Інтервал між сніданком та обідом у п’ять-шість годин дозволяє уникнути появи зайвої ваги

Інтервал між сніданком та обідом у п'ять-шість годин дозволяє уникнути появи зайвої ваги

Дробне харчування, або часте приймання їжі невеликими порціями, має низку переваг. Воно забезпечує регулярне надходження білка, що сприяє підтримці та зростанню м’язів. Крім того, такий спосіб харчування допомагає зберегти вагу в нормі.

Переваги дробового харчування

  • Стабілізує рівень цукру в крові, що зменшує відчуття втоми та перешкоджає розвитку діабету.
  • Сприяє підвищенню термічного ефекту їжі (TEF), що прискорює метаболізм.

Дослідження, проведене співробітниками Медичного університету Познані (Польща), свідчить про те, що менш рясне харчування покращує ліпідний профіль, а точніше підвищує рівень «хорошого» холестерину в крові або ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ). Це сприяє здоров’ю серцево-судинної системи.

«Часте приймання їжі пов’язаний з низьким рівнем тригліцеридами та вищими концентраціями ЛПВЩ, ніж звичне триразове прийняття пиши на день», — пишуть вчені у статті, опублікованій у журналі Neuro Endocrinol Lett («Листи з нейроендокринології»).

Це підтверджують і американські експерти, які стверджують, що часте харчування знижує ризик розвитку діабету та серцево-судинних захворювань.

Від перекусів краще відмовитися

Однак немає переконливих наукових доказів того, що часті приймання їжі сприяють схудненню. Вчені Університету Лома Лінда у Каліфорнії (США) провели експеримент, під час якого всіх учасників вони поділили на дві групи. Перші їли тричі на тиждень, а інші — шість. 

Як показали результати, учасники однаково витрачали енергію та втрачали вагу. Щобільше, часте харчування сприяє ожирінню. Так, добровольці другої групи скаржилися на підвищене почуття голоду та бажання перекусити у порівнянні з тими, хто їв рідше, але більше.

«Сніданок має стати найбільшим прийняття їжі. Перерва між ними обідом може становити інтервал у п’ять-шість годин. Це дозволить запобігти збільшенню ваги», — пишуть експерти в The Journal of Nutrition (журнал «Харчування»). 

Підхід до харчування індивідуальний, і не всі люди можуть слідувати йому. Важливо слухати свій організм та вибирати харчування, яке відповідає потребам та способу життя.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама