Кардіолог пояснив, чи можна бігати після інфаркту

Кардиолог объяснил, можно ли бегать после инфаркта

Рух — основа профілактики серцево-судинних захворювань. Хворим після інфаркту також слід пам’ятати про щоденну активність. Вона сприяє ефективній реабілітації

— Правильно підібрані фізичні вправи можуть допомогти відновитись після перенесеного інфаркту, операцій з приводу вад клапанів та інших захворювань серцево-судинної системи, — розповідає кардіолог American Heart of Poland Group («Американське серце Польщі») Марцін Суска.

Однак спортивні заняття для тих, хто переніс інфаркт, будуть іншими, ніж для здорових людей. Лікарі рекомендують такі види спорту, як їзда на велосипеді та ходьба.

— Помірна активність зміцнює серцевий м’яз, стимулює кровоносну судину, завдяки чому кров більше насичується киснем. Серце перекачує кров ефективніше, працює повільніше та краще, що знижує кров’яний тиск та частоту серцевих скорочень у стані спокою. В результаті зменшується ризик розвитку аритмії та серцево-судинних захворювань, — продовжує лікар.

Крім того, заняття спортом знижує концентрацію «поганого» холестерину та підвищує концентрацію «хорошого» холестерину в крові. Також вони регулюють вуглеводний та ліпідний обмін, що сприяє схудненню. Усе це позитивно впливає на серце.

— Серцю подобаються так звані кардіотренування, які включають танці, їзду на велосипеді, скандинавську ходьбу, біг, плавання. Такі заняття збільшують кількість вдихів за хвилину, прискорюють частоту серцевих скорочень. Завдяки цьому всі клітини нашого тіла та м’язові тканини краще насичуються киснем, — пояснює Марцін Суска, повідомляє Radio ZET.

Пацієнтам, які перенесли інфаркт, краще відмовитися від статичних та ізометричних навантажень, тобто з високими завантаженнями. Вони збільшують м’язову масу, що може спричинити розвиток гіпертонії. Крім того, фізична активність таких хворих має бути помірною.

Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Реклама
Ці ягоди зміцнять здоров'я серця та уповільнять процес старіння
Дослідження показують, що регулярне вживання ягід ...
Вчені виявили нове захворювання, переносниками якого є кліщі
Кліщі переносять не тільки бореліоз та кліщовий ен...
Реклама