COVID-19 може викликати алопецію та фіброз шкіри голови: експерт

COVID-19 може викликати алопецію та фіброз шкіри голови: експерт

Клінічні дослідження показують, що на стан волосся впливають багато чинників ризику, зокрема стрес, викликаний інфікуванням вірусом SARS-CoV-2. Після перенесеної коронавірусної інфекції багато хворих відзначають, що їх волосся стає тонкішим або рідкісним.

Серед багатьох проблем, спричинених коронавірусною інфекцією, є одна, яка може залишитися непоміченою на гострій стадії захворювання. Проте очевидно, що коронавірус часто супроводжується випаданням волосся. У кожного третього хворого спостерігається алопеція легкої чи тяжкої форми через два-три місяці після зараження.

Про це заявив професор дерматології Університету Ла Сапієнца Альфредо Россі на конгресі Італійського товариства естетичної медицини (Sime). Експерт пояснив, що коронавірус може викликати підвищений викид в організм протизапальних цитокінів, що може викликати не тільки тілогенове випадання волосся (ТВВ), коли спостерігається їхня втрата пучками, а й фіброз шкіри голови.

Найчастіше тілогенове випадання волосся триває протягом пів року. Однак у тих, у кого вже є схильність до андрогенетичної алопеції, після інфікування може спостерігатися відростання тоншого або рідкісного волосся, ніж раніше.

Якщо у вас є побоювання щодо стану волосся після COVID-19, обговоріть цю проблему з лікарем. Він призначить необхідне лікування для покращення здоров’я та якості шевелюри.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама