Проживання в загазованих районах загрожує розвитком серцевих захворювань та деменції

Проживання в загазованих районах загрожує розвитком серцевих захворювань та деменції

Згідно з дослідженнями, довготривалий вплив забруднення повітря може бути пов’язане зі збільшеним ризиком розвитку нейрологічних проблем, включаючи деменцію. В основному це стосується мікрочастинок повітря (PM2.5), які мають діаметр менш ніж 2,5 мікрометра і можуть легко проникнути в дихальні шляхи та навіть досягти мозку.

Фахівці уряду Великобританії проаналізували та порівняли результати майже 70 досліджень про кореляцію між забрудненням повітря та ризиком деменції. І дійшли висновку, що забруднювальні речовини викликають незворотне пошкодження мозку та збільшують ризик прискореного зниження когнітивних функцій та розвитку деменції у людей похилого віку.

На думку фахівців, це пов’язано з тим, що забруднювальні речовини, які є в повітрі, потрапляють в організм разом з киснем і разом з ним поширюються в кровоносну систему, також впливаючи на приплив крові до мозку.

Але вдихання забруднювальних викидів пов’язане не тільки з погіршенням здатності мозку: навіть самі кровоносні судини можуть залишатися пошкодженими, стаючи дедалі вужчими й твердішими. Це загрожує підвищеним ризиком утворення тромбів, аномальних серцевих ритмів, хронічних захворювань, таких як серцевий напад або інсульт.

Також вчені звернули увагу на те, що зміг пов’язаний із виникненням інших патологій: пам’яті, мовного апарату та рухових функцій. І планують продовжити далі, щоб зрозуміти небезпеку, на яку англійці наражаються щодня.

Дослідження фахівців свідчить про те, що підтримання чистого та здорового повітря сприяє зміцненню загального здоров’я, у тому числі психічного.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама