COVID-19 підвищує ризик розвитку деменції на 80%

COVID-19 підвищує ризик розвитку деменції на 80%

Літні люди належать до однієї з найбільш уразливих груп щодо захворюваності на COVID-19. Інфікування вірусом SARS-CoV-2 може спричинити перебіг важких форм коронавірусної інфекції, що підвищує ризик розвитку летальності. Крім того, люди старшого віку найчастіше схильні до розвитку ускладнень після COVID-19.

Вірус атакує мозок

Американські вчені проаналізували медичні дані 6 млн осіб віком від 65 років. Як виявилося, у тих з них, хто переніс інфекцію COVID-19, ризик розвитку хвороби Альцгеймера був на 50–80% вищим, ніж у контрольній групі.

Раніше дослідники вже довели зв’язок між інфекцією COVID-19 та розвитком неврологічних захворювань. Однак нові аналізи та проведені розтини дозволили виявити вірусні частинки SARS-CoV-2 у нейронах мозку. Це говорить про те, що коронавірус безпосередньо атакує клітини, внаслідок чого може розвинутися деменція.

— Чинники, які відіграють роль розвитку хвороби Альцгеймера, ще погано вивчені. Але перенесені інфекції, особливо вірусні, відіграють ключову роль, — сказала співавтор дослідження, професор Памела Девіс, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Хто в групі ризику

— Оскільки інфекція SARS-CoV-2 пов’язана з аномаліями центральної нервової системи, ми хотіли перевірити, чи може COVID-19 навіть у короткостроковій перспективі призвести до збільшення числа діагнозів неврологічних захворювань, — продовжує Памела Девіс.

Вчені виявили, що внаслідок інфекції COVID-19 ризик розвитку хвороби Альцгеймера протягом року зростав удвічі. Особливо вразливі жінки віком від 85 років.

Поки що для вчених залишається загадкою, як деменція розвивається в результаті COVID-19. І радять людям похилого віку щороку проходити вакцинацію проти COVID-19. Це може знизити ризик розвитку тяжких форм хвороби. Крім того, важливо дотримуватися запобіжних заходів: мити руки, носити медичні маски, уникати місць скупчення людей. Такі прості методи допоможуть зберегти здоров’я та ясність розуму навіть у поважному віці.

Результати дослідження опубліковані в Journal of Alzheimer’s Disease («Журнал хвороби Альцгеймера»).

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама