Експерти пояснили, чим небезпечні низькокалорійні дієти

Експерти пояснили, чим небезпечні низькокалорійні дієти

Низькокалорійні дієти ґрунтуються на обмеженні кількості споживаних калорій. Зазвичай заведено вважати, що для втрати 0,5–1 кг на тиждень потрібно створити дефіцит 500–1000 ккал на день. Обмеження калорій може призвести до нестачі поживних речовин: вітамінів, мінералів, білків та жирів. Це може сповільнити обмін речовин, що ускладнить подальший процес схуднення. Крім того, недолік білка може спричинити втрату м’язової маси, а також збільшити ризик розвитку розладів харчової поведінки, таких як анорексія або булімія.

Вчені Ратгерського університету (США) проаналізували дослідження, у яких прийняли 200 чоловіків та жінок віком від 24 до 75 років. Всі вони страждали надмірною вагою чи ожирінням. Протягом пів року всі учасники відвідували консультації щодо правильного харчування та отримали рекомендації фахівців. Їм запропонували 18% добової калорійності відвести під пісний білок, а решту витрачати на фрукти, овочі та цілісні зерна. Залежно від обраної дієти, низькобілкової або високобілкової, усі добровольці за пів року втратили однакову кількість ваги, близько 5% від маси тіла.

Як виявилося, ті, хто вибирав дієту з вищим вмістом білка, також збільшили споживання зелених листових овочів та значно скоротили споживання цукру та рафінованих зерен. Саме їм удалося краще зберегти свою м’язову масу.

Дослідники зазначають, що на якість вибору харчових продуктів людини суттєво впливає навіть невелике збільшення споживання білка з 18% до 20% від загального споживання калорій.

Також вони виявили, що люди, які дотримуються такої дієти, менше втрачали м’язову масу, що пов’язано зі втратою ваги, коли їхнє споживання білка було помірно збільшено.

Білкові дієти орієнтовані збільшення споживання білка і зниження вуглеводів і жирів. При правильному застосуванні таке харчування може бути корисним здоров’ю.

Переваги білкових дієт

  • Швидко насичують, що допомагає контролювати почуття голоду.
  • Зберігають м’язову тканину при зниженні ваги.
  • Покращують загальний метаболізм та підвищують енергійність.
  • Нормалізують рівень цукру в крові, що важливо для хворих на діабет.
  • Знижують рівень артеріального тиску.
  • Підтримують здоров’я кісткової системи.

Важливо, що ефективність і користь білкових дієт залежить від багатьох факторів, включаючи індивідуальні потреби організму, загальний спосіб життя та здоров’я. Перш ніж змінювати свій раціон, проконсультуйтеся з лікарем чи дієтологом.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Усього 4000 кроків на день знижують ризик розвитку інфарктів та інсультів на 17%: експерти
Прогулянки корисні як фізичного, так психічного зд...
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Реклама