Вчені ідентифікували гормон, який знижує ризик розвитку тяжкого псоріазу у жінок

Вчені ідентифікували гормон, який знижує ризик розвитку тяжкого псоріазу у жінок

Псоріаз — це хронічне захворювання шкіри, що характеризується швидким зростанням клітин шкіри. Цей процес призводить до утворення червоних плям, покритих сріблястими лусочками, які можуть спричинити свербіж та дискомфорт.

Точні причини псоріазу невідомі, але вважається, що генетика, імунна система та зовнішні фактори, такі як стрес, можуть впливати на розвиток цього захворювання. Лікування псоріазу включає різні методи, такі як місцеве застосування кремів, лазерна терапія, фототерапія.

Фахівці Університету Хамамацу в Кіото (Японія) вважають, що статевий гормон естрадіол може застосовуватись при лікуванні псоріазу. Такого висновку вони дійшли під час дослідження на лабораторних мишах. При дефіцитові естрадіолу у гризунів спостерігалося запалення шкіри. Після того як їм запровадили гормон, сталося падіння двох специфічних цитокінів усередині клітин, що призвело до зменшення запалення.

Аналогічний ефект спостерігався під час проведення досвіду на нейтрофільних лейкоцитах людини. Це свідчить про те, що естрадіол є стримувальним елементом для запалення і допомагає регулювати специфічні білі кров’яні клітини. Це призводить до того, що шкіра хворих на псоріаз стає чистішою, повідомили вчені на конгресі Італійського товариства медичної, хірургічної, естетичної дерматології та захворювань (SIDeMaST).

Естрадіол — це основний жіночий статевий гормон, який належить до класу естрогенів. Він відіграє важливу роль у різних аспектах здоров’я, включаючи регуляцію жіночого циклу та здоров’я кісток. Дослідження вчених дедалі більше показують, що естрадіол може впливати на імунну систему та запалення. А це означає, що в майбутньому можливе його застосування при лікуванні аутоімунних захворювань.

Дослідження опубліковано в журналі «Алергія та клінічна імунологія».

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Мед знижує рівень «поганого» холестерину та цукру в крові: дослідження
Мед є натуральним продуктом і може замінити цукор ...
Стоматологи назвали симптом прихованого діабету, який має кожен п'ятий пацієнт
Прихований діабет, також відомий як переддіабет, —...
Реклама