Статини можуть уповільнити розвиток раку у чоловіків

Статини можуть уповільнити розвиток раку у чоловіків

Рак передміхурової залози є одним із найпоширеніших видів онкологічних захворювань серед чоловіків. Як правило, він лікується комбінаторно: хірургічно та медикаментозно. Оскільки розвиток пухлини залежить від зростання таких андрогенів, як тестостерон, завдання лікарів блокувати їх. З цією метою застосовуються різні андрогенні блокатори.

Вчені з Інституту досліджень раку імені Бітсона (Великобританія) виявили, що статини, популярні антихолестеринові препарати, здатні придушити розвиток пухлини. 

Статини запобігають виробленню печінкою ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ), або так званого «поганого» холестерину. Згодом його накопичення може призвести до затвердіння та звуження артерій та серцевих захворювань, що є однією з причин смертності.

Вчені провели дослідження. Вони щодня протягом шести тижнів давали пацієнтам таблетку аторвастатину по 40 мг. Статини вводилися разом із традиційною андрогенною деприваційною терапією, яка знижує андрогени у кровотоку. Як виявилося, успіху вдалося досягти у 11 із 12 пацієнтів, а в одного з пацієнтів рівень тестостерону знизився на 50%.

— Як показало дослідження, статини можуть уповільнити зростання раку передміхурової залози. Наразі необхідні додаткові дослідження на більшій групі чоловіків, щоб з’ясувати найкращий час для додавання статинів, щоб вилікувати рак передміхурової залози, — зазначив провідний автор дослідження, професор Хінг Леунг, передає цитує портал Green Me.

Важливо відзначити, що статини допомагають не тільки вилікувати небезпечний вид пухлини, але й значно покращують стан серцево-судинної системи.

Дослідження опубліковано у журналі BJUI.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама