Метформін допомагає схуднути до 6 кг, але не всім: дослідження

Дата створення: 02 Грудня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Метформін допомагає схуднути до 6 кг, але не всім: дослідження

Метформін — популярний препарат проти цукрового діабету ІІ типу. Він допомагає знизити рівень глюкози в крові, що сприяє схудненню

Метформін допомагає контролювати вагу та може знизити масу тіла шляхом зменшення вісцерального жиру. Але при цьому він не є чудодійним засобом схуднення.

Проте метформін дозволяє позбутися організму зайвого хворого жиру, який циркулює в судинах і викликає накопичення атеросклеротичних бляшок. Вчені довели, що хоча цей препарат особливо не зменшує жирові відкладення, він знижує концентрацію загального холестерину, у тому числі «поганого», і тригліцеридів. Завдяки цьому знижується ризик серцево-судинних захворювань.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Diabetes Prevention Program («Програма профілактики діабету»), метформін ефективний у профілактиці діабету і допомагає схуднути на 2 кг. Так, пацієнтки, які двічі на день приймали по 850 мг метформіну, змогли зменшити вагу на 5,6 кг. Вчені припускають, що найкращих результатів можна досягти, якщо поєднувати приймання метформіну з регулярною фізичною активністю та дотриманням дієти.

Не варто забувати, що багато протидіабетичних препаратів, у тому числі й метформін, можуть впливати на масу тіла і навіть сприяти набору зайвої ваги.

Читайте також: Нефролог пояснив, чому не можна використовувати фуросемід для схуднення

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама