Вчені назвали критичну для організму температуру приміщення взимку

Вчені назвали критичну для організму температуру приміщення взимку

Деякі дослідження показують, що проживання у прохолодному та темному приміщенні підвищує ризик розвитку афективного розладу — форми депресії, характерної для певної пори року. Проте англійські експерти вважають, що вплив холоду на організм людини може бути значно серйознішим. Згідно зі статистикою, якщо температура у квартирі в холодну пору року становить менш ніж 18°C, це викликає 3500 додаткових летальних наслідків. А також може стати причиною розвитку багатьох захворювань. Ось деякі з них.

1. Респіраторні інфекції

Холодне повітря послаблює імунну систему. Дослідники Єльського університету (США) провели досліди на лабораторних мишах. Виявилося, що при нижчих температурах клітини, що вистилають дихальні шляхи гризунів, виділяють менше інтерферону. Ці білки виробляються імунними клітинами для захисту проти патогенів. Чим їх менше, тим слабший імунітет. Це може спричинити виникнення застуди, грипу або COVID-19.

2. Астма та алергія

— Холодне повітря дратує дихальні шляхи, що утруднює дихання. Застуда є поширеним тригером для таких захворювань, як хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) та астма, і призводить до небезпечних для життя загострень та нападів, — каже співробітник Британського фонду з вивчення легенів та астми Сара МакФадьєн, цитує портал Gazeta.pl.

У холодному та сирому приміщенні розвивається пліснява, що викликає алергію, особливо у дітей.

3. Серцево-судинні захворювання

Холод викликає звуження судин, що ускладнює кровообіг. Це може призвести до розвитку захворювань серцево-судинної системи, таких як ішемічна хвороба серця (ІХС). При температурі нижче 12°C збільшується ризик появи інсультів та інфарктів.

4. Порушення сну та депресія

Фахівці благодійної організації Sleep («Спати») вважають за краще засипати при кімнатній температурі 16–18°C. Але якщо стовпчик термометра в спальні опуститься нижче 12°C, організм дасть збій. Це призведе до виникнення депресії та погіршення психічного здоров’я.

Наслідки можуть залежати від багатьох факторів, таких як вік, вага, наявність хронічних захворювань. Підтримання тепла в холодну пору року та вжиття відповідних запобіжних заходів допоможуть зберегти здоров’я. 

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Мед знижує рівень «поганого» холестерину та цукру в крові: дослідження
Мед є натуральним продуктом і може замінити цукор ...
Стоматологи назвали симптом прихованого діабету, який має кожен п'ятий пацієнт
Прихований діабет, також відомий як переддіабет, —...
Реклама