Яєчники або апендицит

запалений апендикс та яєчник

Гострий біль внизу живота — поширена скарга, з якою пацієнти звертаються до лікаря. Причини цього клінічного стану різноманітні, він може виникнути при будь-якому ураженні органів, які розташовані в черевній порожнині та малому тазу. У жінок спектр патології, здатної викликати гострий біль у правому нижньому квадранті живота, ширший, ніж у чоловіків. Діагноз може бути будь-яким: менструальні спазми, проблеми з яєчниками або апендицит.

Гострий апендицит має класичну картину, але його атипові прояви легко сплутати з іншими хворобами, у тому числі з гінекологічними патологіями. Хоча ці стани можуть мати деякі схожі ознаки та симптоми, у них різні причини та способи лікування.

Де знаходяться яєчники та апендицит?

Яєчники (статеві залози) — це жіночі репродуктивні органи, які виробляють яйцеклітини та гормони. Вони знаходяться в порожнині малого таза у жінок з обох боків матки приблизно на рівні тазових кісток. Проблеми, пов’язані зі статевими залозами, можуть включати різні стани: кісти, пухлини або запалення (оофорит).

Апендицит — це запалення виступаючого відростка сліпої кишки (апендикса). Зазвичай він розташований у нижньому правому квадранті живота. Але його розташування може трохи варіювати в залежності від анатомічних особливостей кожної людини. Для визначення місця, де знаходиться апендицит, лікарі використовують термін «точка МакБерні». Вона знаходиться приблизно на 1/3 відстані між переднім верхнім виступом правої клубової кістки та пупком.

Як відрізнити апендицит від болю в яєчнику?

Визначити, що саме викликає біль внизу живота, без медичної оцінки досить складно. Це пов’язано з тим, що права статева залоза та апендикс розташовані дуже близько один до одного. Але є кілька відмінностей, які допомагають ідентифікувати причину болю.

Як зрозуміти болить апендицит або яєчник:

  • локалізація болю — у разі апендициту біль найчастіше починається біля пупка, а потім мігрує в праву здухвинну ділянку живота в район точки Макберні. Біль у яєчнику зазвичай з самого початку локалізується у правому нижньому квадранті;
  • характер болю — апендицит зазвичай викликає раптовий гострий біль, який посилюється при кашлі та чханні. У процесі пальпації живота виявляється позитивний симптом подразнення очеревини (біль при відпусканні пальпуючої руки на місці апендикса). Болючі відчуття в яєчнику мають різну інтенсивність і часто посилюються під час руху або статевого контакту. При пальпації передньої черевної стінки може виявлятися збільшення чи чутливість в області статевої залози;
  • додаткові симптоми — запалення апендикса може супроводжуватися високою температурою тіла, симптомами харчового отруєння, відсутністю апетиту, змінами ритму дефекації. Проблеми яєчників часто пов’язані з порушеннями менструального циклу, хворобливими статевими контактами або змінами сечовипускання.

Діагностика апендициту та проблем з яєчниками

Щоб визначити, болить апендицит чи яєчник, рекомендується терміново звернутися до фахівця для проведення професійної діагностики. Оскільки в обох випадках пізня діагностика та невчасне лікування загрожують важкими ускладненнями.

Точний діагноз встановлюється після медичного огляду, який включає пальпацію живота. У разі запалення апендикса фізикальне обстеження може виявити рикошетну болючість. Якщо натиснути на передню черевну стінку в точці МакБерні, а потім різко відвести руку, пацієнт відчуває сильний біль. Візуалізуючі дослідження можуть включати УЗД або комп’ютерну томографію.

Лікування апендициту та яєчника

Кісти яєчників часто вимагають мінімального лікування та можуть розсмоктатися самостійно. Але в деяких ситуаціях необхідне хірургічне втручання. Якщо кіста велика, завдає болю, або підозрюється, що вона злоякісна, тоді проводиться операція з видалення кісти або всієї статевої залози. Тип операції залежить від розміру та характеру кісти. Щоб знизити ризик утворення нових кіст, можуть бути призначені протизаплідні препарати.

Лікування запалення яєчника зазвичай включає антибіотики, які допомагають усунути інфекцію. У серйозніших ситуаціях лікар може вказати на необхідність хірургічного втручання.

Апендицит — це невідкладний стан, який вимагає термінової медичної допомоги. Найбільш поширений метод його лікування — повне видалення апендикса (апендектомія) шляхом відкритої операції або менш інвазивної лапароскопічної процедури. У деяких ситуаціях перед виконанням апендектомії потрібне дренування абсцесу.

У будь-якому випадку, якщо виникли симптоми апендициту або запалення яєчника, важливо негайно отримати кваліфіковану медичну допомогу. Це дозволить запобігти важким ускладненням, таким як втрата статевої залози, безпліддя, перитоніт або сепсис.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Кому не слід пити воду із лимоном
Дієтологи рекомендують починати ранок зі склянки в...
У якому віці не варто робити лазерну корекцію зору
Лазерна корекція зору, також відома як рефракційна...
Реклама