Синій колір гаджетів викликає появу зморшок: вчені

Синій колір гаджетів викликає появу зморшок: вчені

Синє світло, що випромінюється електронними пристроями, такими як смартфони, планшети та комп’ютери, може впливати на шкіру та бути пов’язаним із деякими ознаками старіння.

Вплив синього кольору гаджетів

  • Може пригнічувати вироблення мелатоніну — гормону, який регулює цикл сну та неспання. Порушення нормального сну може негативно вплинути на загальне здоров’я та зовнішній вигляд шкіри.
  • Впливає на колаген — білок, що відповідає за еластичність шкіри. Це може спричинити появу зморшок та втрату пружності.
  • Може спричинити запальні реакції у шкірі. Хоча деяке запалення може бути частиною природного процесу загоєння, надмірна дія синього кольору може прискорити старіння.

Згідно з дослідженням вчених з Департаменту інтегративної біології Університету штату Орегон (США), надмірна дія синього світла ноутбуків, смартфонів та телевізорів не тільки викликає безсоння, а й впливає на основні клітинні функції, що призводить до їх прискореного старіння. 

Експерти вивчили вплив синього світла на плодові мушки.

— Ми порівняли рівні метаболітів у мошок, які зазнали впливу синього світла протягом двох тижнів, із тими, що містилися в темряві, — розповіла  доктор Ядвіга Гібултович, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Як виявилося, вплив синього світла призвів до підвищення рівня натрію сукцинату, який необхідний для зростання і функціонування клітин. При цьому було знижено рівень глутамату, який відповідальний за зв’язок між нейронами. Це вказує на передчасне старіння організму

Експерт підкреслює, що синє світло, яке використовувалось в дослідженнях на мухах, було дуже сильним. Більшість людей зазнають меншого впливу, тому пошкодження клітин у людей може бути менш драматичним.

— Наше дослідження показує, що уникнення надмірної дії синього світла дозволяє сповільнити старіння, — зазначила Ядвіга Гібултович.

Для мінімізації потенційних негативних впливів синього світла на шкіру можна вживати заходів, таких як використання захисних засобів проти сонцевої дії та обмеження часу, проведеного перед екранами гаджетів, особливо перед сном.

Дослідження опубліковано в журналі Frontiers in Aging («Кордони старіння»).

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама