок цього більше постраждали неповнолітні. Варіант Омікрон проявляється у дітей сухим і хриплим кашлем, що супроводжується сильним болем у горлі. Також згадуються деякі найчастіші симптоми коронавірусу у дітей та підлітків: закладеність носа, головний біль, підвищена температура, діарея.

Якщо є легкі ознаки ГРВІ, чи потрібно пройти тест на COVID-19?

Мета тесту — визначити наявність COVID. Лікарі рекомендують усім людям похилого віку, особам з ослабленим імунітетом або численними захворюваннями, що мають ознаки ГРВІ, як мінімум пройти експрес-тест на антиген, але краще провести ПЛР. Тестування також рекомендується проводити молодим, в іншому здоровим людям із проявами ГРВІ. У разі розвитку постковидного синдрому важливо мати документальне підтвердження, що у людини був COVID. Тестування також необхідне, щоб хворий міг повідомити людей, з якими тісно контактував, що він зазнав впливу коронавірусу.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Дієтологи пояснили, які сорти сирів слід включати до раціону хворим на гіпертонію
Сири, які виробляють із сироватки, більш ніжні та ...
Пиво може захистити від розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Хвороба Альцгеймера — це поступальне неврологічне ...
Реклама