Рівень цукру в крові допомагає контролювати емоції: дієтолог

Рівень цукру в крові допомагає контролювати емоції: дієтолог

Періоди голоду можуть викликати сильні емоції, включаючи агресію. Голод може бути фізичним чи емоційним стресом, що впливає на психологічний стан людини. Це може викликати почуття безпорадності, занепокоєння і, зрештою, розчарування чи злість.

Ключ до управління гнівом

Вчені з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл (США) провели дослідження, яке дозволяє оцінити емоційний стан під час голоду. Як виявилося, більшість людей, які відчували голод, автоматично засмучувалися швидше в різних ситуаціях, ніж ситі люди.

— Якщо ми довго не їмо, то можемо відчувати дратівливість, втому, сплутаність свідомості. Багато хто в такому стані має труднощі з концентрацією уваги, — пояснює дієтолог Алісса Ардоліно, цитує портал Poradnik Zdrowie.

За словами фахівця, під час голоду рівень цукру в крові знижується, але при цьому підвищується рівень адреналіну, який відповідає за гнів чи агресію. Незважаючи на чутливість до них, почуття гніву у всіх може проявлятися по-різному: у когось більше, у когось — менше. Згідно з дослідженням, 56% респондентів підтвердили, що у них знижується настрій та підвищується гнів, коли вони голодні.

— Управління рівнем цукру в крові в основному є ключем до управління гнівом, — каже дієтолог Джессіка Кордінг.

Харчування та здоров’я

Експерти пропонують ввести до раціону «повільні» вуглеводи та білки рослинного походження. До них відносяться злаки, молочні та рослинні продукти, бобові, горіхи, насіння. Вони не допускають «стрибків» цукру та сприяють нормалізації глюкози в крові, а, отже, і ваги.

«Швидкі», або надто рафіновані, вуглеводи не містять клітковини, організм перетравлює їх дуже швидко, що призводить до почуття голоду. До «швидких» вуглеводів відносяться: хліб із білого борошна, макарони, випічка, цукерки, газовані напої.

Їжа може активувати різні механізми в організмі, включаючи рівень цукру в крові та вивільнення нейромедіаторів, таких як серотонін, який часто називають «гормоном щастя».

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама