Ці сири можна їсти навіть при підвищеному рівні холестерину

Дата створення: 07 Лютого 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Ці сири можна їсти навіть при підвищеному рівні холестерину

Скорочення насичених жирів у раціоні допомагає знизити рівень холестерину у крові на 5–10%. Однак це не означає, що треба відмовлятись від усіх видів сирів. Серед них є й ті, що допоможуть таким хворим

Моцарела

В одній порції цього сиру кальцію міститься більше, ніж у склянці коров’ячого молока, близько 30 г. У моцарелі мало холестерину, а також насичених жирів — всього 3 г на 100 г. Цей м’який сир також містить корисні бактерії — пробіотики, які покращують мікробіом кишківника і зміцнюють імунну та серцево-судинні системи.

Сир

У сирі багато білка та мало жиру. А такі сорта, що дозрівають, як сир «Корицин», містять живі культури корисних бактерій, які добре впливають на мікробіом.

Сир фета

У порівняні з іншими видами сиру, фета має низький вміст холестерину та невелику кількість насичених жирів. При цьому вона відрізняється насиченим смаком, що дозволяє її комбінувати як з овочами, так і фруктами.

Рікота

Цей натуральний пісний сир також містить мало холестерину і так само мало насичених жирів. Він має вершковий смак, що дозволяє його використовувати замість густих вершків у деяких стравах.

«Косиця»

Такий сир легко відокремлюється на тонкі нитки або смужки. Як правило, волокнистий сир поєднує в собі моцарелу та чеддер. У 100 г його міститься близько 80 ккал та 5 г жиру. Зазвичай він розфасований невеликими порціями, тому немає ризику його переїсти.

Читайте також: Дієтологи назвали найкорисніший сир

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама