Лікар розповів, як проковтнути велику пігулку

Лікар розповів, як проковтнути велику пігулку

Страх ядухи є поширеною проблемою для людей, які щодня приймають ліки. У багатьох виникають проблеми із ковтанням великих таблеток. Проте це можна зробити без особливих зусиль, вважає британський доктор Каран Раджан

Будь-хто, хто хоч раз пробував проковтнути велику пігулку, знає, що це не завжди просто, особливо на початку лікування. Буває, що ліки застряють десь на початку стравоходу або травмують ніжну слизову оболонку горла, що викликає неприємні відчуття.

Цю проблему помічають не лише самі пацієнти, а й лікарі, які часто під час виписування рецепта попереджають, що таблетки дуже великі. Деякі з них можна роздробити. Але трапляються випадки, коли це зробити неможливо. Як бути?

Лікар Каран Раджан на прикладі однієї з відвідувачок Tik Tok пояснив, як це краще зробити. Дівчина поклала капсулу на язик, потім випила воду, але при цьому продовжувала тримати ліки у роті. Потім висунула голову вперед і лише після цього проковтнула препарат.

— Це дуже добрий метод: капсули легкі та плавають у воді, а коли голова нахилена, підіймаються у бік горла. Своєю чергою, в нейтральному положенні або коли голова трохи нахилена, таблетки підіймаються до зубів, що може ускладнити ковтання, — прокоментував Каран Раджан, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Також проковтнути велику пігулку можна, якщо приймати її з їжею. Однак ніколи не варто класти таблетки на корінь язика або надто сильно нахиляти голову — це може не тільки ускладнити ковтання препарату, але навіть призвести до задухи.

Також без попередньої консультації лікаря не слід роздавлювати ліки чи розкривати капсули.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Кому не слід пити воду із лимоном
Дієтологи рекомендують починати ранок зі склянки в...
У якому віці не варто робити лазерну корекцію зору
Лазерна корекція зору, також відома як рефракційна...
Реклама