Лікар розповів, у яких випадках непритомність є симптомом серцевого захворювання

Лікар розповів, у яких випадках непритомність є симптомом серцевого захворювання

Непритомність, також відома як синкопе, є короткочасною втратою свідомості та м’язового контролю через тимчасове зниженням кровотоку до мозку. Зазвичай це відбувається через тимчасовий збій у серцево-судинній або нервовій системі.

Причини появи непритомності

Вазовагальний синкопе. Це найпоширеніша причина непритомності. Вона пов’язана з рефлексом, який викликає розширення судин та зниження частоти серцевих скорочень, що призводить до зниження кров’яного тиску та тимчасової втрати свідомості.

Серцеві причини. Деякі серцеві проблеми, такі як аритмії або проблеми з клапанами серця, можуть спричинити непритомність через недостатню подачу крові до мозку.

Ортостатична гіпотензія. Це стан, при якому кров’яний тиск різко знижується при переході від горизонтального положення до вертикального, що може призвести до непритомності.

Психогенні фактори. Сильний стрес, страх або інші психологічні фактори також можуть спричинити непритомність.

Непритомність часто плутають із втратою свідомість, але це різні стани. Непритомність проявляється тимчасовою слабкістю організму та супроводжується запамороченням, нудотою, потемнінням в очах. Однак вона не завжди спричиняє втрату свідомості. Втрата свідомості характеризується тимчасовим припиненням кровопостачання в головний мозок.

— Те, що наші пацієнти називають втратою свідомості, не є таким з медичного погляду. Непритомність без втрати свідомості характеризується як переднепритомність, — розповідає експерт Польського кардіологічного товариства, доктор Шимон Будрейко.

Причини непритомності існують травматичні та нетравматичні. Останні, як правило, пов’язані з минущою ішемією головного мозку.

— Найчастіше виникають рефлекторні та кардіогенні непритомності, які можуть бути викликані різними аритміями, — продовжує експерт, передає Radio ZET.

Якщо непритомність має спонтанний характер, вона, зазвичай, пов’язана з перевтомою і не становить загрози здоров’ю. Однак у деяких випадках непритомність може бути симптомом серцевого захворювання, прискореного або уповільненого серцебиття. 

Якщо людина часто непритомніє або схильна до серцевого захворювання, важливо негайно звернутися до лікаря для професійної оцінки та подальшого лікування. Лікар може провести додаткові дослідження, такі як ЕКГ (електрокардіограма), а також надати рекомендації щодо лікування та керування станом.

Реклама
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама