Рання сивина у чоловіків — ознака ішемічної хвороби серця: вчені

Рання сивина у чоловіків — ознака ішемічної хвороби серця: вчені

Сивина зазвичай пов’язана з природним процесом старіння, коли пігмент волосся, меланін, починає менше вироблятися організмом. Однак іноді сивина може з’явитися вже у молоді роки. Причиною цього можуть бути багато факторів: нестача вітамінів та мінералів, пережите потрясіння, генетика. Деякі захворювання, такі як аутоімунні хвороби, можуть вплинути на пігментацію волосся. Також сиве волосся вважається показником стану серцево-судинної системи у чоловіків.

Вчені Каїрського університету (Єгипет) оцінили схильність до ішемічної хвороби серця (ІХС) у 545 чоловіків. Всі вони залежно від сивини були поділені на п’ять груп, починаючи від темного волосся і закінчуючи сивими. Потім експерти оцінили інші фактори ризику, такі як високий кров’яний тиск, діабет, генетична схильність до серцевих захворювань, куріння, аномальна концентрація ліпідів у крові.

Як показали результати, третя стадія сивини, коли половина волосся була сивою, була пов’язана з вищим ризиком розвитку ішемічної хвороби серця, незалежно від віку та інших факторів ризику. Тому сивина може бути показником ІХС за відсутності інших симптомів.

Атеросклероз і сивина також пов’язані з аналогічними процесами, такими як окислювальний стрес, хронічне запалення, гормональні зміни, зміни ДНК та старіння клітин. Ризик цих захворювань, атеросклерозу та ІХС, зростає з віком. Але сивина може бути тим симптомом, який можна одразу побачити.

Експерти пояснюють це тим, що поява серцево-судинних захворювань зумовлена тими процесами, що й сивини. Серед них розвиток окислювального стресу, хронічне запалення, гормональні зміни, зміни до ДНК та старіння клітин. Однак сама по собі сивина не є причиною атеросклерозу або ІХС, хоча може на них вказувати.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження
За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ),...
Реклама