Споживання Coca-Cola та Pepsi шкодить чоловічому здоров’ю: вчені

Споживання Coca-Cola та Pepsi шкодить чоловічому здоров'ю: вчені

Фахівці Північно-Західного університету Мінзу (Китай) вважають, що споживання солодких газованих напоїв замість води протягом 15 днів погіршує фертильність.

Вчені вирішили виявити зв’язок між газованими напоями та фертильністю. Для цього всіх добровольців поділили на дві групи. Перші з них пили лише воду, а другі — Coca-Cola та Pepsi.

Після 15 днів експерименту вчені взяли в учасників аналізи крові, а також виміряли вагу та діаметр яєчок. Виявилося, що у чоловіків, які пили Pepsi або Coca-Cola, у сироватці крові підвищилися концентрація тестостерону, а яєчка збільшились у розмірі. Все це може негативно вплинути на репродуктивне здоров’я чоловіків.

Цікаво, що раніше проведені дослідження доводять протилежне. Так, експеримент за участю 2500 чоловіків показав, що щоденне споживання газованих напоїв щонайменше одного літра зменшує кількість сперматозоїдів на 30%.

Незважаючи на такі суперечливі дані, вчені одностайні в одному: зловживання солодкими газованими напоями небезпечно для репродуктивного здоров’я чоловіків. Також їх споживання може стати причиною розвитку ожиріння, цукрового діабету ІІ типу та серцево-судинних захворювань.

Експерти нагадують, що в одній банці Coca-Cola міститься близько 39 г цукру. При цьому рекомендована доза становить для чоловіків 36 г цукру на день, а для жінок — 25 г цукру на день.

Дослідження опубліковано у журналі Acta Endocrinol («Акти ендокринології»).

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама