Вчені пояснили, чи треба гіперактивним дітям давати риб’ячий жир

Дата створення: 23 Березня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вчені пояснили, чи треба гіперактивним дітям давати риб'ячий жир

Таке лікування може бути ефективним при нервових розладах.

Ліки для інтелекту…

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) є одним з найпоширеніших розладів нервового розвитку у дітей. Він характеризується труднощами з концентрацією уваги, проблемами у соціалізації та низької успішності. Для лікування лікарі використовують спеціальні препарати.

Однак, згідно з дослідженнями, омега-3 жирні кислоти є незамінним компонентом фосфоліпідів клітинних мембран мозку, які цілюще впливають на інтелект, когнітивні здібності та загальну активність мозку. При цьому було помічено, що люди з такими розладами, як аутизм, депресія або СДУГ, часто мають дефіцит омега-3. Але чи допоможе їм риб’ячий жир?

… і міцного імунітету

Фахівці з Королівського коледжу Лондона та Китайського медичного університету в Тайчжуні виявили, що риб’ячий жир покращує увагу маленьких пацієнтів із СДВГ, але не у всіх.

— Для дітей з дефіцитом омега-3 добавки риб’ячого жиру можуть бути кращим варіантом, ніж стандартне заохочувальне лікування, — сказала професор Королівського коледжу Лондона Кармін Паріанте, пише Stylzycia.polki.pl.

Такої ж думки дотримується доктор Майкл Блохз із Єльського центру вивчення дітей (США). Він спостерігав за 700 дітьми із СДУГ. І відзначив помірне поліпшення їхнього стану при використанні омега-3 жирних кислот.

Вчені вважають, що найкращі результати спостерігаються у гіперактивних дітей, у яких в організмі дефіцит омега-3 жирних кислот. Його недостача проявляється у зниженні імунітету, сухості шкіри, алергії, втоми. Тому лікарі радять давати дітям старше трьох років 1 ч. л риб’ячого жиру на день. Це дозволить підвищити захисні сили організму та заспокоїти нервову систему.

Читайте також: Риба захищає від інфаркту, але не вся: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама