Ібупрофен та аспірин можуть викликати болі в попереку

Ібупрофен та аспірин можуть викликати болі в попереку

Ібупрофен і аспірин належать до групи нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), які мають протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Однак їх не варто ковтати при болю в плечі або попереку. І ось чому.

Біль стимулює специфічні білі кров’яні клітини, нейтрофіли, що сприяє загоєнню пошкоджених тканин. Це дозволяє не допустити розвитку хронічного болю. Використання протизапальних препаратів, ібупрофену або аспірину, на ранніх стадіях гострого болю навпаки сприяє його трансформації. В результаті біль перейде в хронічну форму і триватиме не менше шести тижнів, стверджують вчені.

Експерти провели досліди на лабораторних мишах. Вони ввели гризунам на ранніх стадіях запалення протизапальні препарати. Це посилило та продовжило біль.

— Запалення може мати захисний ефект у довгостроковій перспективі, і його зменшення може бути шкідливим. Також важливо відзначити, що протизапальні препарати ефективні при лікуванні гострого болю, — зазначив завідувач кафедри наук про здоров’я населення Університету Данді, професор Блер Сміт, цитує портал Science Media Centre.

Однак дослідники звертають увагу на важливість правильного керування больовим синдромом. Протизапальні препарати, такі як ібупрофен та аспірин, можуть зменшити запалення та полегшити біль, але тільки в тому випадку, якщо їх приймати за призначенням лікаря та дотримуватися рекомендацій щодо дозування.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама