Люди з цією групою крові найчастіше схильні до раннього інсульту і тромбозу вен

Люди з цією групою крові найчастіше схильні до раннього інсульту і тромбозу вен

У 1900 році австрійський лікар і вчений Карл Ландштейнер вперше запропонував класифікацію крові на основі наявності чи відсутності певних антигенів (білкових речовин) на поверхні еритроцитів (червоних кров’яних клітин) та антитіл у плазмі крові.

Існує кілька систем класифікації груп крові, але найпоширенішою є система ABO та система Rh-фактора. Група крові ABO може бути однією з чотирьох: A, B, AB або O. Крім того, кров може бути Rh-позитивною (наявність Rh-фактора) або Rh-негативною (відсутність Rh-фактора). Знання групи крові може бути важливим під час проведення медичних процедур.

Вчені з Медичної школи Університету Мериленду (США) проаналізували 48 досліджень за участю 17 000 пацієнтів, які перенесли інсульт, та 570 000 здорових добровольців. Виявилося, що учасники віком до 60 років із групою крові А на 18% були найчастіше схильні до високого ризику розвитку ішемічного інсульту в порівнянні з людьми з іншими групами крові.

У людей із групою крові В був відзначений інший взаємозв’язок. У порівняні з контрольною групою, вони мали більше шансів мати як ранні інсульти, типові для молодих людей, так і пізні.

На думку керівника проекту, професора Брекстона Мітчелла, люди з групою крові А можуть бути сприйнятливішими до утворення згустків крові, тому ранні ішемічні інсульти трохи частіше зустрічаються серед них.

Попередні дослідження показали, що люди з групою крові А мають вищий ризик розвитку так званого тромбозу глибоких вен, який найчастіше виникає у нижніх кінцівках.

Експерти нагадують, що ризик розвитку інсульту залежить від багатьох факторів: віку, статі, наявності хронічних захворювань, способу життя. Група крові може бути лише одним із факторів ризику. Однак такий простий спосіб діагностики дозволяє вчасно вжити заходів та не допустити гострого порушення кровопостачання головного мозку, яким є інсульт.

Результати метааналізу опубліковані у журналі Neurology.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама