Ексудативний псоріаз

псоріатичний висип на ногах

Ексудативний псоріаз — це одна з форм псоріазу (хронічного аутоімунного захворювання). Цей різновид хвороби характерний значними виділеннями ексудату: рідини, яка містить білки та лейкоцити. В результаті на поверхні псоріазних вогнищ виникають пластинчасті лускаті жовті кірки. При їх видаленні утворюється мокнуча, кровоточива рана.

Причини появи псоріазу ще до кінця вивчені. Однак вважається, що захворювання має аутоімунний характер. Тобто виникає при збоях у роботі імунної системи. Остання починає сприймати власні клітини як чужорідні й бореться з ними посиленим поділом клітин епідермісу у вогнищах запалення.

Така реакція організму може статися як через наявність генної схильності, так і в результаті стресу або порушення обміну речовин. Захворювання може виникнути у людей різного віку: від немовлят до представників старшого покоління.

Слід пам’ятати, що псоріаз – хвороба хронічна. При несприятливих факторах – неправильній дієті, сильних душевних потрясіннях, наявності шкідливих звичок, тривалому прийомі лікарських препаратів або гормональних перебудовах організму – вона може повертатися.

Симптоми ексудативного псоріазу

 1. При ексудативному псоріазі на шкірі утворюються бляшки, що мають нерівну форму.
 2. Бляшки піднімаються над поверхнею шкіри (набрякають).
 3. Вогнища ексудативного псоріазу є мокнучою запаленою поверхнею шкіри, покритою лусочками.
 4. На прогресуючій стадії ексудативного псоріазу бляшки розростаються, зливаються між собою, сильно погіршуючи зовнішній вигляд шкіри.
 5. Хворий на псоріаз відчуває свербіж і моральні страждання.

Стадії ексудативного псоріазу

Прогресуюча. На поверхні шкіри з’являються бляшки, що розростаються.

Стаціонарна. Нові висипання не з’являються, вже наявні псоріазні осередки не збільшуються.

Регресуюча. Бляшки починають бліднути, запалення зменшується.

Лікування ексудативного псоріазу

При лікуванні такого складного захворювання враховується:

 • площа ураження шкіри;
 • стадія захворювання;
 • вік та стать пацієнта;
 • наявність інших хвороб та протипоказань до медпрепаратів.

В цей час медицина використовує широкий спектр засобів та методів для лікування ексудативного псоріазу:

 • зовнішні засоби;
 • системну терапію;
 • фототерапію;
 • кліматотерапію.

При зовнішній терапії використовуються мазі та креми, що зменшують запальні процеси, лущення та сприяють відновленню шкіри. Під час прогресуючої стадії ексудативного псоріазу для швидкого зняття симптомів зазвичай призначається саліцилова мазь або гормональні препарати місцевої дії (Гідрокортизон, Преднізолон). Якщо спостерігаються повторні загострення, застосовуються сильніші ліки (Белосалік, Целестодерм, Синалар та ін.). Більш сучасні мазі (Адвантан, Елоком) мають менший ризик побічних ефектів, тому показані для людей похилого віку та дітей. Добре допомагають при ексудативному псоріазі креми та мазі, у складі яких є дитранол, а також мазі на основі кальципотріолу (Проскутан та ін).

При системній терапії для гальмування поділу клітин епітелію використовуються ароматичні ретиноїди. Щоб зменшити запалення при ексудативному псоріазі, також призначаються нестероїдні препарати (Індометацин, Диклофенак та ін.).

Фототерапія є опроміненням уражених ексудативним псоріазом ділянок шкіри. При одночасному застосуванні з лікарськими препаратами фототерапія значно посилює ефект лікування.

Кліматотерапія при ексудативному псоріазі – це санаторно-курортне лікування на березі моря. Сонячні промені у поєднанні із солоною водою дають гарний результат для лікування та профілактики даного виду псоріазу. Важливо враховувати, що лікувальний ефект досягається за тривалості кліматотерапії щонайменше 20 днів.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама